Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeWMR200
Strani: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14
Natisni
Avtor Tema: WMR200  (Prebrano 137475 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
polo
Gost
« Odgovori #105 dne: 21. November 2010, 12:03:31 »

Google metod sem se že poslužil brez uspeha, zato pa tukaj sprašujem, ker vem, da je nekaj uporabnikov na forumu, ki ima omenjeno postajo, pa sem mislil, da je kdo že nabavljal dodatne senzorje in bi mi lahko pomagal.
Je kdo nabavil dodatne senzorje za WMR200 in kje?
Lp

Po neki logiki bi jast to vprašal tam, kjer si kupil postajo. Tam naj bi vedeli kako je s tem.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #106 dne: 21. November 2010, 13:36:25 »

http://www.shopping.com/wmr200/products

Kar sem na hitro prečekiral,sem videl,da pošiljajo tudi v druge države izven ZDA. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #107 dne: 21. November 2010, 13:42:22 »

...zato pa tukaj sprašujem, ker vem, da je nekaj uporabnikov na forumu, ki ima omenjeno postajo, pa sem mislil, da je kdo že nabavljal dodatne senzorje in bi mi lahko pomagal.

Si že ugotovil.....in naslednji ukrep je, da jih kontaktiraš po ZS, če tukaj ne dobiš odgovora shrug

Iz prispevkov videno, mislim da so tile ...... sumani, elbarto, est!est!est! in krispy,
Prijavljen

gandalf
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 404


Lokacija: Bezina Slovenske Konjice 340m n.m.v.

WWW Email
« Odgovori #108 dne: 23. Januar 2011, 12:02:10 »

VSEM LASTNIKOM POSTAJE OREGON WMR200!!!!!! Na tej spletni strani sem našel kako podaljšati kabel za napajanje senzorje!
http://homepage.eircom.net/~ei4jr/Weather_Station/Solar_Panel/Solar_Panel.htm
In glej hudiča kaj prikazujejo in pišejo!!!
When you 1st get your solar panel the rechargeable battery is not connected.
There is very little information on what to do when you get your solar panel
Danes zadevo sam preveril! In res baterija sploh ni priklopljena na polnjenje preko solarja!!!!  icon_exclaim
Prijavljen

sandi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4


Email
« Odgovori #109 dne: 19. November 2011, 19:56:27 »

Pozdravljeni !
Glede na to, da sem nov na tem področju bi prosil bilokoga ki ima VMR200 postajo za kak nasvet, obisk pri njem, če je mogoče, ... skratka zanima me vse kar se tiče te postaje.

LP iz Tolmina Sandi
Prijavljen
gandalf
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 404


Lokacija: Bezina Slovenske Konjice 340m n.m.v.

WWW Email
« Odgovori #110 dne: 20. November 2011, 21:41:54 »

Kaj te zanima okoli Oregona WMR200   icon_question
Prijavljen

sandi
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4


Email
« Odgovori #111 dne: 25. November 2011, 11:07:51 »

Zdravo !

Predvsem bi rad vedel, kateri program uporabljaš za zajemanje podatkov, kako postaviti na splet vse skupaj, ... polno stvari je, ki me mučijo.

LP    Sandi
Prijavljen
fiori
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 8

Lokacija: Coljava na Komenskem Krasu

« Odgovori #112 dne: 27. November 2011, 20:15:23 »

Naj takoj povem, da sem tukaj novinec in da nisem 'vremenar'.
Moja ca. 8 let stara VP HUGER (menda nemški brand za Oregon) mi ni zadostovala, saj nima zunanjega vlagomera, pa tudi notranji sabotira s prikazom prenizke vlage. Iskal sem nekaj novega, prebral precej na tem forumu in se odločil za WMR200, ki po deklariranih sposobnostih precej presega moje potrebe. Tudi cena ni zanemarljiva.
Postajo sem pravkar nabavil in instaliral. Kljub moji potrebi po samo zunanjim/notranji temp./vlagi in barometru sta dodatna vetromer in dežemer seveda dobrodošla. Na vse ostale bombončke, ki jih ponuja, pa se moram še privaditi. Je že postavljena in bazna enota iz vseh senzorjev lepo sprejema podatke.
Problemi:
1. Opažam, da je displej precej nekontrasten, posebej v primerjavi z mojo staro VP. Šele ko jo postavim čisto pokončno, da gledam nanjo pod kotom 90° so napisi bolj kontrastni-jasni. Čudno, da je HI-tech touch displej slabše viden (bralen) kot na moji 8 let stari VP.
2. Nikakor na konzolo ne dobim podatka za WIND CHILL, ki še vedno kaže "- -°C". Lahko kdo pove zakaj tako?
Bom hvaležen za vsak odgovor.
Prijavljen
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #113 dne: 06. December 2011, 15:23:41 »

Pozdravljeni !
Glede na to, da sem nov na tem področju bi prosil bilokoga ki ima VMR200 postajo za kak nasvet, obisk pri njem, če je mogoče, ... skratka zanima me vse kar se tiče te postaje.

LP iz Tolmina Sandi
Ena taka postaja je v Desklah.
http://forum.zevs.si/index.php/topic,4147.0.html
Prijavljen


Mejte se radi
hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 196


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #114 dne: 28. December 2011, 12:58:17 »

Pozdravljeni !
Glede na to, da sem nov na tem področju bi prosil bilokoga ki ima VMR200 postajo za kak nasvet, obisk pri njem, če je mogoče, ... skratka zanima me vse kar se tiče te postaje.

LP iz Tolmina Sandi

Ja, lahko prideš mojo v Deskle pogledat  icon_smile
Prijavljen

hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 196


Lokacija: Deskle - 92 n.m.v., 11 km severno od Nove Gorice

WWW Email
« Odgovori #115 dne: 28. December 2011, 13:01:17 »

2. Nikakor na konzolo ne dobim podatka za WIND CHILL, ki še vedno kaže "- -°C". Lahko kdo pove zakaj tako?
Bom hvaležen za vsak odgovor.

Postaja računa wind chill šele pri temperaturah, nižjih od 8°C, ter vetru nad 4km/h. Piše v navodilih  icon_arrow   Wink
Prijavljen

fiori
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 8

Lokacija: Coljava na Komenskem Krasu

« Odgovori #116 dne: 02. Januar 2012, 15:15:40 »

Hvala hudi,

sem tudi že sam ugotovil kao je z wind chillom. Ja, bolj pozorno je treba brati navodila. Se strinjam!
O prenosu podatkov, kar sva 'govorila' preko ZS pa lahko rečem, da mi prenos WMR200 - Cumulus še vedno nagaja. Prenašam vsakih par dni, da ne bi izgubil preveč podatkov v slučaju da zamrzne. Ko zamrzne mi skoraj vedno zbriše komplet mapo Data. Morda vbo v 2012 bolje.
Srečno 2012!
Prijavljen
gore
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1970-12-24
Sporočila: 202

Lokacija: Laniše (med Kamnikom in Krvavcem), 405 metrov na morjem

WWW
« Odgovori #117 dne: 10. April 2012, 15:18:21 »

Nekaj dni je postavljena WMR200 ... priznati moram, da je kar v redu. Je nekako zlata sredina.

Moti me, da na soncu kaže precej previsoko temperaturo - recimo pet stopinj.

Takole je videti postavitev:
http://ubuntuone.com/68gW9FmAmGfm61IGrU17ZG

Pustimo idealne pogoje (hiška, oddaljenost ...). Sami senzorji so kakšne tri-štiri metre od tal. Zunaj piha veter. Senzorji so nad robom strehe (tegola), ki se seveda segreje, vendar sedajle z roko čutiš le kakšnih 10 cm, senzorji pa so vsaj še meter in pol višje (na vetru). Zato skoraj ne morem verjeti, da je toliko razlike. Spodaj v senci je mogoče dve/tri stopinje hladneje, če sem vzel še dva druga termometra. Ampak je to pet/šest ali celo več stopinj topleje, kot pri sosednjih vremenskih postajah in (relativno) in relevantnem bližnjem Brniku.

Možnosti, ki jih vidim:
1. Je možno, da je tukaj kakšen bolj topel žep - fotografirano je z balkona hiše, na desni je še ena hiša (kakšnih 20 metrov stran), spodaj pa so relativno visoka drevesa.
2. Senzor ima originalni sun radiation shield, ki menda ni najboljši. Kakšne izkušnje imate drugi?
3. Odsev od strehe? Načeloma bi lahko za test odmontiral zadevo in jo postavil malo stran.

Hvala za morebitne ideje.
Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11200


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #118 dne: 10. April 2012, 15:39:31 »

Tale črna tegula se precej segreje, pa še velika površina je. Če je senzor praktično nad njo, je po logiki povsem možno da se segret zrak nad površino tegule dviga direktno proti senzorju v obliki termičnih balonov. Le ob konstantnem vetru ki piha iz smeri senzorja proti hiški verjetno ne bi smelo biti toliko vpliva. 5°C je res veliko
Morda res poizkusi za test senzor premakniti kakih 10 m stran.
O zaščiti senzorja pri tej postaji pa ne vem dosti.
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
TgT
Altostratus

Prisoten Prisoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #119 dne: 10. April 2012, 15:45:55 »

Senzor ima svojo zaščitno plastiko, ampak ta je slaba, UV žarki še vedno segrevajo senzor. Vse postaje razen Davis imajo slabo zaščitno plastiko, tako da se priporoča doma narejen zaklon/ščit (smrekica) ali pa nabava Davis Radiation Shield-a. http://www.davisnet.com/weather/products/weather_product.asp?pnum=07714
Kolega iz Bezine si lasti ta ščit, ima isto postajo, in vse kar reče je "pro stuff" in dejansko je to res.

Dodano: pred tem so mu temperature kazale preveč, ob sončku čist preveč Tongue
Prijavljen

Strani: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14
Natisni
Pojdi na: