Letala na letališču Jožeta Pučnika (LJU/LJLJ

(1/2) > >>

MINIMAX:
Gledam Flightradar24 in opažam, da vsak dan pristane en iranski avion na poti iz Londona v Teheran na Brniku. A je pri nas toliko cenejši kerozin, da se splača priti (pristanek, vzlet, pristojbine) samo tankat ali naloži tudi potnike? A kdo kaj ve?

medovreme:
IranAir natanka, potniki pa ostanejo na letalu. Glede na moje relativno pogoste poti v Iran, bi mi vkrcanje še kako prav prišlo :) Morda kdaj v prihodnosti.

lp, Medovreme

paradolf:
Citiraj iz: MINIMAX na 12. Januar 2014, 20:44:56

Gledam Flightradar24 in opažam, da vsak dan pristane en iranski avion na poti iz Londona v Teheran na Brniku. A je pri nas toliko cenejši kerozin, da se splača priti (pristanek, vzlet, pristojbine) samo tankat ali naloži tudi potnike? A kdo kaj ve?

Iran je pod sankcijami koliko je meni znano. Tako ne more dobiti v Parizu toliko goriva, da bi lahko preletel razdaljo v enem šusu. Tako pri nas le dočrpava gorivo potrebno do Irana.
Naj me kdo popravi če to ni res. Jonatan, neurje?

Neurje:
Citiraj iz: paradolf na 12. Januar 2014, 23:21:58

Iran je pod sankcijami koliko je meni znano. Tako ne more dobiti v Parizu toliko goriva, da bi lahko preletel razdaljo v enem šusu. Tako pri nas le dočrpava gorivo potrebno do Irana.
Naj me kdo popravi če to ni res. Jonatan, neurje?

Točno tako kot je napisano .

medovreme:
Kolikor je meni znano je prej dočrpaval v Beogradu, nato pa verjetno zaradi bolj ugodnih cenovnih rzamer na Brniku (je očitno bilo vse skupaj ceneje). Ga pa v času nevihtnih sezon večkrat vidimo nad Mengeškim poljem :) Mi spodaj, on zgoraj :)

lp, Marko

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran