Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeNakup vremenske postaje
Strani: 1 ... 5 6 [7] 8 9
Natisni
Avtor Tema: Nakup vremenske postaje  (Prebrano 31358 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
MIHAJLO 86
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-04
Sporočila: 404

lačen snega

« Odgovori #90 dne: 03. November 2018, 16:08:26 »

Tudi sam ugotavljam da je tezko dobiti nekaj pametnega, ali je samo za Ameriski trg, nima opcije povezave z racunalnikom itd... Davis za moje pojme predrag kljub temu pa kolikor sem prebrskal po forumu in drugje so tudi pri Davis postajah pomankljivosti. Ima kdo kaj izkusenj z postajo WH 4000 in ws8700 od froggita. Kolikor sem bral je vecino uporabnikov po tujini zadovoljnih.

https://www.froggit.de/product_info.php?info=p356_wh4000se-wifi-internet-funk-wetterstation---wunderground--pc-anbindung--auswertungssoftware.html

https://www.froggit.de/product_info.php?info=p239_profi-funk-wetterstation-ws8700-slimline-windmessung-regen-pc-auswertung----erweiterbar-auf-bis-zu-5-temperatur--luftfeuchtigkeitssensoren.html

« Zadnje urejanje: 03. November 2018, 16:17:33 od MIHAJLO 86 » Prijavljen
Trocki
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-12-31
Sporočila: 2800

« Odgovori #91 dne: 03. November 2018, 16:57:46 »

WS8700 mi je zanimiva. Ima vsaj ločen dežemer od anemometra. Kaj več info od postaje bi še rabil če kdo ve iz prve roke.
Prijavljen

Vreme bo! Smiley
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2109

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #92 dne: 05. November 2018, 16:35:04 »

Tudi sam ugotavljam da je tezko dobiti nekaj pametnega, ali je samo za Ameriski trg, nima opcije povezave z racunalnikom itd... Davis za moje pojme predrag kljub temu pa kolikor sem prebrskal po forumu in drugje so tudi pri Davis postajah pomankljivosti. Ima kdo kaj izkusenj z postajo WH 4000 in ws8700 od froggita. Kolikor sem bral je vecino uporabnikov po tujini zadovoljnih.

https://www.froggit.de/product_info.php?info=p356_wh4000se-wifi-internet-funk-wetterstation---wunderground--pc-anbindung--auswertungssoftware.html

https://www.froggit.de/product_info.php?info=p239_profi-funk-wetterstation-ws8700-slimline-windmessung-regen-pc-auswertung----erweiterbar-auf-bis-zu-5-temperatur--luftfeuchtigkeitssensoren.html

Za tistih slabih 140 € je Froggit wh4000 več kot super. Nekaj malega več piše tu http://krtina.zevs.si/vreme/kako.html
Prijavljen

goldhorn
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1965-09-25
Sporočila: 1558

Čepovan 618 mnv

« Odgovori #93 dne: 06. November 2018, 07:14:36 »

Ali ima kdo kaj izkusenj z vremensko postajo, V40-PRO
Lacrosse technolgy.

https://www.lacrossetechnology.com/v40-pro-la-crosse-view-weather-station/

Podoben model imam jaz (predhodnik te V40). Zaenkrat deluje brez težav. Na splet je še nisem povezal  angel , si moram enkrat čas vzet za to. Minus je merjenje temperature, ker kaže le cela števila, brez decimalk. Tega pred nabavo nisem nikjer opazil. Plus pa je, da meri max sunke vetra.
« Zadnje urejanje: 06. November 2018, 13:19:56 od goldhorn » Prijavljen

La Crosse 330-2315
Trocki
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-12-31
Sporočila: 2800

« Odgovori #94 dne: 09. November 2018, 10:07:57 »

A še koga ne spusti na stran www.froggit.de, ker povezava ni varna ali nekaj takega?  icon_question
Prijavljen

Vreme bo! Smiley
komar
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 204

« Odgovori #95 dne: 09. November 2018, 10:44:46 »

Ja.
Prijavljen

Preglednica športnih prenosov v živo: http://www.kabelska.net/viewtopic.php?f=61&t=742
ales77
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-05-14
Sporočila: 223

ales_johnson@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #96 dne: 25. November 2018, 11:41:37 »

https://www.froggit.de/product_info.php?info=p287_froggit-wh3000-se--second-edition-2018--wifi-app-internet-wetterstation.h

Zanim me kaj si mislite o tej postaji , kako lajhko oddaja podatke preko wifi to ne razmem. mi lahko gdo pomaga?
Prijavljen

MINIMAX
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1967-11-30
Sporočila: 4140

« Odgovori #97 dne: 25. November 2018, 13:32:06 »

Durch das integrierte WiFi Modul werden Ihre lokalen Wetterdaten global, da Sie Ihre Wetterdaten an Wetterserver wie Weather Underground in Echtzeit hochladen können.

prevod:
Z integriranim WIFI modulom postanejo vaši vremenski podatki globalni, ker lahko vaše vremenske podatke v realnem času prenesete na vremenski server kot naprimer Weather Underground.

Zudem gibt es nun eine Einrichtungs- und Ansichtsapp, mit der Sie Schritt für Schritt die Wetterstation einrichten können.

prevod:
Poleg tega obstaja nastavitvena in ogledna aplikacija s katero lahko vremensko postajo nastavite korak za korakom.

Nastavitve se očitno izvajajo z WS Tool app-om, ki ga naložiš na pametni telefon in se preko njega povežeš na konzolo vremenske postaje in opraviš potrebne nastavitve za oddajanje podatkov na Weather Underground.

(glej http://www.hs-group.de/company/images/downloads/wh3000.pdf )

Glede na to, da je vse v enem kosu (dežemer in termometer skupaj z merilnikom vetra) po moje ni najboljša rešitev...

Conrad pri nas ima trenutno med drugim tole:

https://www.conrad.si/Renkforce-brezzicna-vremenska-postaja.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=1404262&ci=SHOP_AREA_17192_0514060
« Zadnje urejanje: 25. November 2018, 13:39:27 od MINIMAX » Prijavljen

MINIMAX
Lj-Polje
Smučar
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 3284

Email
« Odgovori #98 dne: 25. November 2018, 17:37:19 »

Točno tola z linka imam jaz in po mojem težko dobil več za ta denar. Če nimaš 2 levih rok in z nekaj metrov UTP kabla lahko vetromer, dežemer in UV meter prestaviš na povsem drugo lokacijo kot termometer.
Prijavljen
ales77
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-05-14
Sporočila: 223

ales_johnson@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #99 dne: 26. November 2018, 06:50:09 »

Hvala vam  za pomoc!
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4393

Kaj bi brez letnih časov.

« Odgovori #100 dne: 27. November 2018, 11:10:28 »

gledam, pa nič ne vidm.....  

skratka... vse te nove postaje... imajo Wi-fi prenos podatkov...... to pomeni da? ima vsaka enota posebej  v sebi baterijo, da pošilja trenutni odčitek? več pogostejši odčitki...... hitrejša poraba baterije?  In ja.... večina postaj ki gledam... so v kompletu.... vse na istem drogu.... temp, bi postavil v vrem.hiško... pa evo... vse skupi zvezano na isti štangi..
Prijavljen

polo
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1979-03-05
Sporočila: 434

« Odgovori #101 dne: 27. November 2018, 20:58:46 »

"WiFi" (brezžično) ima že tudi recimo WS2300 itd... Ampak vi ne razumete nekih stvari.
Postajo daš na nek strežnik in jo lahko spremljaš preko telefona (če je signal).
Kaj tu ni jasno? Zakaj rabi biti WiFi?
Kakšne so prednosti, ki jih jaz ne vem?

Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 8706

« Odgovori #102 dne: 27. November 2018, 22:42:10 »

skratka... vse te nove postaje... imajo Wi-fi prenos podatkov...... to pomeni da? ima vsaka enota posebej  v sebi baterijo, da pošilja trenutni odčitek? več pogostejši odčitki...... hitrejša poraba baterije?  In ja.... večina postaj ki gledam... so v kompletu.... vse na istem drogu.... temp, bi postavil v vrem.hiško... pa evo... vse skupi zvezano na isti štangi..

Se popolnoma strinjam, da je vse skupaj na istem drogu ena velika, velika pomankljivost teh novodobnih postaj.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
inaj
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1960-01-03
Sporočila: 200

Email
« Odgovori #103 dne: 28. November 2018, 12:03:45 »

skratka... vse te nove postaje... imajo Wi-fi prenos podatkov...... to pomeni da? ima vsaka enota posebej  v sebi baterijo, da pošilja trenutni odčitek? več pogostejši odčitki...... hitrejša poraba baterije?  In ja.... večina postaj ki gledam... so v kompletu.... vse na istem drogu.... temp, bi postavil v vrem.hiško... pa evo... vse skupi zvezano na isti štangi..

Res je vse skupaj je na eni "štangi" in so problemi. Edino za VP na eni "štangi" je postavitev le-te na primerno oziroma bolj odprto mesto, da so temperature realne na višini 2 m, na vetrnico in smernik vetra pa naj ne bi imeli vpliva drugi objekti okoli VP. Torej VP bi morala stati nekje na prostem z velikim prostorom čistine. če bi želeli imeti realne podatke vetrov.

Jaz imam VP AcuRite, ki je bila pred časom postavljena v Ljubljani in sem jo ravno iz teh razlogov preselil na vikend, ker stara lokacija postavitve ni bila primerna. Če bi na stari lokaciji postavil VP na višini višji od objektov okoli VP, bi bili podatki vetrov točni, temperatura pa že ne več. Na novi lokacije, kjer je več čistine, je pa to drugače, a vseeno je vse skupaj na višini 2 m.

Tako da sem se na domači lokaciji odločil za novo VP, ki ima to možnost postavitve posameznih elementov VP na različnih lokacijah in s tem pa bolj realne oziroma pravilne podatke.

Res pa je da je odločitev posameznika za nakup VP odvisna velikokrat tudi od dizajna, kar ni vredu (videti je dobra, lepa,...).

Brezžični prenos podatkov pa ima že večina vseh postaj, kar pa se s priklopom na internet in računalnik po želji posameznika nastavi. Zato ne razumem kaj pomeni vprašanje v zvezi Wi-Fi.

Pa želim dober in uspešen nakup. icon_wink
« Zadnje urejanje: 28. November 2018, 12:16:39 od inaj » Prijavljen

Inaj
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2109

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #104 dne: 28. November 2018, 12:44:47 »

Pri novodobnih postajah wifi pomeni, da se priključijo v domaže wifi omrežje in same pošiljajo podatke v internet (wuhu ipd.) brez dodatne uporabe računalnika.

Seveda pa podatke lahko spremljaš tudi prek mobilne aplikacije na mobilcih.

Čimbolj enostavno, brez kakih posebnih nastavitev, brez pcjev in ostale navlake, le mobilni telefon. Hitro in učinkovito, za današnje čase povsem primerno. Je pa hudič, če imaš še kake dodatne želje, to je pa že težje.
Prijavljen

Strani: 1 ... 5 6 [7] 8 9
Natisni
Pojdi na: