Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeWS-0101
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: WS-0101  (Prebrano 13506 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #15 dne: 27. April 2015, 19:04:32 »

Tako je, podatki na spletu se osvežujejo glede na interval pošiljanja. Ko se pošljejo podatki se grafi izrisujejo za nazaj in v njih so vsi izmerjeni podatki, kakršnikoli pač so. Ponavadi so grafi malenkost zglajeni, zato imaš na spletni strani tudi tabelo z min. in maks. vrednostmi za zadnji dan, teden, mesec...  Če pride do sunka vetra in ga postaja zabeleži, se bo pokazal na grafu ob naslednjem intervalu osveževanja strani (1min). Pogoj za pravilno izmerjene sunke pa je zajem podatkov dovolj na gosto, po mojem mnjenju je vse kar je več kot nekaj sekund odločno preveč za veter. Temperatura in vlaga nista problematični.

Ni mi sicer jasno, zakaj imajo praktično vse nizkocenovne postaje tako bizarne intervale merjenja (več 10s  icon_exclaim ), ko pa je to rešeno s softverom v nekaj minutah. Pač bi večkrat zamenjal baterije v zunanji enoti, ker bi bila poraba malo večja, stvar pa bi bila dosti boljša.
Prijavljen
brežičan
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 387

Lokacija: Brežice

« Odgovori #16 dne: 27. April 2015, 20:54:51 »

Hvala za info.

Samo WMR postaje so tudi dražjega ranga pa nimajo intervala na 2,5s.
Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #17 dne: 27. April 2015, 21:28:35 »

Še enkrat, ni mi jasno zakaj vztrajajo pri takih intervalih, verjetno je tu vmes marketing, da lahko izdelujejo postaje z identičnimi vezji, potem pa samo v kodi spremenijo interval zajema in nabijejo dvojno ceno. Oregonke so pa itak že same po sebi dražje, plača se znamka, kot je to pri Davisu in še kje.
Prijavljen
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: