Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaWEB kamereKitajska roba
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Kitajska roba  (Prebrano 15970 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
lasybird
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-08
Sporočila: 100


Lokacija: Senovo

WWW
« dne: 26. Maj 2016, 14:13:58 »

Pozdravljeni.

Začel bom kar s slovenskim pregovorom: "Osel gre samo 1x na led"   banghead

Ja sedaj pa me zanima, če ima kdo izkušnje s tem.... Namreč preko spleta sem nabavil eno IP kamero CCTV... Zadeva res ni bila veliko, tako da bom tistih 30 €tudi požrl...
Torej zadevo priklopim na kabel in napajalnih in preko njihovega softwera dela... Naj bi delala tudi preko WIFI ja ampak, ja znanstvena fantastika. Kljub video vodiču itd...

PA to me toliko ne moti. Rad bi, da bi kamera delala preko yawcama ali webcamxp, ampak ne gre in ne gre.. Kljub temu, da kameri določim IP, media prehod, pa navadni prehod itd, kamere ne požene. Slike se ne vidi... Enostavno sama tema ali pa javlja napako. Medtem ko v originalnem CMS- ju ( njihov software) zadeva deluje tudi preko (pazi) samo internet explorerja. Bi še tudi šlo, da bi naredil live stream, ampak kaj ko vedno zahteva uporabniško ime in geslo....

Tko da če ima kdo kakšno idejo za katerikoli program, ali pač karkoli. Bom tudi prenesel, če bo kdo pokomentiral, da naj jo vržem vstran Smiley

LP
Andrej
Prijavljen
matic
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 255

Lokacija: Celje

« Odgovori #1 dne: 26. Maj 2016, 16:24:19 »

Zdravo, sporoči tip kamere, za začetek pa poglej kako je z blokiranjem porta za kamero.

lp,

Matic
Prijavljen

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)
lasybird
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-08
Sporočila: 100


Lokacija: Senovo

WWW
« Odgovori #2 dne: 26. Maj 2016, 16:41:09 »

Če bi ga vedel..... Sem vse pregledal, a nisem našel tipa.. Porti so očitno ok, ker mi v originalem softwaru dela. Res pa je, da v yawcam mi ni nikakor uspelo odpreti portov za yawcam na routerju. Enostavno mi je skoz in skoz javljajo napako...

Lahko pošljem link od kamere, če kaj pomaga...
http://www.aliexpress.com/item/P2P-ONVIF-Megapixel-720P-HD-802-11b-g-n-Wireless-Wired-IP-Camera-WifI-IR-Outdoor/32313211840.html


Sicer pa mi je kamero prepoznal ISPY, vednar sedaj gruntam, kako to vse skupaj spraviti v live stream.


Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #3 dne: 26. Maj 2016, 17:09:38 »

Žal je to prepogosta težava teh kitajskih izdelkov. Razlog zakaj deluje v priloženem programu, drugje pa ne, je v tem, da Kitajci skopirajo elektroniko in dizajn ene "prave" kamere, nato pa delajo reverse inženiring delovanja, hkrati pa prilagajajo svoj program, da deluje zgolj in samo na tisto kamero. Tudi čipovje v njej je verjetno skopirano do te mere, da za silo deluje oz. ravno dovolj, da deluje z njihovim softwarom. Že velikokrat videno, žal jo boš verjetno težko prepričal da počne še kaj več kot do sedaj.
Prijavljen
zelva
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1982-01-08
Sporočila: 416


Lokacija: Duplje (450m); Naklo

« Odgovori #4 dne: 26. Maj 2016, 18:36:41 »

jaz imam 2 kitajski kameri in delujete že 2 leti. software pa je res glavobol.
Jaz zato uporabljam ispy, ki pa je kar požrešen za CPU.

Kot source za video pa je tole:
rtsp://192.168.1.10//user=admin_password=tlJwpbo6_channel=1_stream=0.sdp

sem pa pozabil kako sem prišel do tega shrug verjetno nekje na netu.
Prijavljen

lasybird
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-08
Sporočila: 100


Lokacija: Senovo

WWW
« Odgovori #5 dne: 26. Maj 2016, 19:04:23 »

Super.

Pa bi lahk kaj več napisal, kako imaš ISPY nastavljen?

Nekje mi zmanjka rdeča nit... Prišel sem do tega, da mi ispy prepozna kamero in predvaja.. Kako pa sedaj to spraviti brez vpisovanja gesla itd na splet, da bo vidno na spletu.....Huh?
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: