Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremenske postajeVprašanja in odgovori (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Izdelava vremenske hišice v "samozaložbi"
Strani: [1] 2 3
Natisni
Avtor Tema: Izdelava vremenske hišice v "samozaložbi"  (Prebrano 59785 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« dne: 16. Avgust 2013, 20:50:15 »

Pozdravljeni. Kljub trudu da najdem nekje kompletne načrte nisem uspel. Ker pa sem po naravi trmast, sem preko sličič na netu, nekako uspel narisati skice in se lotil dela. Cel teden sem nosil material na kup, danes zjutraj pa kljub 7 stopinjam pričel z izdelavo. Moram povedati da nisem neki mizarski mojster, se pa lotim vsake stvari, ker mi je to izziv. Ravno tako me je "ribnčan" navdušil za postalo, ki jo moram nabaviti drug teden ( upam da uspem) in upam, da bo še ena več na ribniškem koncu.
Moral sem najprej prilagajati meram, ki so zahtevane, potem razrez na krožni žagi, skoblanje je bilo zanimivo, ker je malo oblič po svoje rezal in sem bil bel ko mlinar. Sosedje pa v smeh.
No proti poldnevu je že začela dobivati oblike. Največ dela so mi dale lamele, saj sem jih izdelal v obliki črke L. Zadnjo stran sem uspel dokončati, nosilci strehe so tudi privijačeni, očoščena je vsa in komaj čaka na jutrišnji dan.
Jutri pa dokončam še stranske lamele, vratca in streho. Potem pa finese. Zaključne stranske letve,  poliranje, grundiranje, barvanje....Upam, da jo dokončam.
Ne vem kje sem prebral, da mojstri računajo za izdelavo hišice 500 €. Krvavo si jih zaslužijo. Material je skoraj zastonj proti prilagajanju, rezanju, vrtanju, bla, bla, bla. Ampak ko bo gotova, bo pa užitek pogledati svoje delo.
Sem se pa odločil če uspem, da naredim kompletno dokumentacijo za izdelavo ( mere, material, cene,itd), da olajšam še komu če se je bo lotil.
Da še tu omenim. Predloge za kakšno postajo se odločiti ( okvirna cena je do 160 € +-10%) za začetek. Imam kar nekaj izdatkov letos še in ne morem več odtrgati. Upam, da mi boste svetovali kaj pametnega. Prilagam še slike današnjega fino delovnega dne.
Lepo se imejte.
Jože


« Zadnje urejanje: 16. Avgust 2013, 21:20:55 od levjos » Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6509


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #1 dne: 16. Avgust 2013, 21:03:17 »

Lepo je slišat tole  buttrock

Slike lahko nalagaš tule:

http://shrani.najdi.si/nalozi1.php

http://www.slikomat.com/

in prilepiš v ikono druga vrsta druga z leve
Prijavljen

levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #2 dne: 16. Avgust 2013, 21:22:25 »

Ne gre vse v en post.


Prijavljen
ribncan
Gost
« Odgovori #3 dne: 17. Avgust 2013, 06:03:56 »

Bravo, sosed vremenar!  icon_wink
Prijavljen
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #4 dne: 17. Avgust 2013, 07:13:09 »

Ha izgled super.  praise

Sem pa se moral najbolj nasmejati ob tem citatu:

Citiraj
Moram povedati da nisem neki mizarski mojster
  clap


Namreč že marsikateri mizarski mojster si je polomi zobe ob izdelovanju vremenske hišice. Imam občutek glede na videno, da boš s tem še naredil pravi biznis, ob primerni ceni seveda  Grin

Kar se tiče vremenske postaje. Za ta denar, ki ga navajaš ne moreš dobiti kaj pametnega. Zato najbolje,da nabaviš kar ws2300.  TUKAJ se jo ponavadi dobi najceneje. Za začetek kar spodobna postaja, ki nudi prav vse. Ko pa boš naredil še nekaj vremenskih hišic, pa si le privošči kakšno Devisko ali kaj podobnega.  Wink
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #5 dne: 17. Avgust 2013, 07:15:45 »

Še eden, ki ima veselje in voljo  clap icon_wink
Vsak, ki je sposoben takšno reč skupaj spravit, je lahko ponosen nanjo in na sebe  Cheesy
Prijavljen

mat89
Moderator
Cumulonimbus
*****
Prisoten Prisoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11776


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #6 dne: 17. Avgust 2013, 07:58:28 »

Odlično,pravi mojster praise praise
Prijavljen

levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #7 dne: 17. Avgust 2013, 20:10:33 »

Hmmm, evo še en delovni dan. Jebenti in sosedje. Če ne bi tako pogosto hodili "firbcat, bi jo danes sestavil ( seveda brez barvanja). Tako pa mi manjka še streha vrhnji del pa vratca in še nekaj zaključnih deščic. Potem pa v roke "šmirg papir" in na delo. Obljubim da bo vsaj enkrat pobarvana v ponedeljek.
Me pa nekaj zanima. Ali morajo biti vratca spredaj sestavljene "obvezno" iz dveh delov, ali je lahko samo eden? Ker to z dvemi vrati je že urarski posel. Pa še nekaj ( ko sem ravno tu icon_haha). Podnožje mora biti leseno, ali je lahko kovinsko?
Še nekaj slikic današnjega dela.


« Zadnje urejanje: 17. Avgust 2013, 20:15:50 od levjos » Prijavljen
ŠTROMAR
Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #8 dne: 17. Avgust 2013, 20:38:59 »

Vse pohvale za samogradnjo vremenske hiške. Tudi sam se tako začel s prvo hiško, kasneje pa prešaltal na original ARSO hiške. Kar se tiče tvoje izdelave imam dobronamerno pripombo ali dve:
z rdeče označenim - lamele morajo segati do samega ogrodja lesa
modro označeno - naj bi bile na stropu tri deščice, ki so zamaknjene, isto tudi na dnu hiške
črno označeno - ob straneh in spredaj naj bi bile tudi lamele



Poleg tega je naklon strehe najbrže prevelik.
Podnožje ARSO hišk je kovinsko, ni pa bistvenega pomena, lahko imaš tudi leseno.
Kar se tiče vratc so glede na velikost tvoje hišice dovolj ena vrata, ARSO ima dvoja glede na večjo širino.

Pa še fotka, kako izgleda original ARSO hiška.


« Zadnje urejanje: 17. Avgust 2013, 20:48:10 od ŠTROMAR » Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #9 dne: 17. Avgust 2013, 20:55:29 »

Aha dober predlog
Je pa ena težava. Streha je že fiksirana in jo bom težko znižal. Ampak seveda bom probal. S strani ( rdeče) pa pridejo še pokrivne letve, tako da bodo lamele od - do. Spodaj pa pride še lamela ko bo podstavek gotov. Edino streha me muči. Jutri je nedelja pa bom hodil ko mačka okrog vrele kaše in "globoko razmišljal" kako znižat. Če uspem prilepim slikco, če pa ne jo pa ne bom  icon_haha icon_haha
Prijavljen
ŠTROMAR
Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #10 dne: 17. Avgust 2013, 21:01:47 »


Da še tu omenim. Predloge za kakšno postajo se odločiti ( okvirna cena je do 160 € +-10%) za začetek. Imam kar nekaj izdatkov letos še in ne morem več odtrgati. Upam, da mi boste svetovali kaj pametnega. Prilagam še slike današnjega fino delovnega dne.
Lepo se imejte.
Jože
 

Kot ti je že @Vreme predlagal, je glede na razmerje nabavna cena/kvaliteta nekako najboljša izbira WS2350, ki jo dobiš na navedenem linku po pošti že za cca 118-120 EUR. Običajno pride po pošti v 4-5 dneh, morda zdajle zaradi dopustov traja kaj dlje. Meni tak tip postaje deluje brez problema v Kosezah že od januarja 2006, na Gradišču pa od avgusta 2008.   icon_wink
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
levjos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1955-09-28
Sporočila: 68



WWW
« Odgovori #11 dne: 17. Avgust 2013, 21:16:25 »

Sem jo našel v Sloveniji. Ista znamka kot ste svetovali.
http://www.thesaurus.si/index.php?site=article_info&id=2&cat=31&art_id=75&page=1
Upam da je to ista kot je napisano zgoraj.
Prijavljen
ŠTROMAR
Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #12 dne: 17. Avgust 2013, 21:29:25 »

To je to, nekaj EUR sicer več kot v Franciji.  wavey
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5495


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #13 dne: 17. Avgust 2013, 21:41:26 »

Aha dober predlog
Je pa ena težava. Streha je že fiksirana in jo bom težko znižal. Ampak seveda bom probal. S strani ( rdeče) pa pridejo še pokrivne letve, tako da bodo lamele od - do. Spodaj pa pride še lamela ko bo podstavek gotov. Edino streha me muči. Jutri je nedelja pa bom hodil ko mačka okrog vrele kaše in "globoko razmišljal" kako znižat. Če uspem prilepim slikco, če pa ne jo pa ne bom  icon_haha icon_haha
Odlično si se lotil hiške!  praise
Še ena dobronamerna pripomba - ne vidim, ali so lamele v obliki črke L. Torej, da so na notranji strani hiške na vsaki lameli še dodatne, pod kotom 90°. Oziroma poglej si fotko od Štromarja.

To je namreč potrebno, da se izogneš IR gretju s tal, ki bi lahko prodrlo do senzorja.

Načeloma je pa važno samo to, da je senzor/termometer v popolni senci (to pomeni, da ga od zunaj na noben način in pod nobenim kotom ne moreš videti) ter da je hiška dovolj zračna.
« Zadnje urejanje: 17. Avgust 2013, 21:43:55 od Smučar » Prijavljen
ribncan
Gost
« Odgovori #14 dne: 18. Avgust 2013, 05:32:45 »

Glede naklona strehe jaz ne vidim problema, ker mislim da je sedanji ustrezen. Ostale malenkosti bo pa levjos tudi popravil. Drugače pa levjos pravi mojster si. icon_wink
Prijavljen
Strani: [1] 2 3
Natisni
Pojdi na: