Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeNapoved vremena-splošna debata (Moderatorji: mat89, roky, komar)Napoved vremena [ 17.10 - 31.10.2007]
Strani: 1 ... 20 21 [22]
Natisni
Avtor Tema: Napoved vremena [ 17.10 - 31.10.2007]  (Prebrano 133589 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #315 dne: 31. Oktober 2007, 09:27:15 »

Ker ste pokomentirali že večino  možnih situacij, naj še jaz dodam nekaj,  kar se mi zdi zanimivo. Kot je razbrati iz podatkov, je Atlantik  in njegov zalivski tok, ki ogreva SZ Evrope, letos bistveno hladnejši in njegov vpliv ne sega tako daleč proti SV, kot je to bilo pred enim letom. Prav tako sta tudi  Sibirija in Mongolija vse do Himalaje precej hladnejši in se mraz tam sproti obnavlja. Greenland ima že lep čas temperature do  -40° C (notranjost ) Ravno tako je bil lansko leto severni del Irana objet s temperaturami, ki za tisto področje niso običajne.( Kaj če jim zima, če delajo atomske bombe) icon_twisted Letos vsaj do sedaj temu ni tako .
Znano  je, da je na planetu seštevek temperature,  odvisen predvsem od obsevanja sonca. Razporeditev temperature po posameznih področjih, pa  vpliva na vreme  in na vse kar je povezano z njim.  icon_arrow
Klinc, sej nisem nič novega povedal, mogoče to; letos je razporeditev temperature ( vsaj do sedaj) bolj naklonjena "normalni" zimi v naših krajih, kot je bila prejšnja praise
Prav gotovo so to velike želje vseh , ki imamo zimo radi .
Se mi že nekaj časa po glavi pase:

kdor ima  zimo rad, ljubi pomlad , plava v poletju , v jeseni pa od matere narave darove uživa ..
Pol maš pa drekače, ki jim tko al tko gre vse na na jetra :

A je to sploh kakšna pomlad,
pa  kdaj bo že to poletje ...
kurc, pa ta vročina...
Najbolj pa sovraž"m to jesen ,pa ta zajeban dež ...
zime ful n"maram, k me orto zebe, ej stari , sneg je full sranje ej ...

Mamicu jim je..m  banghead

Če bi jaz lahko vplival na vreme, bi jim že dal vetra icon_wink
No , pa sem se mal skašljal in mi je lažje pri srcu icon_rolleyes
LP zimazakon

 



 icon_haha icon_haha icon_wink
Prijavljen
Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3105


Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #316 dne: 31. Oktober 2007, 11:18:08 »

DHMZ 7 dnevna napoved   icon_wink :





V Alpah pa sneg:



- Prečekirejte kaj kaže GEM!  icon_wink  icon_question
« Zadnje urejanje: 31. Oktober 2007, 11:28:46 od cumulonibus » Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
kristijan
Gost
« Odgovori #317 dne: 31. Oktober 2007, 11:45:29 »

LEP POZRAV!!!
Že nekaj časa samo berem, sedaj pa ponovno akcija!!Dragi snegoljubci , sneg bo, kdaj, kje ,koliko.... to pa verjetno čez kakšen mesec dni, zaenkrat pa samo zagoni, ki vas na koncu deprimirajo..... icon_sad Tudi danes so nekateri zagoni ok, pa je žal to še prepogosto pravljica, pa saj bo... lp icon_wink :icon_wink
« Zadnje urejanje: 31. Oktober 2007, 11:55:36 od kristijan » Prijavljen
walter76
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-03-02
Sporočila: 2019


Lokacija: Portorož-Bernardin
Danes so dovoljene sanje,jutri je nov dan..

valterpetra@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #318 dne: 31. Oktober 2007, 12:31:54 »

Mislim ,da smo bolj ali manj vsi ugotovili ,da so letošnje karte precej bolj zanimive od lanskih.
Torej tudi sama situacija in napovedi zime je bolj pozitivna.
To ,da bomo imeli boljšo zimo od lanske je pravzaprav zagotovo.
Kajti lanska je bila najtoplejša ...

No kdaj prvi pravi sneg po nižinah?
Že nekaj zagonov raznih modelov nakazuje ,da bi se lahko to zgodilo v naslednjih 10 do 14 dneh.
Nekaj "sramežljivih" snežink okoli 5 in 7.11...
No dan D ali S bi lahko bil 10 ali 11.11...

Torej Martin bo prinesel mlado vino,bo tudi sneg ?
Prijavljen

Prijatelj vremena !
Ledeni
ZEVS napovedovalec
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1975-03-06
Sporočila: 2567


Lokacija: Otočec ob Krki: Lešnica 177 m.n.v. in Herinja vas 330 m.n.v.

Email
« Odgovori #319 dne: 31. Oktober 2007, 14:20:09 »

In spet imamo v 10-dnevni napovedi drug teden čudno situacijo, ko je za vsako jutro napovedan sneg in temperature okoli ničle, čez dan pa dež in 6 oz. 10°C.  Bi napovedovalec to malo pojasnil?

Tak dnevni razpon temperatur je bolj značilen za lepo vreme v tem času.
Prijavljen

Dejan
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1992-01-14
Sporočila: 1288


Lokacija: Ravenska vas, 458m

WWW Email
« Odgovori #320 dne: 31. Oktober 2007, 14:45:09 »

In spet imamo v 10-dnevni napovedi drug teden čudno situacijo, ko je za vsako jutro napovedan sneg in temperature okoli ničle, čez dan pa dež in 6 oz. 10°C.  Bi napovedovalec to malo pojasnil?

Tak dnevni razpon temperatur je bolj značilen za lepo vreme v tem času.

Bi lahko pojasnil. Med najnižje in najvišje temperature dajem temperature s področja cele države. V tem primeru bo čez dan na Primorskem 10°C. Upam, da sem dovolj jasno povedal. Če imate pa kak boljši predlog pa na dan z besedami.



lp
Prijavljen

Davis Vantage Pro 2 Aktiv Plus Spezial

http://ravenskavas.zevs.si
polo
Gost
« Odgovori #321 dne: 31. Oktober 2007, 15:02:29 »

Moj predlog je:
Da se 10- dnevna napoved ukine,ker se itaq nikoli ne izide shrug
5 dni vnaprej je čisto dovol(pa še marsikdaj to ni sigurno) icon_smile
Prijavljen
Dejan
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1992-01-14
Sporočila: 1288


Lokacija: Ravenska vas, 458m

WWW Email
« Odgovori #322 dne: 31. Oktober 2007, 15:26:55 »

Moj predlog je:
Da se 10- dnevna napoved ukine,ker se itaq nikoli ne izide shrug
5 dni vnaprej je čisto dovol(pa še marsikdaj to ni sigurno) icon_smile

Če se ne motim, je enkrat že bila debata o tem icon_question in je bil odgovor na to nekaj v smislu konkurence icon_confused

*se opravičujem za offtopic
Prijavljen

Davis Vantage Pro 2 Aktiv Plus Spezial

http://ravenskavas.zevs.si
matootam
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-09-15
Sporočila: 1051


Lokacija: Logatec

Email
« Odgovori #323 dne: 31. Oktober 2007, 15:35:15 »

In spet imamo v 10-dnevni napovedi drug teden čudno situacijo, ko je za vsako jutro napovedan sneg in temperature okoli ničle, čez dan pa dež in 6 oz. 10°C.  Bi napovedovalec to malo pojasnil?

Tak dnevni razpon temperatur je bolj značilen za lepo vreme v tem času.

Bi lahko pojasnil. Med najnižje in najvišje temperature dajem temperature s področja cele države. V tem primeru bo čez dan na Primorskem 10°C. Upam, da sem dovolj jasno povedal. Če imate pa kak boljši predlog pa na dan z besedami.



lp
Najbolje je vzeti neke vmesne temperature, ali pa kar temperaturo za osrednjo Slovenijo in je stvar rešena...
Poglejte kaj delajo nekatere napovedi na krtini:
jAn says:
Citiraj
ti ka je blo s snegom lol
jAn says:
k sm biu zadnč gor
jAn says:
ga je pou metra napovedval Cheesy
jAn says:
zj pa kr sonce lol
jAn says:
ma ja
jAn says:
fotr že paničn
jAn says:
hotu takoj gume menat Cheesy
Prijavljen
Dejan
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1992-01-14
Sporočila: 1288


Lokacija: Ravenska vas, 458m

WWW Email
« Odgovori #324 dne: 31. Oktober 2007, 16:09:05 »

spet offtopic: Potem ne bi bilo fer do ostalih, ki živijo drugod. No, če bolje pomislim, tudi sedaj ni fer do drugih, ko vzamemo npr. najvišje dnevne temp., ki so na Primorskem. Najbolje bi bilo narediti zemljevide, pa bi gor vnašali napovedi za pokrajine.
Kar se pa tiče kaosa zaradi napovedi, ki jih je izdajal @maverick: roko na srce, je pretiraval (Maverick, če boš tole bral, dej se probi malo zadržat pri napovedovanju in vzem to kot dobronamerno kritiko). Saj bi lahko dal snežinke v  napoved, tega mu ne bi smeli zamerit toliko, kot komentarje. So pa tudi ljudje malo naivni, ko verjamejo tako dolgoročnim napovedim. Saj bi že iz lastnih izkušenj morali vedeti, da so celo napovedi za en ali dva dneva lahko zelo nezanesljive, kaj šele, da delajo kaos za tako dolgoročne napovedi.

*predlagam pa otvoritev nove teme, v kateri bomo brez smetenja komentirali napovedi na krtini.

lp
Prijavljen

Davis Vantage Pro 2 Aktiv Plus Spezial

http://ravenskavas.zevs.si
joze
Gost
« Odgovori #325 dne: 31. Oktober 2007, 18:02:51 »

Moj predlog je:
Da se 10- dnevna napoved ukine,ker se itaq nikoli ne izide shrug

Nikakor se ne strinjam...
Prijavljen
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2314


Lokacija: kamnik/žale

Email
« Odgovori #326 dne: 31. Oktober 2007, 18:14:42 »

Moj predlog je:
Da se 10- dnevna napoved ukine,ker se itaq nikoli ne izide shrug

Nikakor se ne strinjam...

lahko s čim podpreš svoje besede icon_arrow drugače pa tudi sam nisem za ukinitev 10dnevne napovedi icon_wink tudi ni res da se napovedn nikoli ne izide, ubistvu kje pa piše da se mora 100% iziti pri temperaturah kot tudi pri padavinah icon_arrow jaz obravnavam to napoved na krtini tako da vem nekako okvirno kaj me čaka v naslednjih 10dnevih seveda pa vzamem to napoved z veliko rezervo icon_arrow vsekakor pa se ni prav posebi za zanašat na to napoved... če pa slučajno ne zaupaš tej napovedi pa predlagam da je ne gledaš če te pač tako moti in pusti drugim "užitke" ob gledanju icon_arrow(polo zadnje leti nate in vsekakor nisem z zadnjim delom svojega posta želel doseči kakega krega med nami :icon_wink:to je bil le dobronameren nasvet icon_wink)

p.s. fantje vrnimo se k temi icon_arrow


lp
« Zadnje urejanje: 31. Oktober 2007, 18:16:44 od Cumulonimbus » Prijavljen

Član ZEVS Smiley
Strani: 1 ... 20 21 [22]
Natisni
Pojdi na: