Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRaznoAnkete (Moderator: ŠTROMAR)Nabiranje gob
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Nabiranje gob  (Prebrano 17607 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1225


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« dne: 27. Februar 2013, 10:32:02 »

Kar tako,da vidimo kakšno je mnenje glede tega.Komentarji in mnenja zaželjena zajec


Prijavljen

zevs.si
SoloCare
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 147


Lokacija: Dravograd (koroška) - 385m n.m.v.

« Odgovori #1 dne: 27. Februar 2013, 12:01:48 »

Zelo rad nabiram gobe in sem seveda proti. Naj se sliši še kako prepotentno, ampak nikoli ne bom kupil te "dovolilnice" za nabiranje gob, kot je ne kupim tudi takrat kadar se "spustim" v Avstrijo... banghead
Prijavljen

Napis na boksarjevem nagrobnem spomeniku: Štejte kolikor hočete, jaz ne vstanem več!
smotani
Cirokumulus

Prisoten Prisoten

RD: 1988-08-17
Sporočila: 494


Lokacija: Martinj vrh 660m.n.v (Selška dolina)

« Odgovori #2 dne: 27. Februar 2013, 12:21:04 »

Da pa v svoji hosti nebi smev nabirat gob, če bi srečov inšpektorja na mojem terenu in bi mi teživ z neko dovolilnico, bi verjetno tud tam končav.  icon_kavabanga
Prijavljen
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1225


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #3 dne: 27. Februar 2013, 16:30:46 »

Najprej: glasovalec,ki je glasoval,da gobe kupi pri avtomehanikuAnketa je anonimna le nakoncu se pokažejo imena glasovalcev Grin


-Drugače pa še mnenja o tej temi najdete na Gobarsken društvu Lisička.Povezava:www.gobe.si/forum/index.php?topic=621.msg9499

-Na tej povezavi je tudi vprašalnik ministrstvsa za kmetijstvo in okolje na temo iznosa gob:www.gobe.si/forum/index.php?topic=621.msg9499

Lp! Thor
« Zadnje urejanje: 27. Februar 2013, 16:40:12 od Thor » Prijavljen

zevs.si
ŠTROMAR
Moderator
Cumulus
*****
Prisoten Prisoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9639


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #4 dne: 28. Februar 2013, 00:28:19 »

Vsekakor je smiselna neka rešitev v tej smeri, saj to kar se zadnja leta dogaja po naših gozdovih ni normalno. Narod nosi iz gozda nenormalne količine gob, ki niti slučajno niso in ne morejo biti zgolj za lastno uporabo. 
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1225


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #5 dne: 28. Februar 2013, 10:17:28 »

@Štroma ena izmed rešitev bi tudi bila kot je napisal Bator gobarski izpit:

Citiraj
Svoje mnenje o tem sem ze podal in ceprav bi se strinjal ter celo podprl varijanto nekaksnega
"gobarskega izpita" v smislu poznavanja gob, njihovega razmnozevanja in podobnega v tej smeri
, sem hkrati popolni nasprotnik ideje placljivih dovolilnic.
Ne zaradi tistih 10 ali 20 evrov letno, pac pa zato ker smatram, da je nabiranja gozdnih sadezev osnovna clovekova pravica, ki se je ne sme nikakor omejevati!
Da se sploh ne zacnemo pogovarjati o tem, da gre samo za novo tehniko molzenja ljudi, ki ima s prelepimi idejami o varovanju gozdov in vsega kar je v njih opraviti priblizno toliko,
kot okoljski del trosarine pri ceni bencina z ohranjanjem narave!
Avtor: Bator,Gobe.si

Bi verjetno pomagalo pri iznosu gob kot tudi pri poznavaju užitnih vrst.Se bi ga tudi sam odeležil.



Drugače bi pa verjetno plačljivost nabiranja gob imelo vpliv za rekreiranje ljudi:
Saj si jih za ta denar koliko bi stala dovolilnica in primerjava koliko jih sploh nekateri včasih najdemo lahko kupiš na trgu.Verjetno bi ito imelo velik vpliv na rekreiranje ljudi saj kar se razgibavamo do zdaj z iskanjem gob tega ne bi bilo več.

Lp! Thor
Prijavljen

zevs.si
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5509


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #6 dne: 28. Februar 2013, 13:19:35 »

Vsekakor je smiselna neka rešitev v tej smeri, saj to kar se zadnja leta dogaja po naših gozdovih ni normalno. Narod nosi iz gozda nenormalne količine gob, ki niti slučajno niso in ne morejo biti zgolj za lastno uporabo. 
Potem naj pa inšpektorji redno kontrolirajo nabrane količine, ne pa da se na ta račun omejuje svoboščina nabiranja gozdnih sadežev.
Spet podobno zadeva kot mnoge druge, da se zaradi lenobe inšpekcije in policije uvaja nove in nove zakone, ki omejujejo osebno svobodo, namesto da bi samo vestno izvajali že obstoječe zakone.
Prijavljen
Trocki
Stratokumulus

Prisoten Prisoten

RD: 1983-12-31
Sporočila: 3643


Lokacija: Cerknica 570 mnv občasno Štrukljeva vas (692 mnv)

« Odgovori #7 dne: 28. Februar 2013, 14:14:57 »

Pa saj tukaj se ne gre za reševanje gozdov ter gob! Važno je da se denar nabira v kasici prasici, da bodo nekateri žepi še bolj polni. Požeruhi požrešni. Kmalu bomo plačevali še za uporabo zraka.  banghead  icon_mad
Prijavljen

Vreme bo! Smiley
SoloCare
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 147


Lokacija: Dravograd (koroška) - 385m n.m.v.

« Odgovori #8 dne: 28. Februar 2013, 15:26:12 »

Točno to! Vseeno jim je za gozdove (čistost), gobe, gozdne sadeže, itd. cilj je samo eden - polnjenje lastnih žepov! Standard v SLO. -> politiki in ostale golazni lahko kradejo mastne denarje, policajčki lahko vozijo v civilo kolikor hočejo in v kakšnem stanju hočejo, navadne državljane se bo pa zabavalo z raznoraznimi nepotrebnimi zakoni. Tega glede različnih zakonov oz. kazni se že nekaj časa ne grem in kot pravim, tudi dovolilnico za nabiranje gob ne bom kupil nikoli, kot tudi nebom plačal "gobarsko" kazen po 5.členu. Sicer pa, tam kjer nabiram gobe kravatar tako ali tako ni sposoben hoditi.

Ali pa kot so nekaj časa nazaj naredili znanci pri ribolovu. Dva izmed treh sta imela dovolilnice, nakar je eden odšel za 5 min. in drugi "prevzel" njegovo palico (lovilo se je na grunt, tako da je samo stal oz. sedel ob palici). Prišel je inšpektor, kateremu sta lepo razložila kako je situacija in da se vrne čez 5 minut. Niti ni želel poslušati in se igral nekakšnega frajerja oz. šerifa ter hotel napisati kazen, kar mu seveda ni uspelo. Pristal je lepo v vodi. Možno, da je celo znal plavati.

p.s. Če kravatarji ne spoštujejo zakonov oz. pravil, jih tudi jaz ne bom!

Oprostite, ker sem se malce razburil, ampak takšne stvari mi res dvignejo pritisk...


EDIT ŠTROMAR: V opozorilo, če uporabnik daje "*", še ne pomeni, da se bodo kletvice tolerirale.
« Zadnje urejanje: 28. Februar 2013, 16:45:07 od SoloCare » Prijavljen

Napis na boksarjevem nagrobnem spomeniku: Štejte kolikor hočete, jaz ne vstanem več!
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: