Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremenske postajeVremenske postaje po Sloveniji (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Vremenska postaja Tolmin
Strani: 1 ... 5 6 [7]
Natisni
Avtor Tema: Vremenska postaja Tolmin  (Prebrano 45950 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 280

« Odgovori #90 dne: 05. Februar 2021, 22:04:10 »

Ja, kolikor primerjam z ročnim zbiralnikom, je zdaj bolje. Včasih malenkost preveč pokaže, včasih isto. Je pa iz levela približno pol centimetra na 1,8 m višine (je na robu krogca). Mogoče bi z boljšim levelom pridobil na točnosti.
Prijavljen

www.vremetolmin.si (Vantage Pro2,Airlink,Boltek,Microsferics V5)
www.i-tech.si/vreme (Vantage Vue)
mat89
Moderator
Cumulonimbus
Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11215

Email
« Odgovori #91 dne: 05. Februar 2021, 22:38:44 »

Jaz spomladi tudi moram pogledat če je v ravnici. Imam pa namen kupit to na žličke zato me tudi zanima če je točnost boljša.
Prijavljen

Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #92 dne: 14. Marec 2021, 20:55:44 »

V petek je po več kot enem mesecu prispel paket z novim detektorjem za razelektritve. V soboto je bil že priklopljen na vremenski laptop, danes pa je že zaznal prve (realne) razelektritve :-)
Antena je nameščena na podstrešju na popolnoma leseno-plastični konstrukciji. Softver za zajem je zaenkrat zastonjski (Nexstorm Lite), zato se tudi nisem še dovolj poglobil v filtre, itd. Potrebna bosta predvsem čas in potrpežljivost, ter nevihte, da se stvar kolikor toliko nastavi in skalibrira domet. Načeloma je sposoben zaznati smer in tudi oddaljenost, je pa potrebno vzeti v zakup mojo mikro lokacijo ter posledično možne odboje, itd.

Vseeno, danes je ledica utripala ob nevihti v Kvarnerju :-) Nekaj za občutek pa v spodnjem filmčku.

https://drive.google.com/file/d/1dQrjGa8aox9snfL5Q0SvDRoogkZi_4qg/view?usp=sharing
« Zadnje urejanje: 16. Marec 2021, 22:51:41 od Tminc » Prijavljen

Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #93 dne: 16. Marec 2021, 22:57:45 »

Po nabavi licence za Nexstorm full so zdaj podatki na voljo tudi online. Zemljevid je dodan na spletno stran. Za začetek sem pustil full range (1100 km). Podatke (zemljevid) osvežujem na 5 minut. Vsi (številski) podatki so integrirani tudi z Weather Display, nisem pa še imel časa vsega vključit na spletno stran...ma v roku dveh mesecev bo.
Danes popoldne je vztrajala nevihta južno od Rima proti Siciliji in detektor je precej dobro ujel tako smer kot razdaljo. Je pa beležil le par 10 razelektritev.
Zadnjič sem pozabil napisat, da gre za Boltek LD-250.
Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5887

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #94 dne: 17. Marec 2021, 10:21:54 »

Super, morda bi full range (1100 km) zmanjšal na 800, po mojem bi bilo to zelo pregledno, predvsem ker večina neviht prihaja J ali JZ.

A lahko tole (http://www.vremetolmin.si/nexstorm.jpg) pripopam na svojo spletno, seveda s virom in povezavo do tebe  icon_arrow
Prijavljen
Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #95 dne: 17. Marec 2021, 10:46:17 »

Lahko daš na svojo stran, seveda. Je pa treba vedet, da je detektor precej občutljiv in bo verjetno zaznal tudi kakšen vklop centralne, toplotne, itd... Tako da ne prevzemam odgovornosti za možne zavajujoče podatke ;-) Tudi ne vem, kako občutljiv bo na vse smeri. Ker sem obkrožen s skoraj 2000m hribi proti severu, bo lahko tam občutljivost drugačna in mogoče tudi smer sfaljena. Bi ocenil, da bo trajalo to sezono, da ga spoznam in mogoče dobim še malce boljšo lokacijo zunaj.
Prijavljen

Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #96 dne: 18. April 2021, 14:38:20 »

Anteno detektorja za razelektritve sem namestil na vrh (pomožnega) droga, malo nad sekundarnim anemometrom. Pospravil sem jo v ohišje (nedelujoče) postaje Weatherflow Sky; vsaj ohišje pride prav  icon_wink
V zadnjih dneh je nekaj nevihtne akcije v Tirenskem morju in detektor dobro beleži razelektritve.

Na spletno stran www.vremetolmin.si sem dodal razdelek s tekstovnimi podatki in grafičnim prikazom. Danes sem dodal še povezavo na TRAC report, ki ga avtomatsko generira Nexstorm softver. Trenutno (18.4.2021 ob 14:30) detektor sledi nevihtni celici v osrednji Italiji.

Ta sistem toplo priporočam lovilcem neviht, opremi se ga lahko z GPS in je pripravljen (celo namenjen) mobilni uporabi.

Trenutni TRAC Report:
Koda:
*** NexStorm TRAC Report generated 18.4.2021 14:53:19

Tracking 1 thunderstorms

-------------------------------------------------------
Thunderstorm ID S-3351 detected 13:22                 

Storm location bearing 191.5 dgr distance 567 km                 

Last recorded activity      14:51                 
Intensity class             Moderate                 
Intensity trend             No change                 

Current strikerate          5/minute                 
Peak strikerate             6/minute                 

Total recorded strikes      111
-------------------------------------------------------

*** TRAC Report end - NexStorm V1.9.5.8163:LD-250
« Zadnje urejanje: 18. April 2021, 14:54:12 od Tminc » Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8142

WWW Email
« Odgovori #97 dne: 18. April 2021, 19:58:28 »

icon_wink Odlično! buttrock
Prijavljen

Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #98 dne: 19. April 2021, 11:01:14 »

Video zapis včerajšnjega dogajanja:
https://youtu.be/cFcBRVFiWX8
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8142

WWW Email
« Odgovori #99 dne: 19. April 2021, 16:21:07 »

Veš kaj me zanima? A se da ta pogled na zemljevidu zmanjšat, oziroma povečat resolucijo, da imaš recimo samo cca 200km radija? Al je to fiksno v tem programu?
Prijavljen

Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #100 dne: 19. April 2021, 17:16:53 »

V softveru nastaviš max range (po 100 km). Jaz potem vsake toliko spreminjam, kolikor me zanima :-)
Lahko nastaviš tudi npr 200 km, ampak sem malo skeptičen, kako se bo dejansko obnašal med bližnjimi nevihtami (hribi, odboji).
Prijavljen

Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #101 dne: 20. April 2021, 06:40:17 »

Včeraj se je bliskalo tudi bližje; nekje okrog Benetk in kasneje še malo bližje (100-150 km). Detektor se ni ravno izkazal, vsaj v razdalji ne. Po izkušnjah drugih, ki imajo tak ali podoben sistem, moram za nastavljanje parametrov počakati na par močnejših neviht. Zaenkrat torej opazujem nevihte na Jadranu :-)
Še malo pojasnila o zemljevidu: ob nakupu softvera moraš (če želiš) kupiti še zemljevid, ki ti ga centrirajo na tvojo lokacijo in skalirajo za vse opcijske range. Mislim da gre od 100-1200 km. Softver lahko sam prilagaja velikost (merilo) zemljevida (auto-range), glede na to, kje beleži razelektritve. Lahko pa si nastaviš fiksno. Zdaj, ko se s tem šele spoznavam, opazujem in sproti spreminjam pogled. Mogoče bom enkrat kasneje vklopil auto-range. Bo pa na spletni strani možen ogled le .jpg; torej fiksna velikost.
Prijavljen

Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #102 dne: 21. April 2021, 20:30:42 »

Malo sem nadležen s strelami in "smetim", ampak postajam vedno bolj navdušen nad tem novim detektorjem.

Na drugem forumu so mi pojasnili, da bo detektor ob močnejši in bližnji nevihti "ujel" celico in ji sledil. Včeraj se nam je z ZJZ približala močnejša nevihta. Najprej je detektor sicer ujel samo smer, nato pa še razdaljo. Izgledalo je precej dobro :-)
https://youtu.be/zCZ740SuRmU

Podobno, le da manj močno, je bilo tudi danes. Dve celici zahodno od Tolmina. Razdalje ni točno ujel, ampak treba je upoštevati, da je le en detektor. Pripel sem nekaj screenshotov. Videa nisem še delal.

BTW: Ali kdo ve za kakšen programčič, s katerim bi lahko snemal sliko (video) zaslona? Je pa za Windows 7. Na MS sem bolj bos...
Prijavljen

Strani: 1 ... 5 6 [7]
Natisni
Pojdi na: