Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajePrimerjava različnih postaj in senzorjev
Strani: 1 2 [3] 4
Natisni
Avtor Tema: Primerjava različnih postaj in senzorjev  (Prebrano 28805 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #30 dne: 30. November 2007, 20:33:19 »

Meni se zdi, da je kvaliteta La Crosse WS 2300 postaj v zadnjem času padla.Tisti, ki jih imate že par let, nimate z njimi praktično nobenih težav, postaje mlajšega datuma, pa so zgleda bolj tako tako. S porastom neobičajnih vremenskih dogodkov, je tudi industrija teh napravic zaslutila, da lahko v tem najde velike dobičke. Tako se te postaje proizvajajo v ogromnih količinah, poleg teh se dobijo v Evropi še licenčne Matrix II, folk pa to veselo kupuje, saj bi vsak rad bil svoj vremenoslovec. Cena nove WS 2300 je zdaj v Evropi že manj kot 100 €. In za malo denarja pač vanje Kitajci (kjer se proizvajajo!) ne morejo vgrajevat ne vem kake sofisticirane tehnologije.
Kot sem že pisal, so boljša izbira Oregonke, katerih cena je zdaj tudi že pod 300 € v Evropi.
Sicer pa mora res vsak pri sebi razčistit, ali spada v razred tistih, ki bi tisto konzolo imeli v dnevni sobi samo zato, da se poafnajo sosedovi ženi, ki pride na obisk, "češ, jest bom pa zdele vreme iz te škatle napovedou!", ali pa v našo kasto vremenskih odpuljencev. icon_exclaim
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Mr.Bear
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1963-02-10
Sporočila: 442


Lokacija: Nadgorica
La Crosse WS2300 APRS WX S57D-6


« Odgovori #31 dne: 30. November 2007, 20:33:32 »

En off..Tisti,ko maste senzorje v hiskah imaste gor Shielde(gobice) al ne?  icon_question

Jaz imam montiran senzor v URŠATM hišici brez shielda, saj menim, da je hišica dovolj kakovosten zaslon in ne rabim dati na senzor še originalnega plastičnega shielda.
Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #32 dne: 30. November 2007, 21:04:50 »

Glede La Crosovih senzorjev se mi zdi, da je čisto odvisno, kaj dobiš. Na moji WS3600 gre vlaga do 98%, čeprav po pravilu ne bi smela. Prav tako sem opazil, da se zunanja T včasik kar za nekaj minut ustavi (je konstantna), nato pa v eni minuti skoči za 1°C - očitna napaka.

Tudi pri WS2300 opažam, da gre nekaterim vlaga le do 92%, drugim pa tudi preko 95% shrug

Sicer pa se strinjam s Pihetom, Davis je za nas zaenkrat zakon. Ko bom imel boljše pogoje za merjenje, se bom tudi sam spravil v ta nakup.

Pa še to: WMR se mi zdi glede na to kar ponuja, preveč hvaljena. V primerjavi z LA Cross postajami je dejansko bolj stabilna (prenos podatkov na splet), tudi senzor za T in RH je bolj precizen, ima pa omejitve, katere se vsaj meni zdijo prevelik minus za tak denar (npr ločljivost dežemera, Trosišča ne gre pod -10, pritisk je meni malo sumljiv, vsaj prenos v grafiko, vetromer ima daljše intervale meritev kot kabelsko povezana WS2300, popolnoma nezavarovan si pri izpadu postaje iz PCja - ni dataloggerja in s tem posledično izguba podatkov).

LP Ciril
Prijavljen

polo
Gost
« Odgovori #33 dne: 30. November 2007, 21:16:33 »


Tudi pri WS2300 opažam, da gre nekaterim vlaga le do 92%, drugim pa tudi preko 95% shrug


LP Ciril

Na moji WS2300 gre vlaga do 99% icon_eek(res da do sedaj samo enkrat in to je bilo ta ali prejšnji mesec)) sem pa letos zamenjal senzor,ker ga je skurila strela.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #34 dne: 30. November 2007, 21:22:44 »

Malce sem čekiral, kaj se dobi v Evropi od tega, kar ne spada v nizkocenovno ponudbo( La Crosse, Oregon, Davis). Tu je kar bogat seznam: http://www.regional-wetter.de/wettershop/we_herst.htm#Fuess .
Prej sem Maretu v ZS rekel, da te pri nekaterih cenah v teh ponudbah res zgrabi srat (no, pol je dejansko mene,haha icon_lol). Če delaš primerjavo nekaterih teh artiklov s temi našimi nizkocenovniki, bi tako na hitro rekel, da velikih razlik v izdelavi ni. seveda hudič tiči v detajlih. Pa vseeno bi rekel, da so Američani spet znali prehiteti konkurenco. Po vsej verjetnosti bi bile tudi La Crosse in predvsem daviske v cenovnem rangu teh meteoroloških unikatov, če bi jih proizvajali v tako majhnih serijah, kot tile. Ampak so potegnili dobro potezo: Pognali so masovno proizvodnjo, jo preselili na Kitajsko in Taiwan, svoje so naredile tudi nagle vremenske spremembe (ko se je folk začel bolj intenzivno zanimat za vreme in pojave) in bingo! Vremenske postaje gredo za med, proizvodnja je velika, posledično pa cene nizke. Evropejci s(m)o tu pač spet zaspali. Lahko se tolažimo samo s tem, da se proizvajajo boljše vremenske postaje in senzorje, ki pa najdejo le nekaj sto kupcev letno.In mi gremo zaradi previsokih cen pač kupovat La Crosse in Oregone. icon_arrow shrug
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #35 dne: 30. November 2007, 21:28:58 »

Na moji WS2300 gre vlaga do 99% icon_eek(res da do sedaj samo enkrat in to je bilo ta ali prejšnji mesec)) sem pa letos zamenjal senzor,ker ga je skurila strela.


Ne bi rad bil picajzl, bi pa rad ponovil tisto, kar je nekako rekel že Mare: To, da pri posameznem artiklu neka variabla niha od npr.: 92% do 99%, govori o (ne)kvaliteti tega proizvoda. Kaj pa če bi bil to kak življensko pomemben instrument (npr.: termometer za merjenje telesne temperature) in to s takimi odstopanji!? icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
polo
Gost
« Odgovori #36 dne: 30. November 2007, 21:39:05 »

Ne bi rad bil picajzl, bi pa rad ponovil tisto, kar je nekako rekel že Mare: To, da pri posameznem artiklu neka variabla niha od npr.: 92% do 99%, govori o (ne)kvaliteti tega proizvoda. Kaj pa če bi bil to kak življensko pomemben instrument (npr.: termometer za merjenje telesne temperature) in to s takimi odstopanji!? icon_arrow

Najbolje,da vsi kateri imamo WS2300 in podobne nizko cenovne zadeve prenehamo pošiljati podatke na net,ker so le te neresnični in zavajajoči shrug

Edit: ARSO-va postaja v Dobličah ima sedaj vlago 98%,moja pa 97%,oddaljen od nje pa sem cca 2km.
Verjetno tudi oni nimajo kakšne kvalitetne postaje,če so podatki tako blizu moje icon_smile
« Zadnje urejanje: 30. November 2007, 21:45:13 od polo » Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #37 dne: 30. November 2007, 21:57:44 »

Najbolje,da vsi kateri imamo WS2300 in podobne nizko cenovne zadeve prenehamo pošiljati podatke na net,ker so le te neresnični in zavajajoči shrug

Edit: ARSO-va postaja v Dobličah ima sedaj vlago 98%,moja pa 97%,oddaljen od nje pa sem cca 2km.
Verjetno tudi oni nimajo kakšne kvalitetne postaje,če so podatki tako blizu moje icon_smile


Polo, pa kaj jemlješ to osebno!? Govoril sem o nihanju pri podatkih enakih artiklov, ne pa o tem, kdo naj bi kaj kam pošiljal.To je isto, kot če bi en serijsko izdelan Clio potegnil 170 km/h, drugi iz iste proizvodnje pa 190 km/h. icon_arrow
Teh odstopanj ne bi smelo bit, saj vsak plača pošteno ceno za tisto, kar kupi. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
urša
Gost
« Odgovori #38 dne: 30. November 2007, 21:58:55 »

@Pihe-ni vse tako črno ali belo icon_biggrin
Vsaka postaja ima pluse in minuse.Tudi VP2 ima svoje krepke in značilne "muhe".
Vse to so še vedno amaterske postaje ,kjer Davis prednjači predvsem s svojo odzivnostjo senzorjev in  prenosov ter s tem točnimi podatki.Si pa tudi daviska včasih zasluži met ob steno ali skozi okno... icon_biggrin
http://www.wetterstationsforum.de/phpBB/viewforum.php?f=5&sid=7cda1c56651fdd87a34f64d42d99576b
Prijavljen
urša
Gost
« Odgovori #39 dne: 30. November 2007, 22:02:47 »

Polo, pa kaj jemlješ to osebno!? Govoril sem o nihanju pri podatkih enakih artiklov, ne pa o tem, kdo naj bi kaj kam pošiljal.To je isto, kot če bi en serijsko izdelan Clio potegnil 170 km/h, drugi iz iste proizvodnje pa 190 km/h. icon_arrow
Teh odstopanj ne bi smelo bit, saj vsak plača pošteno ceno za tisto, kar kupi. icon_arrow

Pihe,tudi pri enakih artiklih so odstopanja normalna in tovarniško priznana .Pri vseh znamkah postaj,vključno Davis !
Za vsak senzor je napisana toleranca in to je to .Pri max .vlagi je 5% pač zelo opaznih  shrug
Prijavljen
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #40 dne: 30. November 2007, 22:05:10 »

Kaj pa če bi bil to kak življensko pomemben instrument (npr.: termometer za merjenje telesne temperature) in to s takimi odstopanji!? icon_arrow
Pa si prepričan, da nima takih odstopanj?

Po mojem skromnem mnenju problem ni v točnosti oz. toleranci posameznih senzorjev, ampak o namestitvi le teh. Kaj ti pomaga nekajkrat dražji senzor od moje celotne postaje, če ga boš postavil ob zid hiše ali pa nezaščitenega direktno na sonce. 
« Zadnje urejanje: 30. November 2007, 22:08:24 od ŠTROMAR » Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #41 dne: 30. November 2007, 22:15:57 »

@polo...ne bi jst kar tako "na počez" podajal ugotovitve. Tako se ne meri zmogljivosti senzorjev, kot recimo danes, ko imaš povsem zabito z vlago in primerjaš postaje. Bi moral recimo ob običajnih jasnih dnevih zapisovat podatke vsakih 15min iz obeh postaj in potem primerjat, tam se vidi kakšna odstopanja so. Tudi tole, da nekaterim prikaže vlago tudi nad 92% ali nad 95%, kjer po pravilih naj ne bi smela, je odraz kvalitete. Kolikor se jaz spomnim, mi je tudi na moji WMR-jki včasih pokazala kar 100%...pač držala je 98% pol noči, pol pa 2min skok na 100% in nazaj na 98%, pri kvalitetnih senzorjih pa je zadeva zvezna.

Se strinjam s Cirilom, WMR je že kar malo preveč hvaljena kljub vsem napakam oz. pomankljivostim, ki so bile ugotovljene. Meni je bila tudi tista napaka zanimiva, ko recimo odpove senzor za vlago, ko temperatura pade pod -10°C. A ko primerjaš obnašanje vlage pod 30%, tam pa neveš al bi jo sam vžgal enkrat al bo sama od sebe počila od trapastih podatkov.

Da ne bo sedaj po vseh teh debatah prišel ven tak občutek, da samo Davis ali profi oprema nekaj šteje, ostalo pa ne. Saj ni res, podatki so iz vseh postaj zadovoljivi, le v zakup moramo vzeti vse njihove napake. Kot že nekdo rekel prej, večji delež napak pri podatkih je še vedno pri postavitvah senzorjev (hiška, original zakloni, preblizu tal ali zidov, itd.) in ne pri kvaliteti le-teh.

In ja, točno to URŠA. Še vedno so vse te naše postaje amaterske in imajo neko svojo mejo. In ravno tako ima tudi profi oprema neko določeno zmogljivost prek katere pač ne gre. Smo pa tud večinoma vsi začeli z nizkocenovnimi in nadgrajevali, tule so pa druge meje, kaj posameznik želi od neke postaje. Da ne omenjaš tudi takih, ki imajo postaje že kot fetiš icon_mrgreen
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #42 dne: 30. November 2007, 22:16:19 »

Pa si prepričan, da nima takih odstopanj?

Po mojem skromnem mnenju problem ni v točnosti oz. toleranci posameznih senzorjev, ampak o namestitvi le teh. Kaj ti pomaga nekajkrat dražji senzor od moje celotne postaje, če ga boš postavil ob zid hiše ali pa nezaščitenega direktno na sonce. 

Slavc, kar si napisal je pa absolutno res. icon_wink Ampak jaz sem seveda zatežil in predpostavil, da imamo dva enaka senzorja v idealnih pogojih na istem mestu. Za tako pozicijo trdim, da so odstopanja pri istih proizvodih prevelika, v odnosu do drugih, pa sploh.Off topic: Sploh pa je dobro, da sem zatežil, da se enkrat tud kaj drugega pogovarjamo in ne samo, al bo čez 7 dni sneg al ne! icon_arrow icon_haha
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #43 dne: 30. November 2007, 22:20:43 »

Off topic: Sploh pa je dobro, da sem zatežil, da se enkrat tud kaj drugega pogovarjamo in ne samo, al bo čez 7 dni sneg al ne! icon_arrow icon_haha
Točno tako, zato imaš v dobrem pivo ko pridem spet v Bovec. Bova preverila ali ima še vedno pravo vlažnost in temperaturo, a je prav?
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #44 dne: 30. November 2007, 22:41:30 »


Pa še to: WMR se mi zdi glede na to kar ponuja, preveč hvaljena. V primerjavi z LA Cross postajami je dejansko bolj stabilna (prenos podatkov na splet), tudi senzor za T in RH je bolj precizen, ima pa omejitve, katere se vsaj meni zdijo prevelik minus za tak denar (npr ločljivost dežemera, Trosišča ne gre pod -10, pritisk je meni malo sumljiv, vsaj prenos v grafiko, vetromer ima daljše intervale meritev kot kabelsko povezana WS2300, popolnoma nezavarovan si pri izpadu postaje iz PCja - ni dataloggerja in s tem posledično izguba podatkov).

LP Ciril

V nulo si zadel glavne hibe Oregonke.Da pa ne bo izgledalo, da je to samo ena kitajska igračka več, je nujno izpostaviti še enkrat njene prednosti: poljubna razpostavitev senzorjev z njihovimi zelo dobrimi solarnimi transmiterji; zelo dober notranji in zunanji termometer, barometer mislim, da je tudi še v redu, vetromer sem imel jaz na popolnoma napačnem mestu, tako da končne ocene ne morem podati, za dežemer sem pa napisal njegovo največjo hibo že v prejšnjih postih.Mislim, da je tudi prikaz podatkov na konzoli nekako boljši, kot na Daviski(prikazuje decimalne vrednosti, kar jih Davis ne).Dobra zadeva je tudi atomska ura(ko se ji uspe sinhronizirat,hehe).
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Strani: 1 2 [3] 4
Natisni
Pojdi na: