Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeZahtevaj napovedVreme sobota in napovedano poslabšanje
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Vreme sobota in napovedano poslabšanje  (Prebrano 8556 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Wit75
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 51


Email
« dne: 19. April 2016, 12:39:06 »

Pozdravljen,

Berem, da bo zadnji teden v aprilu kar pester kar se vremena tiče…precej se bo ohladilo in snežna meja bo precej nizko. Ker je sreda praznik bo marsikdo imel par dni dopusta. Ampak za vreme od 26.4 dalje je verjetno še prezgodaj. Drži? Bolj me zanima kakšno bo vreme v soboto 23.4 za Bohinj in okolico. Namreč nujno bi rad spravil pred poslabšanjem še nujna opravila in me zanima kdaj časovno bo tole poslabšanje. Bo dopoldne še kolikor toliko lep oz.brez dežja?

Hvala!
Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #1 dne: 19. April 2016, 20:00:11 »

Na Bohinjskem bo sobota kot kaže zaenkrat kar lepo deževna skozi ves dan, že ponoči naj bi pričelo rahlo deževati na pregradah, kasneje pa se bo dež še okrepil in razširil proti vzhodu. Nekaj korekcij seveda še bo tekom tega tedna, oglasi se proti koncu tedna, ko se bo vedelo več glede termina poslabšanja.
Prijavljen
kukomah
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 12

Lokacija: ljubečna (Celje)

Email
« Odgovori #2 dne: 22. April 2016, 11:42:05 »

Pozdravljeni,

zanima me, koliko padavin si lahko obetamo čez ta vikend v okolici Celja (Ljubečna)? In kdaj se bodo pričele in bodo naj intenzivnejše?

Kaj pa poslabšanje v torek oz sredo?

hvala

lp
Prijavljen
Wit75
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 51


Email
« Odgovori #3 dne: 22. April 2016, 14:57:36 »

Na Bohinjskem bo sobota kot kaže zaenkrat kar lepo deževna skozi ves dan, že ponoči naj bi pričelo rahlo deževati na pregradah, kasneje pa se bo dež še okrepil in razširil proti vzhodu. Nekaj korekcij seveda še bo tekom tega tedna, oglasi se proti koncu tedna, ko se bo vedelo več glede termina poslabšanja.

Evo oglašam se konec tedna. Kako kaze za jutri zjutraj in dopoldne za bohinjski konec. Hvala!
Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #4 dne: 22. April 2016, 19:43:30 »

@Wit75: Terminsko se je nekoliko zakasnilo vse skupaj, moje mnenje pa je, da bo nekje tekom dopoldneva ali do sredine dneva pričelo deževati na vašem koncu. Vsaj na začetku bo šlo bolj za stacionarne plohe, njihove lokacije pa žal ne morem napovedati za vsak kraj posebej. Če boš imel srečo, boš lahko tudi do poldneva na suhem, saj se lahko ploha naredi par km stran in ostaneš na suhem.

@kukomah: Količina padavin bo odvisna od lokacije, kjer se bodo postavile stacionarne plohe bo seveda padavin več, drugje pa manj. Tako na oko bi rekel, da bo padlo med 10 in 20 mm dežja, možna so seveda odstopanja v + ali - zaradi prej omenjenih stacionarnih padavin. Najbolj intenzivne se pričakujejo ob plohah jutri čez dan in potem morda še v noči na nedeljo, ko nas bo prešla hladna fronta.
Prijavljen
najed
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-06-25
Sporočila: 479


Lokacija: bohinj

Email
« Odgovori #5 dne: 24. April 2016, 15:30:11 »

No in konec koncev ni bilo nič v Bohinju. Malo rosenja danes,  to je to. Sem bil preveč optimističen, ko sem računal da bom napolnil cisterno z deževnico  banghead
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #6 dne: 24. April 2016, 20:09:27 »

No in konec koncev ni bilo nič v Bohinju. Malo rosenja danes,  to je to. Sem bil preveč optimističen, ko sem računal da bom napolnil cisterno z deževnico  banghead

jaz tudi danes računal da bom nafilal cisterno.. nazadnje pa dobil 200l vode v cisterni........
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: