Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeVremenska posta Acu Rite
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Vremenska posta Acu Rite  (Prebrano 1538 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
inaj
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1960-01-03
Sporočila: 157

Email
« dne: 11. Julij 2017, 09:52:27 »

Na tem portalu sem popolnoma na novo, res pa je, da sem do sedaj samo prebiral vaše tem, ki so zelo zanimive, poučne me zelo zanimajo. Tudi sam imam sicer že neko enostavno vremensko postajo, ki pa je sam zaradi veselja in opažanja razlik med vremenskimi pogoji pri meni in v Ljubljani.

No ta da se vrnem na moje zastavljeno vprašanja. Namreč od strica sem v dar dobil iz ZDA novo vremensko postajo AcuRite 02064MA, ki pa je še nisem ne odprl, le nekoliko sem prebral navodila. Kot sem prvo opazil je, da moram kupiti AC pretvornik napetosti, kar seveda tudi ni problem, vprašanje pa je ali dejansko naprava iz ameriškega trga deluje preko našega DCF sistema in, če ja, kako?  icon_biggrin Sprašujem bolj zato, ker tega v navodilih nisem nikjer zasledil in vi v tem društvu ste vsi nekako bolj seznanjeni in imate veliko izkušenj s tovrstnimi napravami. Pa če že imate kakšne izkušnje z napravami iz ZDA, kaj več na kaj moram paziti.

Vsaj upam, da mi stric te naprave ni podaril bolj kot ne zastonj in tega ne bi mogel uporabljati tu.

Hvala že v naprej in upam, da bom sedaj večkrat vključeval v vaše teme! icon_wink
Prijavljen

Inaj
matic19
Uredništvo Biltena ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1512

Email
« Odgovori #1 dne: 11. Julij 2017, 10:25:15 »

Dobrodošel na forumu!
Glede na navodila za uporabo, ne bi smel imeti težav pri delovanju. Zunanja enota deluje na 433 MHz, kar je dovoljeno pri nas. Glede DCF pa verjetno ne bo delovala, itak pa tega načeloma ne rabiš. Vremenske postaje sinhronizirajo uro, ko so priklopljene na PC, zato ne rabijo sinhronizacije preko DCF-a.
Prijavljen
inaj
Cirostratus

Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #2 dne: 11. Julij 2017, 11:12:39 »

torej, če prav razumem sinhronizacija v vsakem primeru poteka preko računalnika, ki v tem primeru mora biti stalno priklopljen in vsi podatki se beležijo na uro računalnika?
Prijavljen

Inaj
inaj
Cirostratus

Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #3 dne: 11. Julij 2017, 11:14:07 »

matic 19, ker sem tu povsem bos, bi morda kakšno informacijo več o tej zadevi. Hvala! Huh?
Prijavljen

Inaj
matic19
Uredništvo Biltena ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1512

Email
« Odgovori #4 dne: 11. Julij 2017, 12:01:39 »

Na hitro povedano: velika večina teh postaj je namenjenih stalni priključitvi na PC, kamor se tudi shranjujejo tudi vsi podatki. Ponavadi imajo postaje tudi svoj interni spomin za shranjevanje, ki se potem prenese na PC ob priklopu. Če nočeš imeti stalno priklopljeno lahko tudi enkrat na dan priklopiš. To ti seveda odsvetujem ker je to obveznost. Postaja bo uporabna tudi brez povezave s PC-jem. Bi se pa znalo zgoditi, da ti bo ura na postaji začela prehitevati ali zaostajati, ravno zaradi dejstva, da se ne bo mogla posodobiti.
Prijavljen
inaj
Cirostratus

Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #5 dne: 12. Julij 2017, 04:37:16 »

matic19 - drži, kot si rekel! hvala. Včeraj sem jo prvič sestavil in moral sem ročno nastavit uro, deluje. Priklopil sem na PC in deluje. Sedaj pa samo merjenje, pa da vidimo kako potem. Hvala! clap
Prijavljen

Inaj
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: