Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaKaj in kje kupitiNovejše VP
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Novejše VP  (Prebrano 29341 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
andro
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-04-25
Sporočila: 166


Lokacija: Ljubljana
andro@earthling.net
« dne: 22. Junij 2016, 00:56:04 »

Pozdravljeni,

Ali ima kdo kaj izkušenj z novejšimi VP iz ugodnejšega cenovnega razreda? Kaj je trenutno best buy?

Ali so še vedno kraljice cenejših VP WS2307 in podobne (kaka druga LaCrosse? Kako je s vetrom - tale ima vetrnico, če se ne motim, ne šalčk? Kako so pa novejše iz Conrada ("USB Professional Weather station" in podobno)? Tiste kažejo, da imajo šalčke, USB priklop itd.?

Sam sem imel do sedaj WS2300, ki je krasno delala do enega srečanja s strelo, potem pa WMR928, ki je z leti začela močno pešati (senzorji nehali delati itd. - če koga zanima za igrat se, se mi valja v kleti), pa na splošno nisem bil tako vzhičen nad njo (mi je pravzaprav WS2300 delala bolje na kablu).

Sedaj bi rad spet postavil eno VP na morju, morda še eno doma v LJ, pa iščem kakšne ne predrage variante, bi pa rad imel kolikor toliko soliden prikaz vetra. Najraje bi jo priklopil v svet preko RPi, ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Kolikor vidim, npr. IstraMet najraje postavlja prav WS2300 in naslednike.

Ali imate kakšne pametne predloge? Pa kako čim ugodneje priti do kakšne kolikor toliko solidne zaščite za sonce za zunanji temperaturni senzor?

Hvala za pomoč.
Prijavljen
andro
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-04-25
Sporočila: 166


Lokacija: Ljubljana
andro@earthling.net
« Odgovori #1 dne: 27. Junij 2016, 22:34:59 »

Nihče nima nobenega mnenja o novejših VP?
Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #2 dne: 28. Junij 2016, 06:39:32 »

Glede cenejših postaj ti ne morem prav veliko svetovati, saj sem do sedaj imel opravka le z Daviskami. Lahko ti pa svetujem glede RPi-jev. Po mojem mnenju je to idealna platforma za zajemanje in prikaz podatkov, saj je povsem dovolj zmogljiv za to. Moraš pa imeti nekaj izkušenj z Linuxi. Ko enkrat zadevo nastaviš, potem pusti pri miru in ti bo služil še lep čas. Spisal sem tudi kratka navodila za inštalacijo Linuxov in namestitev programa wview: http://zevs.si/images/dokumenti_zevs/navodila%20RPi.pdf

Glede nastavitev parametrov za postaje pa je treba malo prebrati navodila za program wview, načeloma pa je za WS in podobne vse bolj ali manj plug and play. Navodila so tu: http://www.wviewweather.com/release-notes/wview-User-Manual.html

Obstaja še en drug program, ki dela na linuxih, weewx, vendar z nim še nisem imel opravka, tako da ti ne znam povedati kako se obnese.
Prijavljen
marko30
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-02-02
Sporočila: 166


Lokacija: Okroglo, Kal nad Kanalom

WWW Email
« Odgovori #3 dne: 11. Julij 2016, 21:11:17 »

Moj predlog je:

1--- WS2300 varianta na ebayu iz nemčije, se najdejo ponudbe za 70-80 EUR komplet s poštnino
2 --- Rpi in CumulusMX
3 --- Ventiliran zaklon npr.: http://users.otenet.gr/~meteo/project_radiation-shield.html
Prijavljen

MINIMAX
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1967-11-30
Sporočila: 4842


Lokacija: Ljubljana-Polje

« Odgovori #4 dne: 12. Julij 2016, 17:11:20 »

Mogoče tole:

http://www.aercusinstruments.com/brands/Aercus-Instruments.html
Prijavljen

MINIMAX
Lj-Polje
Lentus
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-11-27
Sporočila: 257


Lokacija: Rakičan (187 m.n.v.)

« Odgovori #5 dne: 12. Julij 2016, 22:36:59 »

Kaj pa WMR200? Še vedno nič posodobljena?
Prijavljen
bbenci2
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-09-30
Sporočila: 2028


Lokacija: Tešanovci, Moravske Toplice; 185.1 m

Email
« Odgovori #6 dne: 01. Julij 2017, 15:15:39 »

Da ne odpiram nove teme: tudi meni je WS2300 crknila. No, ne ravno crknila. Na strehi sem imel vetromer in z dolgim kablom do postaje, pa mi je strela skurila vodilo, preko katerega gredo podatki. Tako da mi sedaj dela le brezžično do konzole. Mi pa ni všeč, ker so intervali osveževanja podatkov predolgi. Tudi senzor temperature sem imel zadaj za hišo na travniku, kar je pa predolga razdalja in mi je včasih zablokiral prenos podatkov brezžično. Tako da sem imel kar nekaj let lepo povezano s kablom in je delovalo ok.

Sedaj pa mi je kar malce nerodno vprašati kaj naj kupim, ker mi boste verjetno vsi rekli, da so vse ostalo razen postaj Davis, jajca Grin

Torej gledam malce nove postaje in vse imajo kar brezžičen prenos, kar je sicer ok, vendar v zemlji imam speljan UTP in bi ga rad uporabil, ampak ok. Lepo je pa, da bi bil vetromer brezžičen, ker najbolj optimalna lokacija je na strehi.
Torej, prosim za nasvete in izkušnje postaj, ki niso ravno Davis Undecided ampak so solidne in imajo čas osveževanja podatkov čim bolj krajši.
BTW: razen iz Kitajske še nisem nabavljal stvari. A so tudi recimo iz Amazone.de zraven še davki in prispevki kot iz kitajske ali ker je EU tega ni?

Najlepša hvala!! icon_wink
Prijavljen

20.12.2009 >> -21,0°C
Davis Vantage Pro2
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #7 dne: 06. Julij 2017, 23:00:48 »

...da so vse ostalo razen postaj Davis, jajca Grin
Komentar na mestu.
Prijavljen

goldhorn
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1965-09-25
Sporočila: 1958


Čepovan 618 mnv


« Odgovori #8 dne: 19. Julij 2017, 12:26:14 »

BTW: razen iz Kitajske še nisem nabavljal stvari. A so tudi recimo iz Amazone.de zraven še davki in prispevki kot iz kitajske ali ker je EU tega ni?


Na ta del ti lahko odgovorim, na prvi del vprašanja pa tudi jaz iščem odgovor, ker sem v podobni situaciji kot ti.

Karkoli naročaš iz območja EU, ne plačaš razen poštnine popolnoma nič.

Kar sem jaz raziskoval, je kar težko dobiti ločene komponente pri teh nizkocenovnikih. Pri daviskah pa te pride celo premoženje podoben sistem.
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: