Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremenske postajeVremenske postaje po Sloveniji (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Vremenska postaja ZEVS Lubnik (1025 m n.m.v.)
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6
Natisni
Avtor Tema: Vremenska postaja ZEVS Lubnik (1025 m n.m.v.)  (Prebrano 76610 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #60 dne: 19. November 2015, 21:08:30 »

Danes popoldne sva z Robertom (končno) obiskala Lubnik in pogledala kaj je s postajo ter jo hkrati pripravila na zimo. Skupaj s tem sva izselila kolonijo pajkov na vagicah dežemera in priklopila ogrevanje dežemera. Postajo sem resetiral, tako da zdaj upam, da ne bo več težav z izpadanjem povezave z dataloggerjem.
Prijavljen
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2882


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #61 dne: 20. November 2015, 08:39:37 »

Hvala obema za akcijo!

Lp, Marko
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #62 dne: 30. Januar 2016, 10:10:30 »

Po nekajdnevnem mrku sva danes zgodaj zjutraj z Dejanom obiskala Lubnik in resetirala postajo. Do pomembnejše izgube podatkov ni prišlo, manjkajo le za čas, ko so se pobirali iz dataloggerja po resetu. Hkrati pa sta minili tudi dve leti od prve postavitve postaje 18.1.2014. Držimo pesti, da bo sedaj spet delalo brez problemov, spomladi pa se ponovno obeta manjša akcija, kjer bomo verjetno preventivno zamenjali SD kartico, odklopili ogrevanje in postorili še kaj, kar bo potrebno Smiley
Prijavljen
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2882


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #63 dne: 30. Januar 2016, 13:20:10 »

Hvala, fanta!  buttrock
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
matej115
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4


« Odgovori #64 dne: 21. Februar 2016, 17:53:25 »

Zelo zanimivo!  clap
Prijavljen

medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2882


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #65 dne: 08. Maj 2016, 14:19:56 »

Pozdravljeni,

VP Lubnik občasno doživlja tehnične težave neznanega izvora. V kratkem jo bomo za kakšen teden ali dva prestavili v testno okolje v dolino in temeljito stestirali, po principu izločanja.

Hvala za razumevanje.

lp, Marko Premelč
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #66 dne: 04. Junij 2016, 09:34:46 »

Po dolgem času je postaja od danes ponovno aktivna. Napake pri sebi doma nisem mogel poustvariti, sem pa nadrgadil linuxe ina raspberry-ju in FW na konzoli. Prav tako sem na kable dodal še feritne obročke proti motnjam. Upam, da bo to troje zadostovalo za nemoteno delovanje postaje v bodoče.
Prijavljen
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #67 dne: 31. December 2016, 14:38:14 »

Na zadnji dan leta 2016 sva se z Dejanom odpravila na Lubnik, da pripraviva postajo za zimo. Do sedaj ogrevanje ni bilo potrebno, danes sva ga priklopila. Spotoma sem izselil še pajka iz dežemera in ostanke njegove pojedine v obliki muh in ostalega mrčesa. Ker je v zadnjih dneh datalogger spet zgubljal povezavo, sem postajo resetiral, več pa nisem mogel narediti. Spomladi bo čas za malo večja vzdrževalna dela, saj je potrebna menjava vezic na stebru, čiščenje lonca, šalčk in radiation shielda. Hkrati se bo verjetno šlo v menjavo dataloggerja, saj je originalen preveč nezanesljiv.

P.S. čez 18 dni bo minilo že tri leta od postavitve postaje  buttrock
Prijavljen
Tomaž1973
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-05-04
Sporočila: 110


Lokacija: Šutna 1 4209 Žabnica višina 360m

WWW Email
« Odgovori #68 dne: 21. Februar 2018, 13:21:58 »

Podatke iz Lubnika redno spremljam, ker imamo vikend cirka 1km zračne razdalje odmaknjen na višini 900m. Večkrat opazim da trenutni podatki za več ur niso dosegljivi. Kaj bi bil lahko vzrok za te težave?
Prijavljen

LP. Tomaž Demšar
Davis vantage pro 2 aktiv
http://sutna.zevs.si
http://demsar-tomaz.blogspot.si/
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #69 dne: 21. Februar 2018, 18:08:28 »

Težave se pojavljajo že nekaj časa, vzrok pa je verjetno vsakodnevno izklapljanje napajanja in/ali interneta v koči. Zaradi tega ponoči načeloma ni podatkov, včasih pa se zgodi, da RPI zjutraj ne pobere vseh podatkov in zato nastanejo luknje v podatkih. Dokler ne rešimo tega z izklapljanjem štroma, bo na žalost tako kot je  shrug  Spomladi bomo naredili večji pregled/remont in takrat (upam) porihtali tudi to.
Prijavljen
Tomaž1973
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-05-04
Sporočila: 110


Lokacija: Šutna 1 4209 Žabnica višina 360m

WWW Email
« Odgovori #70 dne: 22. Februar 2018, 13:00:50 »

Super. Ko boste imeli termin za obisk Lubnika, me lahko kontaktirate in grem z vami gor. Pa da kakšno rečemo.
Lp. Tomaž
Prijavljen

LP. Tomaž Demšar
Davis vantage pro 2 aktiv
http://sutna.zevs.si
http://demsar-tomaz.blogspot.si/
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #71 dne: 20. Junij 2018, 17:05:44 »

Servis postaje se je zavlekel iz več razlogov, poglavitni pa je bil resno pomanjkanje časa z moje strani. Danes zgodaj zjutraj sva se z Alešem naposled odpravila na Lubnik, da vidiva kaj je na stvari. Ker sem sumil na težave z SD kartico, sem imel s sabo rezervno, s prednastavljenim sistemom. Ob prihodu se je raspberry obnašal čudno, kartice ni hotel zagnati. Zamenjam z novo in se je v nekaj minutah pobral in začel pošiljati podatke. Ok, zadeva rešena Smiley

Druga stvar pa je nedelujoča smer vetra, pri kateri sem sumil na skurjen vhod za smer. Zlezem na streho, razdrem zunanjo enoto in kmalu opazim, da manjka en kondenzator na vhodu, ki je praktično sublimiral Smiley To mi potrdi sume o skurjenem vhodu, pomerim še z multimetrom, vhod procesorja je v stiku. Ker na licu mesta ne morem popravljati take zadeve se odločiva, da pustiva vse skupaj čez poletje v takem stanju kot je, se pravi z nedelujočo smerjo vetra. Ostalo deluje normalno. Na jesen bo potrebna menjava vezja ISS enote, za kar pa bomo morda potrebovali narediti "nabirko" za sredstva, če na računu takrat ne bo dovolj denarja za nakup. Govorimo o cca. 150€ stroška. Ampak, več o tem po poletju, ko se nevihte malo umirijo in ne bo več toliko nevarnosti za ponovno škodo zaradi strele.

Spotoma preveriva še opremo našega kolega Samota (lubnik.info), ki skrbi za kamere. Škoda pri njem je precejšnja, sem mu povedal popis in stanje opreme, da bo okvirno vedel, kaj mora imeti s sabo ob obisku. Ko najde čas, bo popravil ali vsaj za silo vzpostavil kamere na koči.

Toliko zaenkrat  wavey
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #72 dne: 21. Junij 2018, 15:49:08 »

Maticu bi dodal samo še to, da sva dodala še razdelilec za elektriko - upamo, da zdaj ne bo več potrebe za izklapljanjem rpi-ja, kar je bil najbrž tudi vzrok za težavo s SD kartico.

Pa še par slik! Smiley
Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #73 dne: 21. September 2019, 10:47:37 »

Danes v zgodnjih jutranjih urah sva z Dejanom (končno) zamenjala vetromer na Lubniku. Sama zamenjava je šla skozi razmeroma brez zapletov, tako da so od zdaj naprej spet vidni podatki o vetru. Stari vetromer pa je bil že itak za zamenjavo, saj imajo ležaji od šalčk skoraj 1mm "lufta", kar pa ni presenetljivo, glede na to kako vetrovno je ponavadi tam Smiley
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #74 dne: 22. September 2019, 16:58:24 »

Hura za Lubnik, še bolj hura pa za Dejana in seveda Matica!

 beerchug
Prijavljen

Strani: 1 ... 3 4 [5] 6
Natisni
Pojdi na: