Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremenske postajeVremenske postaje po Sloveniji (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Vremenska postaja Žerjav
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Vremenska postaja Žerjav  (Prebrano 11364 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
javi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 36

WWW Email
« Odgovori #15 dne: 29. Januar 2019, 14:54:58 »

Včeraj sem na postajo dodal ultrazvočni merilec za snežno oddejo. Kako se bo obneslo bomo pa videli sproti. Zahvala gre pa uporabniku tminc-u za hardverski in softverski support Smiley
Nekaj cm +- bo izgleda morala biti toleranca ker malenost skače gor in dol meritev. Malo sumim na sunke vetra, ki rahlo premikajo nosilec senzorja.
« Zadnje urejanje: 29. Januar 2019, 15:15:26 od javi » Prijavljen

komar
Altokumulus

Odsoten Odsoten

Sporočila: 630

« Odgovori #16 dne: 24. April 2021, 09:05:33 »

Včeraj sem na postajo dodal ultrazvočni merilec za snežno oddejo. Kako se bo obneslo bomo pa videli sproti.

In kako se torej obnese? A kdo to bolj podrobno spremlja?
Prijavljen

Popravila vseh znamk mobitelov in računalnikov: https://m.facebook.com/Cegla-Servis-100182751898460/
javi
Cirus

Odsoten Odsoten

Sporočila: 36

WWW Email
« Odgovori #17 dne: 28. April 2021, 13:33:52 »

Tale ultrazvočni merilnik se mi ni obnesel. Delovalo sicer je, ko se je sneg strdil in posedel. Vmes ko je snežilo in je bil sneg puhast je pa meritev bila popolnoma neuporabna, je skakala za več kot pol metra. Po parih dneh je pa spet začelo kazati pravilno meritev.

Vmes sem pa poskusil tudi z poceni TOF senzorjem in se tudi ne obnese.., oziroma deluje ponoči, ko je mračno. Podnevi dnevna svetloba moti senzor, tako da sploh ne dobi meritev, uporabno je recimo od sončnega zahoda do vzhoda. Pa bolj je sneg trd bolj točna je bila meritev. Pri puhastem snegu je bilo nekaj napake v plus in minus, vendar ne tako veliko kot pri US merilcu. Je pa res, da je to bil senzor za par €. Dobijo se malce boljši TOF z laserjem in optično lečo, kateri bi verjetno deloval bolje, cena je pa nekje 30€. Vendar nisem riskiral, ker ne verjamem, da bi delovalo ob polnem soncu. Drugače pa senzor zelo natančno deluje v notranjosti, so zelo konstantne meritve.
Prijavljen

Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: