Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRaznoAnkete (Moderator: ŠTROMAR)Premikanje ure
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Premikanje ure  (Prebrano 25551 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1229


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« dne: 27. Oktober 2013, 21:06:17 »

 Ker sem danes slučajno slišal na radiu eno zanimivost glede tega sem se odločil,da naredim to anketo.
Namreč,smo ena izmed 77-tih držav na svetu od skupaj 193-tih,katera prestavljamo uro.

Na radiu je bilo nato govora o idejnem očetu tega in o notranji biološki uri.Kaj več si lahko preberete spodaj:
 Uro prestavljamo zaradi direktive Evropskega parlamenta in Sveta o ureditvi poletnega časa.Prihrani se pri porabi električne energije. Premik delovnega časa zagotavlja večjo učinkovitost, predvsem v poletnem času, in pozitivno vpliva zlasti na zaposlene, ki delajo na terenu, pravijo na ministrstvu. Ureditev naj bi pozitivno vplivala tudi na varnost pri delu, ker se več dela pri dnevni svetlobi.
In še mnenje iz psihološkega stališča:
Skakanje na poletni čas in nazaj vrže iz ritma "notranjo" biološko uro, kar poslabša počutje. Rezultati nekaterih raziskav govorijo o tem,da po prestavitvi ure več ljudi obišče zdravnika, več je prometnih nesreč in nezgod na delovnem mestu.
Vir:Siol.net,Radio AKTUAL

 Moje mnenje: vredu je,da se na ta način bolje izkoristi dnevni čas vendar je tudi res,da preidemo iz vsakodnevnega ritma zajec
Jutri bomo morali vstati spet ob isti uri Grin

Lp! Thor
« Zadnje urejanje: 27. Oktober 2013, 23:04:55 od Thor » Prijavljen

zevs.si
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5059


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #1 dne: 28. Oktober 2013, 01:29:23 »

huh.... veste koliko pomorščakov je po svetu, ki mora hudo trpetu zaradi premikanja ure?? In preskakovanja dni, ponavljanja dni...... Pa ni nobenih težav.........Pa potniki na letalih.........itd itd.
Prijavljen
MINIMAX
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1967-11-30
Sporočila: 4851


Lokacija: Ljubljana-Polje

« Odgovori #2 dne: 28. Oktober 2013, 07:17:39 »

Jaz bi pa imel tudi pozimi poletni čas, bi bili vsaj popoldnevi nekoliko daljši in ne že ob pol petih / petih  tema.
Prijavljen

MINIMAX
Lj-Polje
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5514


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #3 dne: 28. Oktober 2013, 08:26:51 »

Jaz bi pa imel tudi pozimi poletni čas, bi bili vsaj popoldnevi nekoliko daljši in ne že ob pol petih / petih  tema.
Tudi jaz, tista ura teme zjutraj ne bi nobenega ni motila, tema ko greš iz službe pa verjetno moti marsikoga. Meni se zdi premikanje bedarija, neki izračuni prihrankov pa za lase privlečeni. Če v pisarni zjutraj ne svetijo luči, bodo pa popoldne, ko se bo temnilo.


Sicer pa jaz enostavno naredim tako, da hodim spat in v službo še vedno tako kot pred premikom, torej sem začel zdaj delat ob 7h namesto ob 8h. Pa bo zame vse enako.
Prijavljen
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #4 dne: 28. Oktober 2013, 11:15:28 »

Če se ne motim, je zimsi čas tisti osnovni, poleti pa zamaknemo ure.
Prijavljen


Mejte se radi
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5514


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #5 dne: 28. Oktober 2013, 12:39:30 »

Je tako, ampak problem je, ker imamo ljudje vse dejavnosti (iz ne vem katerega razloga) povsem zamaknjene glede na sonce. Naravno bi bilo spati 20h-4h po zimskem času, ustrezno bi morale biti postavljene tudi vse dejavnosti (trgovine, šole, služba, predstave...).
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: