Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremenske postajeVprašanja in odgovori (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Izdelava vremenske hišice v "samozaložbi"
Strani: 1 [2] 3
Natisni
Avtor Tema: Izdelava vremenske hišice v "samozaložbi"  (Prebrano 60816 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #15 dne: 19. Avgust 2013, 20:53:32 »

Evo pa sem jo dokončal. Jutri prvo barvanje, potem montiram vratca, ta čas ko se bo sušila pa privijačim še okrasne letvice ki jih imam že pobarvane. V sredo pa sestavim še nosilno ogrodje. Jutri se tudi definitivno odločim kaj nabaviti. Ali WS 2350 ali primus kot ga ima ribnčan. Je razlika skoraj 100 €. Ampak sem pa pri hiški profitiral  icon_haha icon_haha.
Pa še par slikc:


Prijavljen
levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #16 dne: 19. Avgust 2013, 20:54:46 »

Pa še tri z lastnikom vred...



Prijavljen
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5511


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #17 dne: 19. Avgust 2013, 21:17:38 »

Čestitam!  praise
Ko bo bela, bo pa še lepša.

Ampak še vedno imam 2 manjši pripombi.
1. je precej praktična - letvice strehe se mi zdijo precej vodoravne - a ne bo zamakalo?
2. Poglej tvojo sliko:

Tako kot ti vidiš skozi polkna navzven, tako bo tudi do termometra prišlo IR sevanje s tal in termometer bo kazal malo preveč. Na tvojem mestu bi notranje dele letvic še podaljšal, tako da se ne bo pod nobenim kotom videlo navzven. Lahko da bo večinoma ta prirastek temperature zanemarljiv, ampak v poletnih večerih, ko bodo tla razgreta, zrak pa že bolj hladen, bi ti pa lahko precej lagal.
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6521


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #18 dne: 19. Avgust 2013, 22:16:15 »

Evo, takih se manjka. Čestitam za tole levjos  buttrock
Prijavljen

levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #19 dne: 19. Avgust 2013, 22:47:26 »

Smučar takole je tole. Glede strehe je res malo bolj "vodoravna. Vendar prehnja prekriva spodnjo za dva cm pa še na prekrivanju je namazana z lepilom. Jutri ko bo prvič prebarvana gre pa še akrilni kit čez. Tako da je skoraj nemogoče da zamaka.
Glede letvic pa sem bil že opozorjen da se sveti med njimi. Ampak dve stvari so. Slika je narejena ko je bila hiška na tleh jaz pa nad njo, tako se vidi ven. Jutri pride ribnčan do mene pa jo bova še enkrat pregledala. Če se bo preveč svetilo bom pač moral notranje letvice podaljšat. Sej ni tak problem. En dan spet zgubim pa nič zato. Postaje še nimam tako da se en dan ne bo poznal.
Hvala za nasvete. Glede na to, da sem jo delal preko slike brez točnih domenzij in skic upam da bo dovolj dobra za prvič. Ko bo pa kaj časa pa je že v teku načrt in skice. Potem pa na delo.
Prijavljen
ŠTROMAR
Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9640


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #20 dne: 19. Avgust 2013, 23:29:36 »

Na žalost so vsi načti za ARSO vremensko hišico izginili s foruma. Fotografije sčasoma pač ugasnejo. Svoj čas je načrte na forum dodal @Ciklon - pošlji mu ZS in ga povprašaj če ima še spravljeno na svojem računalniku.

Kar se tiče tvoje samogradnje, pa kapo dol, kar si naredil na osnovi fotografij. Le še kakšne detajle popraviš, nekaj si jih že in hiška bo za začetek več kot odlična. Tudi sam sem prvo hiško naredil v samogradnji in je svojemu namenu služila dobrih pet let.



Potem pa sem temeljito obnovil dve odsluženi ARSO hiški, ena stoji v Kosezah in druga v Gradišču.

Bi te pa opozoril na tri deščice na dnu in na vodoravnem stropu hiške, ki so zamaknjene, da omogočajo pretok zraka. kako je to videti se da videti na spodnji fotki.



Drugače pa veselo nadaljuj z izdelavo hiške in čimprej nabavi še postajo in jo poveži na splet.  praise
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #21 dne: 20. Avgust 2013, 17:00:56 »

Ja takle mamo. Evo hiška je gotova (samo še par luknjic zapolnim z akrilnim silikonom.
Material me je prišel okrog 120 €, dela je pa bilo za okroglih 40 ur. Ampak garanja. Samo po sliki je kar teško delati, ker moraš kasneje prilagajati skoraj vsako letvico. Ampak evo se je splačalo. Toliko časa bo zdržala kot Arsova ni hudič.
Zdaj pa komentarji. Lepa-Grda-Zanič-Super......  icon_haha icon_haha
Pa seveda napake zaželjene, da jih v naslednjih "serijah ne bom ponavljal.


Prijavljen
joze
Gost
« Odgovori #22 dne: 20. Avgust 2013, 18:12:59 »

Kapo dol! Čestitam praise
Prijavljen
Aquatic
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1977-06-13
Sporočila: 4727


Lokacija: Trnje,Škofja Loka, 395 nmv

WWW
« Odgovori #23 dne: 20. Avgust 2013, 19:11:35 »

Hiška je več kot odlična, še posebno, ker je narejena zgolj na podlagi fotografij. Verjamem, da se bodo v prihodnosti našli natančni načrti Arso hiške. Želim ti veliko veselja in užitkov ob spremljanju vremena z novo postajo.  icon_wink
Prijavljen

Davis Vantage Pro2
mat89
Moderator
Cumulonimbus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #24 dne: 20. Avgust 2013, 19:13:31 »

Odlično beerchug
Prijavljen

šetor
Gost
« Odgovori #25 dne: 20. Avgust 2013, 19:34:18 »

Odlično! icon_wink praise Načrte za orginal vremensko hiško imam jaz shranjene. V spodjih linkih so načrti. icon_smile
- http://shrani.si/f/1l/Y3/4ZEBzGY0/vremenska-hiska.png
- http://shrani.si/f/f/12I/gRiL4Aw/vremenska-hiska0.png
- http://shrani.si/f/3o/77/39LoAQtC/vremenska-hiska1.png
- http://shrani.si/f/9/2N/40kTuMNw/vremenska-hiska2.png
- http://shrani.si/f/3X/7E/3pZoJnCw/vremenska-hiska3.png

Edit:
Ja Šetor, hvala za načrte, jih meni ne bo potrebno delati. Sicer tale je malo drugačna kot moja, vendar odlična. Naslednjič bom poskušal izdelati po tem načrtu. Ko bi jih prilimal mace prej icon_haha icon_haha... bi sedaljle gledal hiško po tvojih načrtih.
Sem sprva mislil, da se iščejo načrti za manjšo hiško kot si jo že naredil. Grin Šele potem, ko sem videl Aquaticov post sem dojel, da gre za orginal Arso hiško... Načrti niso moji, pred časom jih je nekdo lepil na ta forum, pa danes niso več vidni, zato sem si jih takrat tudi shranil, ker sem sprva sam mislil imeti orginal Arso hiško. icon_smile Me je potem kar minilo, ko sem šel k mizarju, ki sva si v sorodu in je povedal koliko ur bo on to delal in je sam rekel, da takšne hiške on ne bi rad izdeloval, ker je preveč dela z detajli... icon_smile
« Zadnje urejanje: 20. Avgust 2013, 19:48:54 od šetor » Prijavljen
levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #26 dne: 20. Avgust 2013, 19:40:18 »

Ja Šetor, hvala za načrte, jih meni ne bo potrebno delati. Sicer tale je malo drugačna kot moja, vendar odlična. Naslednjič bom poskušal izdelati po tem načrtu. Ko bi jih prilimal mace prej icon_haha icon_haha... bi sedaljle gledal hiško po tvojih načrtih.
Prijavljen
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Prisoten Prisoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 9054


Lokacija: Rudnica (405 m.n.v.), bližina Podčetrtka

Email
« Odgovori #27 dne: 20. Avgust 2013, 20:56:15 »

Bravo! Odlično narejeno!  clap
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #28 dne: 21. Avgust 2013, 18:17:15 »

Fantje, ampak sedaj gre pa res hišica samo še na podstavek. Danes sem dokončal še zapiralo za vratca, in še enkrat vse skupaj prebarval. Izgleda še kar solidna a ne.


Prijavljen
mat89
Moderator
Cumulonimbus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #29 dne: 21. Avgust 2013, 18:19:59 »

Levjos pravi mojster si praise praise beerchug
Prijavljen

Strani: 1 [2] 3
Natisni
Pojdi na: