Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeWMR200
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14
Natisni
Avtor Tema: WMR200  (Prebrano 136913 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #60 dne: 10. September 2008, 13:56:44 »

No dobro...še vseeno pri tem zmaga WMR 968  Smiley Napajanje pa res ni nerešljiv problem, pač pogosteje menjaš baterije  Wink Tut js sm se na začetku odločal med WMR 968 in WMR 200, odločil pa sem se za davisko Smiley in mi ni niti malo žal ...verjemam pa, da sta tudi oregonki vredni svojega denarja in jih zdaj ko nekako prihaja čas davisk nekateri že preveč "podcenjujete/mo".
« Zadnje urejanje: 10. September 2008, 14:00:39 od jaka » Prijavljen

gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #61 dne: 10. September 2008, 16:12:05 »

vsak senzor ima pri wmr 200 svoj transmiter, le pri napajanju se zatakne smash

Ja napajanje icon_question - huda reč. Ko boš odvijal 8 vijakov na dežemeru, kjer težko prideš poleg, da bi zamenjal bateriji, boš preklel tistega, ki je tako stisnil prostor za baterije v dežemer.

danes sme postavil wmr928 nx, in moram rečt, da je bolj enostavna za postavitev.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #62 dne: 10. September 2008, 18:21:41 »

danes sme postavil wmr928 nx, in moram rečt, da je bolj enostavna za postavitev.

Ooopaaa,.... Grin clap buttrock
Prijavljen

Spc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 344


Lokacija: Maribor, Tabor

« Odgovori #63 dne: 11. September 2008, 05:19:43 »

čao Tine icon_wink

matr se že dolgo nismo brali in slišali icon_exclaim

pri wmr 200 ni nujno da so senzorji na kupu. Pogojuje jih samo sončna celica. Lahko so posebej a potem jih napajajo baterije. Oddajnik pa imajo notri.

Sem bil včeraj pri Sumaniju in on recimo sončne celice splojh še nima postavljene, ampak se podatki normalno pošiljajo. Sva celo malo probala kako nese in je preko dveh sten šlo brez problema buttrock
Res je, dolgo se nismo slišali.
Aha no tega pa nisem vedel ampak vseeno mi je bolj všeč, da imam solarne panele za vsak senzor posebej in ne enega.
Baterije pa verjetno niso polnilne ne ?

Pri davisu pa se držijo senzorji skupaj z kablom ne ?
Najboljša vremenska postaja bi bila takšna, ki bi imela dosti senzorjev in natančnost davis-a ter mobilnost wmrja z solarnimi paneli za vsak senzor posebej vključno z leaf wetness in z solar radiation senzorjem (odboj in direktno sonce).
« Zadnje urejanje: 11. September 2008, 05:26:47 od Spc » Prijavljen

jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #64 dne: 11. September 2008, 08:01:36 »


Pri davisu pa se držijo senzorji skupaj z kablom ne ?
Najboljša vremenska postaja bi bila takšna, ki bi imela dosti senzorjev in natančnost davis-a ter mobilnost wmrja z solarnimi paneli za vsak senzor posebej vključno z leaf wetness in z solar radiation senzorjem (odboj in direktno sonce).


x

Pri davisu so senzorji s kablom povezani na oddajnik, ki ima tudi solarno napajanje...vendar kot sem že omenil lahko za vetromer dokupiš oddajnik in ga tako daš kamorkoli češ (ni pa poceni)...za temperaturni senzor in dežemer pa je najbol praktično če sta povsem ali zelo blizu skupaj
Prijavljen

TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470


Lokacija: Ljubljana-Koseze
VREME JE ZAKON


Email
« Odgovori #65 dne: 11. September 2008, 09:20:10 »

Res je, dolgo se nismo slišali.
Aha no tega pa nisem vedel ampak vseeno mi je bolj všeč, da imam solarne panele za vsak senzor posebej in ne enega.
Baterije pa verjetno niso polnilne ne ?

Najboljša vremenska postaja bi bila takšna, ki bi imela dosti senzorjev in natančnost davis-a ter mobilnost wmrja z solarnimi paneli za vsak senzor posebej vključno z leaf wetness in z solar radiation senzorjem (odboj in direktno sonce).


ma ja, 100 XXX pod tole... pa jaz ne vem kako vsi klinčevi znanstveniki pri oregonu in davisu niso sposobni sestavit ene take postaje... naredijo dve verzije in vsaka ima nekaj kar druga nima...katastrofa. Jaz bi šel tja in jim sestavil postajo ki bi se prodajala k nora...kr neki bluzijo in komplicirajo.
ma ja, sej baterije če daš dobre jih imaš komot 1 leto.

Jaz bom še kak mesec počakal s postajo, ker so finance nižje kot sem pričakoval... ah tej dopusti te čist na kant spravijo shrug
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
Sumani
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-01-25
Sporočila: 56


Lokacija: Ljubljana

« Odgovori #66 dne: 11. September 2008, 22:31:06 »

Pri 200-ki ima vsak senzor svoj oddajnik bouncy in vsakega je mogoče napajati z baterijami  icon_arrow, tako da se jih da postaviti ločeno.

Zraven v paketu dobiš še en napajalnik s sončnimi celicami, nekaterega lahko priklopiš senzor za temperaturo ali vetromer ali oba skupaj. clap Dežemer opcije priklopa na solarno napajanje nima. icon_exclaim banghead

Če si malo iznajdljiv nimaš problema z napajanjem. icon_haha icon_haha

Na konzoli je za vsak senzor posebej tudi prikaz za prazne baterije, tako da si predčasno obveščen pred nevšečnostmi.  icon_haha clap

Mislim, da imam postavljeno postajo nekje od sredine januarja (senzor s temperaturo in dežemer) pa baterije še ne kažejo nobenega znaka dehidriranosti.  beerchug Pa tudi baterije niso neke HI kvalitete.  icon_arrow

Kar se tiče dežemera pa tudi ni tak problem "odšraufat" unih 8 vijakov.  icon_question Samo pravo orodje moraš imeti... icon_haha icon_haha icon_haha icon_haha

Skratka. Meni služi odlično!!  buttrock buttrock
Prijavljen
Spc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 344


Lokacija: Maribor, Tabor

« Odgovori #67 dne: 11. September 2008, 23:40:21 »

Vse to in še več ima WMR928.
 Wink

Prijavljen

TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470


Lokacija: Ljubljana-Koseze
VREME JE ZAKON


Email
« Odgovori #68 dne: 12. September 2008, 08:30:47 »

wmr 928 nima datalogerja in ne more merit UV ter sončnega obsevanja. Pa mene zelo moti com port, ker včasih moram računalnik 100krat resetirat da ga sploh zazna...pri USB je pa nekaj drugega...v glavnem obe imata prednosti in slabosti icon_wink
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #69 dne: 12. September 2008, 08:55:55 »

Ne vem zakaj, vendar se ne morem na podlagi predhodno napisanega znebiti občutka, da je WMR 928/968 boljša postaja od WMR200.Zaupam Gradiščanovi oceni. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #70 dne: 12. September 2008, 09:08:58 »

Bom samo še dodal tole okoli moje ocene wmr200

Ima 1 x sončno celico za napajanje vetromera in senzorja za temperaturo/vlago. Ta enota ima 2 x priklučni kabel v dolžini 1.2 metra za priključit prej navedena. Res deluje vsaka enota na baterije brez sončnih celic. Problem pri meni je nastal, ker imam drog za vetromer 5.30 metra visoko. Torej bi moral kabel od sončne celice podaljšat na primerno dolžino. Seveda pa bi lahko vetromer deloval samo na baterije ampak potem bi moral za vsako menjavo baterij podirat - razstavljat stolp. Zame zelo zoprna zadeva.

Ponovil bom, da je ležišče za baterije na vetromeru in na dežemeru izredno težko dostopno zaradi majhnega prostora. Vijaki so čisto majhni, ki jih privijamo v nekakovostno plastniko (na to sem že tudi opozoril) in zagotovo bo po treh ali štirih menjavah baterij teh vijakov ne bo več možno privijat v plastiko zaradi povečanja lukenj.

Trenutno mi doma teče nova wmr 928. Prva dva dni odlično deluje. Nobenih težav z namestitvijo zaradi izredne mobilnosti (kot je že navedel SPC). Res je danes zmanjkalo za dobrih 50 minut elektrike in za ta čas ni podatkov, kar je edina slabost, ki sem jo do sedaj opazil.

Jaz te ne odvračam od nakupa, da nebi narobe razumel. Zame osebo je bilo pač preveč denarja za to, kar wmr200 daje.
Prijavljen
TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470


Lokacija: Ljubljana-Koseze
VREME JE ZAKON


Email
« Odgovori #71 dne: 12. September 2008, 09:43:53 »

jaz pravim le da nobena ni boljša in nobena ni slabša Grin

sej se še nisem odločil za nakup, če mi uspe kmalu prodati firmo si bom pa še kej boljšega umislil beerchug

Gradiščan ne vem zakaj pa ti ne bi namestil vetromera skupaj z sončno celico, baterije bi imel pa za temp. in padavine icon_confused tako bi se komot izognil tisti nepraktični stvari s streho.

Baterije držijo več kot 1 leto in verjemi da po 4ih 5ih letih(4krat menjanje baterije) pa itak pridejo na trg že poceni novejše in boljše postaje buttrock
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
Spc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 344


Lokacija: Maribor, Tabor

« Odgovori #72 dne: 12. September 2008, 10:11:36 »

COM port je COM port.
Vse profi naprave so na com portih od osciloskopov, studio naprav, pro switch-ev (cisco systems) do routerjev.
Tako, da je com port 100x bolj zanesljiv kot USB port .. seveda pa če je wswin slabo napisan in ne prepozna postaje pravilno pa je kriv software in ne port.
Logger je vredu ampak logger zahteva dvostransko komunikacijo za kaj pa ne moreš naredit hardwareskega repeaterja za več portov/računalnikov ali več programov.
Repeater lahko narediš softwaresko, da glavni program shrani podatke v datoteko in potem drugi programi računalniki berejo iz te datoteke ampak z tem si pridobiš zakasnitev in večji error rate.
 icon_wink
« Zadnje urejanje: 12. September 2008, 10:17:56 od Spc » Prijavljen

S53RI
Gost
« Odgovori #73 dne: 12. September 2008, 19:19:25 »

Prov luštna debata je tole. Kolk izkušenj mamo, kaj vse znamo....
Menda nas bo pa ja kdo uslišu in napravu eno vremensko postajo po naših željah...
Bom kar ostal pri moji wmr928...

lp
Andrej
Prijavljen
RajkoRajko
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1952-12-28
Sporočila: 271


Lokacija: Ruše

Email
« Odgovori #74 dne: 12. September 2008, 21:17:37 »


 Tudi jaz ostajam pri svoji WMR.... Ker imam Data-Pak nimam težav z podatki, pa še vse gre preko Ups-a.Za ostalo imam sončno celico,katera mi napaja akumolatorje 160 Ah.S tem napajam vse ostale in dodatne senzorje (3v,4.5v,6v,12v).V 2 letih še nisem imel težav glede napajanja senzorjev,pa tudi odpirati jih ni potrebno. Je ena od možnih rešitev !!!!!!!.Reset senzorjev izdelan tako,da ga resetiram kar v V.hišici itd.....Senzorjev ne rabiš odpirat.

 V. postaja Ruše

  Lp Rajko
Prijavljen
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14
Natisni
Pojdi na: