Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeZahtevaj napovedjutri toča?
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: jutri toča?  (Prebrano 5736 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Wit75
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 51


Email
« dne: 05. Maj 2015, 18:24:46 »

Berem vašo napoved in ali je jutri res možno že pričakovati pojav toče. Verjetno res glede na ogreto ozračje kateri sledi ohladite v. Mi lahko kdo malo pove oz. kakšna je njegova teorija kateri del Slovenije (Ljubljana in J del Gorenjske me se posebej zanima ) lahko pričakuje in kdaj...popoldne, pozno popoldne, zvečer,  ponoči.

Hvala!
Lp,
Boštjan
Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11180


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #1 dne: 05. Maj 2015, 19:40:33 »

Ja, jutri so dejansko kar solidni pogoji tudi za točo. Seveda avtomatsko ko so v igri supercelične nevihte ki so bolj dolgožive, je možnost za pojav toče precej večji saj supercelična nevihta naredi več ciklov v samem oblaku in se tako toča lahko dlje časa debeli.

Jaz načeloma neviht zaenkrat ob trenutnih kartah ne pričakujem v popoldanskem času v krajih severno od Ljubljane pa recimo do Kranja. Naprej proti alpam pa bo možnost za nastanek kakšne tudi popoldan. Če bo prisotna tudi toča v teh nevihtah pa je težko reči, ampak načeloma je v vsaki nevihti možna toča.
Kasneje ob prehodu fronte, pa toče ne pričakujem. Morda izjemoma nekaj sodre če bi se kaj močnejšega spacalo. Vprašanje je tudi koliko sploh bo padavin v osrednjem delu.

Največ možnosti za točo pa imajo kraji ob Avstrijski meji od recimo Pohorja naprej proti Madžarski in seveda tudi del notranjosti predvsem Prekmurja. Govorim za časovni okvir med sredino popoldneva in večerom.
Kaj dejansko se bo jutri naredilo pa bomo tako šele videli.
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Wit75
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 51


Email
« Odgovori #2 dne: 05. Maj 2015, 20:26:11 »

Najlepša hvala in upajmo da jutri ne bo hudo (kjerkoli že).
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: