Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremeCikloni-Orkani-Tornadi-Močne nevihte (Moderator: blazek)Prihod hladne fronte,ter Funnel 11.5.2014
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Prihod hladne fronte,ter Funnel 11.5.2014  (Prebrano 5485 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1169

« dne: 11. Maj 2014, 20:44:19 »

Prihod hladne fronte,ter Funnel 11.5.2014

Danes dopoldan je bilo pri nas pretežno oblačno z kratkimi obdobji sončnega vremena.Popoldan se je pooblačilo in takšno vreme je vztrajalo vse do večera.Okoli 18.00 ure se je malenkost bolj okrepil veter,ter med 18.14 in 18.30 uro začel pihat z večjo močjo nakar sem se odpravil ven pogledat stanje.Bili so zelo močni sunki vetra,nato opazim temnejše nebo kot je bilo prej,ter nad in pred mano dokaj turbolentno oz. vrtinčasto nebo.Nato sem šel po fotoaparat z kamero,da bi ujel kakšno zanimivo strukturo oblakov,ter nato je nastal ta video:

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=BhJzBGTFn7g

Trajanje funnela je bilo nekaj sekund,kmalu po formaciji pri 34 sekundi je nato razpadel.

Približen kraj nastanka:

Čas nastanka je bil med 18.15,ter 18.30h

Sledil je močan naliv,ter ob 19.30 je padala drobna toča kakšno minuto.

Lp! Thor
« Zadnje urejanje: 11. Maj 2014, 21:16:40 od Thor » Prijavljen

zevs.si
kripelj
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1995-03-02
Sporočila: 2439

« Odgovori #1 dne: 11. Maj 2014, 21:05:47 »

Zanimivo  buttrock
Prijavljen
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #2 dne: 11. Maj 2014, 21:17:03 »

buttrock
Prijavljen

zevs.si
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11318

Email
« Odgovori #3 dne: 11. Maj 2014, 21:18:35 »

Odlično buttrock,po vsej verjetnosti gre za funnel cloud,bi še bilo zanimivo kakšno mnenje blj podkovanih članov.
Prijavljen

Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #4 dne: 14. Maj 2014, 17:11:54 »

Video je zdaj obdelan tako,da se malenkost boljše vidi tudi rotacija funnel-a.Pri sami situaciji v živo se je pa tudi videlo,da oblaki rotirajo okoli mesta,kjer se je funnel ustvaril "spustil" na okoli 200m premeru okoli njega.
Zanima me ena stvar glede tega,če bi kdo vedel povedat.V Estofex bazo sem vnesel podatke nastanka,ter video vendar vidim,da na mapi dogodkov tiste barvne oznake na katere lahko klikneš kasneje nimajo vse oznake report confirmed,tako kot tudi za ta funnel ne Grin Sam sem videl v živo rotacijo tega lijaka kar bi lahko bil potemtakem funnel icon_question
Prijavljen

zevs.si
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 10601

robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #5 dne: 15. Maj 2014, 06:48:04 »

Po mojem mnenju funnel vsekakor je. Imaš morda kako fotko kjer bi se videl večji del neba. Ali je ta del kjer je funnel del plohe nevihte ali ne?
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #6 dne: 15. Maj 2014, 09:40:42 »

@Paradolf prilagam nekaj fotk,ter daljši video.
Ta del kjer je funnel je del predhoda nevihtne linije katera je segala od Italije,ter do/čez sv Slovenije pri kateri je le rahlo deževalo.Tako,da je bil to del plohe,ter del prihoda kasnejše nevihte.
Kmalu po posnetkih je začelo malenkost bolj deževati in kar kmalu za tem je nastal močan naliv z razelektrivami,ter ob 19.30 je padala tudi drobna toča manj kot minuto.

https://www.youtube.com/watch?v=uBrB9nCg_CU

Tako je zgledal prihod

Pred nastankom

Po nastanku

Lp! Thor
« Zadnje urejanje: 15. Maj 2014, 09:45:22 od Thor » Prijavljen

zevs.si
Stormchaser
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-11-11
Sporočila: 1016

Lokacija: Ljubljana-Šentvid med tednom ; Štepanjsko naselje med vikendom

Email
« Odgovori #7 dne: 15. Maj 2014, 09:55:41 »

Načeloma Thor, ker verjetno nisi opazil na FB, so na Severe-weather Europe potrdil da je to funnel:) Tudi meni izgleda funnel. Lp

P.S.:Če boš mel kdaj sliko, kjer boš v dvomih, dej sliko ali video pošlji na severe-weather europe fb stran:)
« Zadnje urejanje: 15. Maj 2014, 09:58:42 od Stormchaser » Prijavljen
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #8 dne: 15. Maj 2014, 17:44:41 »

Nisem še nikoli do zdaj obiskal fb Severe-weather Europe.Bom v prihodnje objavil,če le ujamem kaj seveda.Hvala za inf.
Sem zdaj pobrskal,da Severe weather Europe ni isto kot Estofex Grin Me pa zanima,ker na Estofexu ni oznake report confirmed ali to pomeni,da pa na Estofex-u ni potrjen?

Drugače pa zdaj ob podrobnem ogledu videa se opazi,da se je funnel v roku parih sekund kar precej spustil od baze oblakov in se sprašujem,če je mogoče celo imel za trenutek stik za tlemi "touchdown"?
Prijavljen

zevs.si
Stormchaser
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-11-11
Sporočila: 1016

Lokacija: Ljubljana-Šentvid med tednom ; Štepanjsko naselje med vikendom

Email
« Odgovori #9 dne: 15. Maj 2014, 18:00:39 »

Vidim, da si malo za časom:)  Severe-weather Europe je stran ki je narejena iz strani samih asov kot so, Marko Korošec, Capillatusa tud poznaš pomojem, ter še par izkušenih veljakov Smiley) To če Estofex ne potrdi ali potrdi ali ti kdo drug potrdi nič ne pomeni drugače:)) Ker Estofex je samo stran kot naša, vaša in še kakšna in imajo samo zemljevid z vremenskimi pojavi katere lahko prijaviš in potem nekdo pregleda. Tako da kej velik večje veljave ni tvoj funnel, če ga potrdi ali Korošec ali pa Estofex ali pa kaka druga stran:))

Edit: Sej prav, da si itak lahko tudi tja pošlješ, oziroma lahko kar vsem:) Samo hočem povedati, da načeloma ti ga lahko potrdi vsak, ki ima kaj pojma glede teh pojavov že samo z pogledom videa:) Dolgo časa so bili na temu forumu ljudje, ki so to lahko počeli zdej jih pa nažalost ni več. Funnel pa načeloma le ni tako redek pojav v Sloveniji, saj jih na leto vidimo približno 10 ali pa tudi več odvisno od sezone:) Drugače pa je Estofex organizacija, vendar neprofitna in nevladna:)
« Zadnje urejanje: 15. Maj 2014, 18:38:42 od Stormchaser » Prijavljen
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #10 dne: 15. Maj 2014, 18:29:47 »

Ah,ok! Sem samo mislil,da je Estofex organizacija tako kot Arso katera se ukvarja z ekstremnim vremenom po evropi.Res nisem vedel,da lahko tudi drugod strokovnjaki ocenijo situacijo oziroma nisem vedel,da lahko pošljem tudi na Severe weather Europe.
Namreč poslal sem kar tja,ker sem enkrat tam videl,da se lahko vnašajo v tabelo vsi ekstremni vremenski dogodki po Evropi zajec
Vredu,da so nekateri presodili,da je funnel kljub slabi kvaliteti videa,stari nikon coolpix pač Grin Sem mislil,da nebo mogoče presodit.Hvala Severe weather europe za presojo!

p.s.Je v živo bilo za videt dosti več rotacije kot je razvidno na videu,res neopisno videt to v živo,čisto drugače kot pa na slikah,videih.
Prijavljen

zevs.si
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: