Perzeidi

(1/9) > >>

paradolf:
Jutrišnjo noč bo vrhunec letošnjih Perzeidov.
Nočne temperature so te dni še najprijetnejše. Za romantiko v dvoje , v družbi ali sam ob pivcu... jutri se splača malo pobfirbcati tja gor in narediti spotoma še kakšno fotko.
Največ utrinkov se bo videlo v drugem delu noči, ko bo možno ob res temnem nebu brez svetlobne onesnaženosti na minuto videti tudi okoli 60 utrinkov... z nekaj sreče tudi kak bolid.
Jaz bom šel verjetno na Krvavec oziroma Križišče. :)

mat89:
Tudi sam imam namen slikat Perzeide. Kakšne nastavitve so najboljše?. Jaz bom slikal v M 30 sekund Iso 100 ,zaslonka 1,8 .

računalnik:
Rabiš večji ISO

mat89:
Ja sem zdaj nekje zasledil da eni imajo 2500 Iso.Bom se malo igral z objektivom 35mm.

ŠTROMAR:
Tole so napisali na portalu index.hr -

Postavke fotoaparata:
Manual (M) mod (uključujući balans bijelog i fokus)
širokokutni objektiv
maksimalan otvor objektiva
visoke ISO vrijednosti (1600 ili više)

Zahtjevi za fotografiranje meteora drukčiji su od klasične astrofotografije. Bljesak meteora vrlo je kratkotrajan tako da produljivanje ekspozicije neće pomoći. Naravno, potrebno je fotoaparat postaviti na čvrsti stativ, ali najvažniji zahtjevi su svjetlosno jaki objektiv (što manji f-broj) i visoka ISO osjetljivost. Zoom objektivi su u ovom slučaju nepoželjni jer samo oni najskuplji su brži od f/3.5. Računajte da objektiv sa f/2 otvorom prima 4x više svjetlosti od f/4 objektiva! ISO osjetljivost ovisi o vrsti fotoaparata – neka bude najveća moguća na kojoj možete tolerirati digitalni šum. Uzmite u obzir da je digitalni šum izraženiji na višim temperaturama okoline, pa ćete zimi možda moći koristiti veće ISO vrijednosti.

Pe vel pa je napisno tukaj - http://www.astrobobo.net/?p=1196

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran