Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeNakup vremenske postaje
Strani: 1 [2] 3 4 ... 15
Natisni
Avtor Tema: Nakup vremenske postaje  (Prebrano 165514 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
brežičan
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 387

Lokacija: Brežice

« Odgovori #15 dne: 07. November 2015, 20:29:31 »

Deluje na par metrov. Če pa sprobam na 10cm se pa relejčku zmeša. Vrat nimam (sprobano pri kolegu), dalje pa nebi...
Samo še to, če si že takšen strokovnjak, si dekodiral tetro?
Prijavljen
MIHAJLO 86
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-04
Sporočila: 394


Lokacija: Dobrova pri LJ 396 n.m.v
lačen snega


« Odgovori #16 dne: 07. November 2015, 20:43:30 »

Koliko pride davis postaja vantage pro2 skupaj z vsem možnim  kar rabiš, da normalno funkcionira, je grelec za dežemer zraven, se postajo da razstaviti, da bi dal senzorje v hiško in vetromer na drog, dežemer pa na 1,2 m palico.

a je to to najcenejša ponudba ? http://www.amazon.com/Davis-Instruments-Vantage-Weather-Wireless/dp/B001AMRCDU/ref=pd_sim_sbs_201_4?ie=UTF8&dpID=41tLSNKre8L&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=15PKSJ9CSQ524ZASGSZ4

Kaj praviš matic na tole bi delalo kljub temu da je ferkvenca 915mhz ? (mobitelov oddajnik mam zraven cca 100m odprte zračne linije)  https://www.lacrossetechnology.com/c84612/index.php

Ne morem se odločit glede nakupa postaje wmr300 me moti ker še ni ne vem kako preizkušena.
davis se mi zdi drag sicer ne vem koliko točno pride, kot sem bral imate kljub temu da naj bi bla top nekateri težave...
mogoče še najboljš wmr200
« Zadnje urejanje: 07. November 2015, 20:46:36 od MIHAJLO 86 » Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Prisoten Prisoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #17 dne: 07. November 2015, 21:00:35 »

Deluje na par metrov. Če pa sprobam na 10cm se pa relejčku zmeša. Vrat nimam (sprobano pri kolegu), dalje pa nebi...
Samo še to, če si že takšen strokovnjak, si dekodiral tetro?

Saj pravim, za v smeti. In kaj ima dekodiranje tetre veze s to temo? Zakaj bi to probaval, če me ne zanima tako nelegalno početje? Itak pa so vsi ti posti že tako off topic, da je kar hudo. Kregati se s tabo je isto kot s polotom, ki mi tudi taka "strokovna" vprašanja meče pred nos. Ni pa dvakrat za reči da ne gre za isto osebo pod drugim nickom... Stil vprašanj in argumentov je povsem enak.

Mihajlo86, ta postaja iz Amazona je točno to kar sem govoril. Vremenske postaje, uvožene iz ZDA bodo težko delale pri nas, mobilni signal bo preveč motil to postajo. Pa tudi s carino bi znal imeti probleme. Če razmišljaš o Daviski, jo dobiš pri nas, pri podjetju Vnet in to EU verzijo ki bo delala brez težav. Pa še 15% popusta imajo na člane ZEVS društva. Mislim, da je končna cena s popustom nekje 600€ (ne me držati za besedo). Poglej tudi na Nemškem trgu, Idealo.de je super stran za iskanje takih stvari. Morda dobiš EU postajo za nižjo ceno kot pri nas.

Ogrevanje dežemera se kupuje posebej oz. si ga narediš sam za dosti manj denarja (kot npr. na Lubniku).
Senzorjev nikar ne razstavljaj, saj s tem narediš več škode kot koristi. Niti se jih ne da na enostaven način razdreti. Pusti jih tako kot so, saj je radiacijski ščit pri Daviskah en izmed najboljših pri "splošnih" vremenskih postajah. Le vetromer daj nekam višje.

Edit: cenik za daviske s popustom za člane: http://zevs.si/images/dokumenti_zevs/Davis_cenik_VNET.pdf Če vzamem za primer brezžično postajo + datalogger za povezavo z računalnikom te pride nekaj čez 610€ vse skupaj.
« Zadnje urejanje: 07. November 2015, 21:08:27 od matic19 » Prijavljen
brežičan
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 387

Lokacija: Brežice

« Odgovori #18 dne: 07. November 2015, 21:32:26 »

Matic, samo še to. Vidim, da vem več od tebe, to pa ne pomeni, da si slab. To pa zaradi tega, ker se greš v debato okoli kodiranja.
Da sem podvojen na forumu je pa fajst mimo.

Pa lep večer še naprej in uspešno uporabo na 868 ali 915.
Lahko noč.
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #19 dne: 07. November 2015, 22:00:29 »

No ja, zdaj se že kaže tipično internet debato, "kdo ma večjega".
Dejstvo je, če ti je všeč ali ne, 868Mhz ni prepovedana frekvenca. Kaj lahko ti počneš na tej frekvenci, nas pa ne zanima.
Prijavljen

MIHAJLO 86
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-04
Sporočila: 394


Lokacija: Dobrova pri LJ 396 n.m.v
lačen snega


« Odgovori #20 dne: 09. November 2015, 19:18:19 »

Kolikor sem bral pri daviski ni najboljše če so senzorji preveč skupaj, nekateri ste pisali da vam v zimskem času temperatura ko je vklopljen dežemer naraste za okli 1 C° kar pa ni malo, poleg tega imam hiško in visok drog za veter... Nekje sem zasledil tudi da beleži premalo padavin pa se ne spomnim kje... Ne morem se odločit po eni strani bi raskiral 600 eur če je res to to postaja kot se šika, po drugi strani pa me vse bolj mika nakup oregon wmr200 kjer so vsi senzorji posebaj moti predvsem da padavine meri na 1mm natančno kako ste kaj zadovoljni z wmr200 je vredna nakupa ? Rad bi res kupil nekaj, da dela kot se šika moram rečti da ws 2300 je za dobrih 100 eur super zadeva sam če ne bi imel težav z meritvijo vetra 91,8 ofl...
Prijavljen
anstifte
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 3


« Odgovori #21 dne: 09. November 2015, 21:07:51 »

Lepo pozdravljeni. Se opravičujem, če po dolgem prebiranju vašega foruma nisem zadel prave teme Cheesy Smiley Sem amater z nekaj malo izkušnjami glede vremena. Ker v mojem okolišu ni "javno" dostopne VP, sem se odločil, da si kupim svojo, nekoliko boljšo.
Zanima me vaše mnenje o tej postaji:http://www.conrad.si/Brezzicna-vremenska-postaja-z-USB-in-zaslonom-na-dotik-WH1080-Conrad.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=672861&ci=SHOP_AREA_17192_0514060 .
Postaja je nekje v mejah mojih finančnih zmožnosti za začetek. Zanima pa me merjenje vetra, padavin, vlage in pa seveda temperature.

Za kakršenkoli odgovor vam bom iskreno hvaležen!

Ostanite najboljši  beerchug
Prijavljen
Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5329


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #22 dne: 09. November 2015, 21:11:41 »

Podoben tip postaje imam doma (WH3080) - postaja po 4 letih delovanja še brez večjih težav, izjema je solarni senzor, ki ima pri tem tipu postaje serijsko napako in po določenem času neha oz. ne deluje pravilno. Pri ostalih senzorjih pa nobenih težav do zdaj.
Prijavljen
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #23 dne: 09. November 2015, 21:27:25 »

Kolikor sem bral pri daviski ni najboljše če so senzorji preveč skupaj, nekateri ste pisali da vam v zimskem času temperatura ko je vklopljen dežemer naraste za okli 1 C° kar pa ni malo, poleg tega imam hiško in visok drog za veter... Nekje sem zasledil tudi da beleži premalo padavin pa se ne spomnim kje... Ne morem se odločit po eni strani bi raskiral 600 eur če je res to to postaja kot se šika, po drugi strani pa me vse bolj mika nakup oregon wmr200 kjer so vsi senzorji posebaj moti predvsem da padavine meri na 1mm natančno kako ste kaj zadovoljni z wmr200 je vredna nakupa ? Rad bi res kupil nekaj, da dela kot se šika moram rečti da ws 2300 je za dobrih 100 eur super zadeva sam če ne bi imel težav z meritvijo vetra 91,8 ofl...

Razlika pride ,ko ni nobenega vetra. Ostale postaje kažejo preveč ,ko ni vklopljen nobeno ogrevanje! Tako da tu ni nobenega problema. Postaja ima domet do ISO enote 300m. Veter in temperatura sta zelo točni tako kot vsi ostali parametri. Morda pri padavinah,ko pri močnih nalivih pokaže malo premalo. Jaz pogosto primerjam z bljižno arso postajo pa so razlike res minimalne. Senzorje pa lahko tudi dan narazen.
Prijavljen

lasybird
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-08
Sporočila: 100


Lokacija: Senovo

WWW
« Odgovori #24 dne: 09. November 2015, 21:46:50 »

Men je WH3080 mrknil.

Sicer vsi senzorji delajo, razen zračnega tlaka na konzoli. Očitno je mrknil ta notranji senzor....
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6521


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #25 dne: 09. November 2015, 22:00:29 »

To so malenkosti napram Arso postaji, ki meri veter na RC PR.
 Polo.... saj te poznamo  Cheesy

@Mihajlo, tudi če boš nabavil VMR, ne boš dosti zajebal, a vseeno bi ti svetoval Davisko... verjemi, da ne boš razočaran. Že jutri jo lahko imaš doma icon_bird
Jaz imam eno poleg hiše, ena je na smučišču plus še en dodatni termometr z vlago. Moram reči, da sem zelo zadovoljen.
« Zadnje urejanje: 09. November 2015, 23:14:01 od Oblak69 » Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9638


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #26 dne: 09. November 2015, 22:53:50 »

Rad bi res kupil nekaj, da dela kot se šika moram rečti da ws 2300 je za dobrih 100 eur super zadeva sam če ne bi imel težav z meritvijo vetra 91,8 ofl...

Ta problem se pojavlja samo zaradi motenj, ki jih povzročajo električni vodniki v bližini same konzole oziroma telefonskih kablov, ki povezujejo posamezne senzorje. S primerno namestitvijo in ločitvijo napajalnih kablov od podatkovnih tega problema ni več in postaje tipa WS so za začetnike/vremenske navdušence več kot primerne zaradi svoje cenovne dostopnosti v primerjavi z WMRin DAVIS. Izmerjeni vremenski podatki vseh treh tipov postaj pa med seboj prav nič ne odstopajo. Odloča se pa na koncu seveda vsak sam glede na svoje preference.
« Zadnje urejanje: 09. November 2015, 22:55:52 od ŠTROMAR » Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
MIHAJLO 86
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-04
Sporočila: 394


Lokacija: Dobrova pri LJ 396 n.m.v
lačen snega


« Odgovori #27 dne: 09. November 2015, 23:56:53 »

ŠTROMAR vem sem probal takrat na vse načine rešit to težavo z vetrom pa mi ni uspelo  napaka se mi je pojavljala samo ob priklopu na računalnik sem probal na vse načine rešit težavo pa ni šlo od feritnih obročkov ftp kabla. Kako je pa z davis postajo, so res večja odstopanja če daš senzor za temperaturo v hiško to mi ni ravno logično sem bral na forumu ?  Oblak 69  kakšna je trenutna najbolj ugodna cena davis postaje ?  z vsem kar spada zraven dataloger... ogrevanje dežemerja bi že sam naredil lahko mi pošlješ  na zs kot sem videl par strani nazaj si pomagal kar nekaj formurašom do nove daviske...
Prijavljen
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #28 dne: 02. December 2015, 22:01:46 »

Pozdravljeni,

Iz podjetja VNET so nas obvestili, da se bo z letom 2016 nekoliko sprememnil cenik za opremo proizvajalca Davis, seveda pa za člane vremenskega društva ZEVS ostaja -15% popust (za uporabnike Foruma ZEVS velja cena brez popusta).
Za vsa naročila prispela do 4. 1. 2016 velja cenik:

http://zevs.si/images/dokumenti_zevs/Davis_cenik_VNET.pdf

Navodila za uporabo -15% popusta se nahajajo tukaj:

http://zevs.si/index.php/storitve/navodila-za-davis-vremenske-postaje

Navodila za včlanitev v Vremenko društvo ZEVS, se nahajajo na spodnji povezavi:

http://zevs.si/index.php/urednik-portala/vclanitev-v-drustvo

Novega cenika nam podjetje VNET še ni poslalo; ko bo znan, bo objavljen na Portalu ZEVS pod zgornjo povezavo.

lp,

Marko Premelč
predsednik VD ZEVS
« Zadnje urejanje: 03. December 2015, 06:51:54 od medovreme » Prijavljen

Kaj je na obzorju?
MIHAJLO 86
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-04
Sporočila: 394


Lokacija: Dobrova pri LJ 396 n.m.v
lačen snega


« Odgovori #29 dne: 03. December 2015, 08:57:40 »

Kaj se mogoce ve bo cenik prisel ven pred 4.1.2016 potemtakem bi se splacalo pocakati seveda, ce bodo sle cene dol.
Prijavljen
Strani: 1 [2] 3 4 ... 15
Natisni
Pojdi na: