Vegetacija 2014

<< < (2/3) > >>

Serpentinšek:
V Domžalah vidim, da forzicija ("ta rumen grm") že cveti.  :icon_question:
 Pa kako lahko že? Niti enega dneva s Tmax. čez +15°c nismo imeli, kaj šele 20°c, sonca je do tega tedna bilo komaj kaj. Kaj je to odraz tako tople zime?

Trenutno je že skoraj tako kot na prvi sliki.  :)  Lani pa kot, da smo bili  v drugi državi, kakšni skandinavski...

alesh:
Lep pozdrav
Glede na to da ponekod drevje že poganja in češnja že cveti,me zanima če je ta teden kaj nevarnosti jutranje pozebe...

lp

Aleš

Oblak69:
Ker bodo jutra večinoma oblačna, se za kako pozebo ni potrebno bati. Ob koncu tedna pa se bo ponovno otoplilo.

Lp

Serpentinšek:
Vegetacija je pa tako zgodnja kot že dolgo ne. Gotovo med najzgodnejšimi, celo na severni strani Menine je nekaj bukev že olistanih in to na 650 metrih!   :zaba: Ponavadi to opažamo proti koncu aprila.
Kje bi recimo lahko izvedel za najzgodnejši in najkasnejši datum cvetenja npr. jabolk in podobnega? Na ARSO strani so samo povprečja, mene pa zanimajo ekstremi. :)

ŠTROMAR:
Ja letos vegetacija prehiteva za najmanj 14 dni, če ne še več. Sem ravno v sredo opazoval lepo ozelenele bukve na Mali gori poleg Sv. Ane na nadmorski višini 800 metrov.
So pa bili časi, kos mo šli na Rožnik za 1.maj in opazovali prve ozelenele bukve!

@Serpentinšek ali si že poskusil na Kmetijskem inštitutu Slovenije - http://www.kis.si/pls/kis/!kis.web?m=3&j=SI ?

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran

[*] Predhodna stran