Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremenske postajeVprašanja in odgovori (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Problem z WS 2800IT
Strani: [1] 2
Natisni
Avtor Tema: Problem z WS 2800IT  (Prebrano 46420 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
jan92
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 273


Lokacija: Dolenja vas pri Ribnici 493m.n.v.

Email
« dne: 21. December 2013, 17:25:05 »

Iz nemčije sem naročil vremensko postajo WS2800IT. Ekspresno hitro prispe do mene ( v samo dveh dneh). Danes dopoldan grem še v trgovino, da nabavim 5 baterij (sice C LR14, 1,5V). Ustavim v konzolo, in grem po navadilih. Pritisnem tipko SET (tiščim več kot 3s). Postaja se ne odziva. Še enkrat vn baterije, use preverim, če so pravilno ustavljene in ponovim vajo. Postaja se še vedno ne odziva.

Je imel kdo podbne težave? Mogoče kakšna drugačna rešitev (jaz jo ne vidim). Ali bo potrebno spet plačevat poštnino da jim ta ''jajca'' pošljem nazaj?  banghead
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #1 dne: 21. December 2013, 22:39:58 »

Mislim, da si navodila prej sploh nisi prebral, če si najprej začel s konzolo  Tongue

A misliš, da boš konzolo vklopil s tipko set? Če pa si slučajno po pomoti baterije narobe vtaknil vanjo, je pa že prepozno, vsaj tako piše tukaj:
 http://www.lacrossetechnology.fr/ws2800/pdf/P40-09_Manuel_WS2800_Quick_GB.pdf
Prijavljen

jan92
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 273


Lokacija: Dolenja vas pri Ribnici 493m.n.v.

Email
« Odgovori #2 dne: 13. Oktober 2014, 20:45:25 »

No da se ponovno javim. Postajo so mi v Nemčiji zamenjali (WS2800), brez doatnih stroškov. Od januarja naprej je delovala brez problema ( le občasno zgublja signal konzola, ter zunanji senzor)  shrug
Sedaj pa se mi je pojavila težava z dežemerom.
pošilja mi podatke, da pade na uro cca 65l dežja...  banghead Poizkušal sem že s tem, da sem pobral baterije iz dežemera, konzole, zunanjega senzorja,....vendar napaka ostaja

Imakdo kakšno rešitev, predlog,...?
Prijavljen
filak
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-16
Sporočila: 316

Lokacija: Ivančna gorica

« Odgovori #3 dne: 13. Oktober 2014, 21:08:11 »

Nalij vodo v dežimer in videl boš, če se ta podatek65l cca. spremeni.
Prijavljen
ŠTROMAR
Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9639


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #4 dne: 13. Oktober 2014, 21:37:27 »

Pri postajah Lacrosse technology WSxxxx občasno prihaja do težav z reed stikali:



To stikalo se nahaja na tiskanem vezju ob prekucni vagici. Samo stikalo stane nekaj deset centov, za zamenjavo pa rabiš se spajkalnik in ponavadi zadeva spet deluje. Morda je tudi pri tebi problem v tem.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
jan92
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 273


Lokacija: Dolenja vas pri Ribnici 493m.n.v.

Email
« Odgovori #5 dne: 14. Oktober 2014, 17:48:46 »

Takole:
Danes sem zadevo še enkrat preizkusil. V samem začetku mi je na konzoli kazalo 74mm/h, ter 40mm/24h.  icon_question.
Dežemer sem nato previdno umaknil z vremenske hišice, ter nekajkrat  poguncal vagico. Po nekaj minutah mi na konzoli izpiše 79mm/h. Se pravi da dežemer deluje.  icon_wink
Ok, gremo dalje.
Vzamem z njega baterije, pokrijem celico, ter čakam. Po nekaj mintah se mi pokaže pri padavinah - - -. Ok, sem že vesel da sem ga zresetiral.
Ponovno vstavim baterije, ter po nekaj minutah dobi signal. Ponovno mi piše 79mm/h.  banghead
Za foro še nekajkrat premaknem vagico, in spet mi pokaže dodatnih nekaj litrov, tako da pridem na 83,4mm/h.  shrug

Kaj naj še sploh storim? suspicious
Prijavljen
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1180


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #6 dne: 14. Oktober 2014, 20:14:12 »

To, kar ti je rekel Štromar. Lahko je problem v tem, da je poškodovano reed stikalo, kar ima lahko za posledico, da sta oba dela reed stikala združena in tako "zaznava" padavine. Ta dva dela se navadno združita, kadar je v bližini magnetno polje (ko gre mimo vagica).
Prijavljen

jan92
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 273


Lokacija: Dolenja vas pri Ribnici 493m.n.v.

Email
« Odgovori #7 dne: 14. Oktober 2014, 21:19:15 »

No da se še enkrat javim z boljšimi informacijami.  icon_biggrin
Po opisanem postopku, ki sem ga opravil v zgornjem postu, so se padavine na konzoli po nekaj času začele zmanjševati, ter po eni uri prilezle na 0.0 mm/h.  clap
Jutri še preizkusim, če zadeva deluje, vendar mislim, da je to to in dežer bo spet opravljal svojo funkcijo.  icon_wink

javim...  icon_cool
Prijavljen
filak
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-16
Sporočila: 316

Lokacija: Ivančna gorica

« Odgovori #8 dne: 15. Oktober 2014, 14:27:18 »

Tisto stikalce, če preklaplja se sliši. Brez multimetra, da odvržeš sum na to stikalo ne bo šlo.
Baterije iz dežimetra vzemi ven. Pusti ga nekaj ur brez. Reseteraj konzolo, poglej če ti še kaže padavine. Konzola naj bo vseskozi na istem mestu, ne premikaj jo! Po par urah vstavi baterije v dežimer nazaj (v tem času naj ne pada dež) Če boš tako naredil kot sem napisal bo lažje najti problem. Sam sumim na el. motnje ampak počakajmo...
Prijavljen
jan92
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 273


Lokacija: Dolenja vas pri Ribnici 493m.n.v.

Email
« Odgovori #9 dne: 07. December 2014, 10:57:16 »

Takole. po dolgem času sem našel le nekaj časa da se posvetim postaji. Resetiral sem že konzolo, vzel iz dežemera baterije. Nisem ga pustil brez baterij nekaj ur, vendar mislim da to nebi smelo vplivati na nadaljne težave. Namreč sedaj mi konzola izpisuje že cca. 130l/h  zaba
Pogovarjal sem se s prijateljem ki je odličen poznavalec elektonike. Omenil sem mu REED stikalo, pa mi pravi da obstaja več vrst teh stikal.
Zato me zanima če kdo točno ve kakšno vrsto tega stikala moram kupit, da nebova dvakrat razdirala.

Upam da je res teževa v tem stikalu, saj imam postajo v garanciji še slab mesec, vendar se mi ne ljubi ukvarjat s pošiljanjem v Nemčijo.

Hvala za odgovore, ter nadalnjo pomoč!
Prijavljen
filak
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-16
Sporočila: 316

Lokacija: Ivančna gorica

« Odgovori #10 dne: 07. December 2014, 11:51:44 »

Odličen poznavalec elektronike???
Potem ima verjetno tudi multimeter? Je to bogo stikalce težko zmerit? Sploh pa mislim, da ni stikalo ampak ti noter pride neka motnja in ti nabije tistih xxxl. Ali pa sama napaka postaje.
Prijavljen
hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 196


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #11 dne: 07. December 2014, 12:00:05 »

Hmm, potem je tudi pri meni (sicer pri WMR200) lahko tole stikalo vzrok? Ta teden mi je 2x zmrznil dežemer, pri čemer je na konzoli pisalo HHH mm/h, Cumulus pa je zaznal cca. 12.000 mm/h  Smiley  Oboje je ostalo nespremenjeno cel dan, padavin pa ni več zaznaval. Šele ob resetu dežemera je težava izginila.

Sicer je potem po čiščenju/sušenju vezja in 2x prekucu vagice normalno zaznal RR okoli 12 mm/h. Sedaj čakam naslednje padavine, da vidim, če se bo zadeva ponavljala...
Prijavljen

filak
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-16
Sporočila: 316

Lokacija: Ivančna gorica

« Odgovori #12 dne: 07. December 2014, 12:07:02 »

@hudi, tudi ti se najprej prepričaj z multimetrom. In ni potrebno čakat padavin, počasi zlivaj in to je to.
« Zadnje urejanje: 07. December 2014, 12:08:36 od filak » Prijavljen
jan92
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 273


Lokacija: Dolenja vas pri Ribnici 493m.n.v.

Email
« Odgovori #13 dne: 07. December 2014, 13:06:10 »

Odličen poznavalec elektronike???
Potem ima verjetno tudi multimeter? Je to bogo stikalce težko zmerit? Sploh pa mislim, da ni stikalo ampak ti noter pride neka motnja in ti nabije tistih xxxl. Ali pa sama napaka postaje.

Ja bomo zmerli pa poročam. Drugače pa se da dobit samo nov dežemer v sloveniji za postajo WS2800it?
Drugače sem mislil da je imel kdo iste težave, pa jih je rešil s zamenjavo tega stikala. Tukaj so pa samo približni odgovori.  Grin
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #14 dne: 07. December 2014, 13:58:22 »

Ja bomo zmerli pa poročam. Drugače pa se da dobit samo nov dežemer v sloveniji za postajo WS2800it?
Drugače sem mislil da je imel kdo iste težave, pa jih je rešil s zamenjavo tega stikala. Tukaj so pa samo približni odgovori.  Grin

Če bi kdo imel takšne težave, bi že takoj na začetku dobil odgovor, je pa največkrat problem v tem stikalu Wink
@filak, merjenje stikala z instrumentom ni vse, ne bo pokazal v čem je problem. Izmeriš lahko le ali deluje ali pa ne  shrug
Reed stikalo ti lahko bere normalno, ali pa ti ob enem prekucu pošlje večkratni prekuc......tega pa ne moreš zmerit.......
Prijavljen

Strani: [1] 2
Natisni
Pojdi na: