Prestavljeno iz: Smeh in solze 2013

(1/2) > >>

Cimet:
Spoštovani g. Predsednik

Liberalnost foruma očitno pelje v propad. Izgleda, da tega do sedaj še niste dojeli. Kar je za ta forum zelo slabo.

Včasih je veljalo (mogoče še?), da se na eno stran pojavi samo en vpis posameznika. Ogljete si stran 545 in povejte, če je normalno, da se nekdo pojavi po večkrat in to z enimi in istimi blodnjami.

Očitno občni zbori ne prinesejo nič drugega kot jedačo in pijačo. Do danes še nisem zasledil nobenih resnih smernic kako peljati forum naprej. Kvaliteteni prispevki pa izginjajo iz dneva v dan (z odhajanjem članov, ki so nekaj znali napisati).

In ne mi z odgovorom, da je to "Plundra".

Hvala in lep meglen pozdrav.

Oblak69:
Cimet,......a si kdaj prišel na občni zbor in tam podal kak konkreten predlog  :banghead: Dvigni kvaliteto foruma s svojimi posti, ne pa da se le parkrat na leto oglasiš   :icon_arrow:

medovreme:
Pozdravljen, Cimet.

Grem kar lepo po vrsti:

Spoštovani g. Predsednik

Liberalnost foruma očitno pelje v propad. Izgleda, da tega do sedaj še niste dojeli. Kar je za ta forum zelo slabo.

"Liberalnost" foruma, s tem verjetno misliš na številne vremensko / sezonsko pogojene izpade predvsem v temi "Plundra". Če se dobro spomniš, je pred nastankom te teme bilo takih prispevkov cel kup po drugih temah, zato je bila narejena Plundra. In tak je bil dogovor na enem izmed preteklih Zborov članov na Gradišču pod Brkini.
Dojeli smo, zato pa Plundra. Je pa bolj težava v samih uporabnikih, če raje pišejo v Plundro tudi resne prispevke, namesto v bolj resne teme (ter si s tem večinoma želijo predvsem pozornosti zaradi večje frekvence ogledov).

Včasih je veljalo (mogoče še?), da se na eno stran pojavi samo en vpis posameznika. Ogljete si stran 545 in povejte, če je normalno, da se nekdo pojavi po večkrat in to z enimi in istimi blodnjami.
Tukaj ti dam absolutno prav. Težava je predvsem, ker se včasih strani tako hitro zamenjajo zaradi več prispevkov, da tudi moderatorji kaj spregledamo (pa tudi nismo 24/7 prisotni vedno in povsod in ravno takrat) - najbolje je, da se v podobnih primerih na to opozori kar prek ZS in bomo preverili ter, če bo potrebno tudi ukrepali. Konkretni uporabnik pa je bil ravnokar opozorjen prek ZS.

Očitno občni zbori ne prinesejo nič drugega kot jedačo in pijačo. Do danes še nisem zasledil nobenih resnih smernic kako peljati forum naprej. Kvaliteteni prispevki pa izginjajo iz dneva v dan (z odhajanjem članov, ki so nekaj znali napisati).
Očitno te ni bilo na zadnjem Zboru članov v Lescah (!) ali na Pokljuki, ali na Soriški planini. Škoda, bi tam videl, kako in kaj smo se dogovarjali, katera predavanja smo imeli in kakšne projekte smo in še bomo realizirali. Tole o "samo jedači in pijači" si seveda napisal brez kakršnekoli osnove in povsem na pamet - kratkomalo si si lepo izmislil. Vsi člani ste bili pozvani, da izpostavite, katere teme bi izpostavili na Zboru članov.
Glede na to, da si član Vremenskega društva ZEVS, bi pričakoval, da veš, da je Forum ZEVS le ena izmed aktivnosti, ki jo financira in podpira Vremesnko društvo ZEVS.
Kot eden bolj odmevnih projektov je tudi na primer postavitev VP Lubnik (prva društvena postaja); ki je naročena in prispe mislim, da v naslednjem tednu, postavili jo bomo pa spomladi 2014 (brez skrbi, da boš vabljen na otvoritev) - aktivnosti za to pa potekajo že vse od aprila 2013 (sodelovanjes PD Škofja Loka in upraviteljem kamer na Lubniku);
Tudi na mesečnih srečanjih ZEVS bi lahko izpostavil težave na Froumu in predvsem PREDLAGAL rešitve;
Kot si verjetno lahko opazil, je v testiranju nov Portal ZEVS - tudi to je terjalo svoj čas in sodelovanje več članov društva.

Kar se pa tiče "odhajanja članov, ki so znali nekaj napisati", povej katere misliš? Večina teh članov namreč še veselo spremlja Forum, nekaj jih je ustanovilo svoje portale ali vremenske strani.  + zelo pomembno dejstvo; če si opazil, je Portal ZEVS in Forum ZEVS brez oglaševanja.

Cimet, me sploh ne moti, da izpostavljaš taka vprašanja, moti me pa zelo pavšalno in na ničemer osnovana trditev o "Očitno občni zbori ne prinesejo nič drugega kot jedačo in pijačo.". S tako trditvijo omalovažuješ čisto vse napore, ki so jih številni člani naredili, da forum, portal in društvo sploh delujejo.

In ne mi z odgovorom, da je to "Plundra".
In da, moj odgovor je točno takšen.

Hvala in lep meglen pozdrav tudi tebi,

Marko Premelč
predsednik VD ZEVS

Duzek:
Neki bi dodal, na kratko.

1. Se z vsemi bolj kot ne strinjam a je treba iskati neko pot vmes.
2. Odhodi iz foruma so se velikokrat dogajali zaradi drugačnih vzrokov, plundra in nekvaliteta pa sta bila le izgovora.
3. Pišite članke, tisti, ki veste da znate v teme pod napoved vremena, in se ne spuščajte v debate v Plundri. S tem se bo marsikaj rešilo samo od sebe.

LP in vse dobro  ;)

Cimet:
Citiraj iz: Oblak69 na 15. December 2013, 10:43:29

Cimet,......a si kdaj prišel na občni zbor in tam podal kak konkreten predlog  :banghead: Dvigni kvaliteto foruma s svojimi posti, ne pa da se le parkrat na leto oglasiš   :icon_arrow:

Se strinjam s teboj, da me ni bilo na noben občni zbor, tudi predlogov ni bilo z moje strani. Sem pa nekajkrat svoje nestrinjanje podal tu na forumu.

Glede mojega delovanja. Pred leti sem redno poročal o vremenskem dogajanju v mojem kraju. Pripravil sem nekaj fotoreportaž. S časoma sem se potihem umaknil in upal, da se bo forum izboljšal.

Moji prispevki (nekaj čez 900) niso bili kopiranje likov ali tekstov iz ORF, Ilmeteo, AccuWaether in podobno.

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran