Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremenske postajeVremenske postaje po Sloveniji (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Vremenska postaja Tolmin
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Vremenska postaja Tolmin  (Prebrano 6433 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Tminc
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 28

« Odgovori #15 dne: 08. Maj 2017, 21:28:33 »

Vremenski podatki v živo: www.vremetolmin.si/realtime

Dodan tudi detektor za strele; danes sem prvič zbral podatke o krajši nevihti (glej priponko).
Prijavljen
mat89
Moderator
Cumulus
Prisoten Prisoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 9547

« Odgovori #16 dne: 08. Maj 2017, 21:49:03 »

Odlično, kakšen detektor pa je to? Ali se da kupit?
Prijavljen

Tminc
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #17 dne: 09. Maj 2017, 06:19:14 »

Kupil sem majhen detektor na ebayu (playingwithfusion). Omogoča i2c ali SPI komunikacijo, preko katere nato nastavljaš in bereš par registrov. Vse skupaj ni tako dodelano kot boltekov sistem, je pa za faktor 20 cenejše. Za začetek je dovolj, sploh da dobiš občutek, kam vse skupaj namestiti (v hiši ali zunaj) ter približno kako občutljivo je.
Prijavljen
Tminc
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #18 dne: 25. Junij 2017, 12:14:11 »

Evo, še z našega konca. Pri meni sem izmeril sunek 45 km/h (nič posebnega), v centru Tolmina je vetrnica na pošti izmerila 72 km/h.
V jutranji nevihti (na italijanski strani Kolovrata) sem izmeril cca 200 udarcev strel, v dopoldanski (čez Tolmin) pa še več kot 700!

Če boste hitri (danes), potem si lahk pogledate celotni dnevnik na vremetolmin.si (spodaj pri strelah).

V Solkanu sem izmeril sunek 95 km/h, detektor za strele za tja pa je v prihodu.
Prijavljen
Tminc
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #19 dne: 06. Avgust 2017, 22:14:02 »

Kupljen še en detektor za strele in danes testiran (vzporedno z obstoječim). En je priključen na RPi, drugi na Arduino. Imam še nekaj težav z logiranjem (neznanje Pythona), vendar sem že blizu. Ta drugi sistem gre v Solkan (NG).
BTW, danes je (prvi), ob prehodu nevihte, zabeležil več kot 1600 razelektritev. Zaznava nekje do 20 km zračne linije. Zelo pa je odvisno tudi od terena; Tolmin je obdan s hribi z večinoma vseh strani.

Par tednov testiram tudi detektor za delce PM2.5 in rezultati izgledajo nekako smiselno. Ko spišem skripto za povprečke, bom objavil na spletni strani. Zaenkrat rišem raw podatke.
V prihodu je tudi detektor za koncentracijo ozona, več pa ko ga dobim.
Prijavljen
Tminc
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #20 dne: 06. Oktober 2017, 08:57:17 »

Kakšen mesec spremljam "PM2.5" iz dveh podobnih senzorjev. Zaenkrat so rezultati še najbolj spodobni z GP2Y1010AU0F. Meritve najprej povprečim na arduinu, nato pa še v RPi (1-min povprečje). Shranjujem jih v raw fajle ter v WD databazi. WD računa še AQI (air quality index) ter riše graf. Izmerjene vrednosti niso absolutne ampak so namenjene bolj spremljanju trenda poletje-jesen-zima-pomlad, kako se spreminja kvaliteta (lastnost?) zraka.
Pričakujem še nekaj teh komponent in na koncu bom naredil primerjalni test, da vidim, kako podobne so med sabo pod istimi pogoji delovanja.
Beležim (oz. beležil sem) tudi izmerke iz MQ-131 (O3 senzor). Tam se ni dogajalo nič "zanimivega", zato ga imam zaenkrat le priklopljenega (mora biti ogret). Bom nadaljeval, ko bo več časa za to.
Podatki so na spletni strani (trenutni ter graf zadnjih 24 ur).
Prijavljen
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: