Predlogi, pohvale, kritike

(1/2) > >>

ribncan:
Pokazala se je potreba za odprtje te teme. O pohvalah, predlogih in kritikah je dovoljeno razglabljati samo tu in ne v temah, ki so namenjene za stave.

V tej temi je dovoljeno:

-podajati predloge za vremenske stave, izbor krajev, ...
-izražati pohvale
-izražati kritike na primeren način

stog:
Če so dovoljene kritike bi človek pričakoval, da bi bile te zgolj prestavljene in ne izbrisane.  :icon_rolleyes:
Še enkrat ne mislim razlagati vse znova.
Ampak OK pustimo zdaj to.

Če so predlogi dovoljeni naj se v prihodne ne dogaja da:

- tisti, ki stavo začne "posiljuje" s stavami iz svojih koncev več kot je to potrebno
(kot recimo, če bi jaz dal za stavit Katarino, Polhov Gradec, LJ, Šentjošt, Vrhniko, Kredarico, Maribor, Novo mesto, Celje pa Bilje)
- da izbor krajev za stavo ne bo izpuščal večjih območij ki so ravno za poslabšanje najbolj zanimiva za stave (tako kot recimo zdaj ko v bližini Dinarske pregrade, Kočevske in Primorske ni bilo popolnoma nič)

Naj bo da:

- da se stavi vse, skoraj vse ali pa vsaj za vse arsotove vremenske postaje na katerih se pričakuje omembe vredno dogajanje
- da imajo arsotove postaje prednost pred amaterskimi kadar gre za ista območja
(primer: Lj-Bežigrad (arso) pred Lj-Polje, Lj-Koseze)
- da dve stavljeni lokaciji nista preveč skupaj (razen ob izjemah če imata kraja izrazito drugačne vremenske lastnosti oziroma če imata bistveno različno nadmorsko višino Primeri: Vogel-Bohinj, Katarina-Ljubljana, Čepovan-Nova Gorica, Postojna-Planina)

Kraji brez arsotovih vremenskih postaj in z članom Zevsa, katere bi (včasih po potrebi) lahko vključili v stave ampak bolj v primeru poleg arsotovih postaj če bi bilo stavljenih krajev veliko:

Bovec, Bohinj, Čepovan, Kamnik, Bled, Tolmin, Žiri, Šentjošt, Logatec, Planina, Gradišče pri Materiji, Velenje, Dravograd, Ribnica, Kanomlja nad Idrijo, Martinj Vrh, Loški Potok, Orešje pri Ptuju, ? pri Podčetrtku, Ilirska Bistrica, Vinji vrh pri Metliki(?) itd.
Vem da sem vas še mnogo pozabil zlasti za vzhodno polovico Slovenije ampak te so mi prišle najprej na pamet.

V PRIMERU STAV, KJER SO VKLJUČENI TUDI KRAJI ČLANOV FORUMA, BI BILO PAMETNO MALO PRED ROKOM TUDI NAPISATI VIŠINO SNEGA, KER KAKO BOŠ STAVIL SKUPNO VIŠINO ZA NEK KRAJ, ČE NE VEŠ ALI IMAJO TAM ŽE 10 ali 40cm STAREGA.
DRUGA MOŽNOST JE DA SE STAVIJO SAMO ARSOTOVE MERILNE POSTAJE.
TRETJA PA JE DA SE STAVI LE VIŠINA NOVOZAPADLEGA SNEGA.

Če sem malo preveč zafilozofiral evo en moj predlog krajev za stavljenje tega poslabšanja:

Kredarica
Rateče
Brnik
Ljubljana
Šentjošt ali Katarina
Postojna
Loški potok
Bilje pri Novi Gorici
Bovec
Portorož (?)
Bohinj (?)
Vogel
Kočevje
Črnomelj
Novo mesto
Cerklje ob Krki
Celje
Slovenj Gradec
Maribor
Murska Sobota
Rudnica pri Podčetrtku ali Lisca
Kamnik ali Domžale
Bočna
Gradišče pri Materiji
Vojsko
Logatec (??)

Če pa je to prevelik seznam, se pa črta tiste, da še vedno ostanejo vsa območja dobro pokrita.
Vidi se da je največ oziroma večja pogostost krajev v zahodni polovici Slovenije kar je logično (iz istega razloga kot jih ima arso za to območje veliko več)
Ne more se Cven in Murska Sobota primerjati z Voglom in Bohinjem, Postojno in Logatcem ali Katarino in Ljubljano.

ribncan:
Citiraj iz: stog na 12. Februar 2013, 17:07:30

Če so dovoljene kritike bi človek pričakoval, da bi bile te zgolj prestavljene in ne izbrisane.  :icon_rolleyes:
Še enkrat ne mislim razlagati vse znova.
Ampak OK pustimo zdaj to.

Grem lepo po korakih. Tvojo kritiko sem zbrisal in ne prestavil, ker ni bila napisana na primeren način, ker je vsebovala tudi neprimerne izraze (saj sam veš, katere). Zato sem zbrisal tudi debato, ki se je okoli tega razvila.

Če so predlogi dovoljeni naj se v prihodne ne dogaja da:

- tisti, ki stavo začne "posiljuje" s stavami iz svojih koncev več kot je to potrebno
(kot recimo, če bi jaz dal za stavit Katarino, Polhov Gradec, LJ, Šentjošt, Vrhniko, Kredarico, Maribor, Novo mesto, Celje pa Bilje)
- da izbor krajev za stavo ne bo izpuščal večjih območij ki so ravno za poslabšanje najbolj zanimiva za stave (tako kot recimo zdaj ko v bližini Dinarske pregrade, Kočevske in Primorske ni bilo popolnoma nič)

Drugič. Naj ti povem, da nisem zbiral postaje iz svojih koncev, ampak prej nasprotno. Se bom pa v prihodnje trudil, da bom bolje pokril vso Slovenijo, ampak to ni odvisno zgolj od mene, ampak tudi od lastnikov vremenskih postaj, ki posredujejo podatke. Ne more se staviti za kraj, če od lastnika VP ne dobim zagotovila, da bo posredoval svoje podatke.

Naj bo da:

- da se stavi vse, skoraj vse ali pa vsaj za vse arsotove vremenske postaje na katerih se pričakuje omembe vredno dogajanje
- da imajo arsotove postaje prednost pred amaterskimi kadar gre za ista območja
(primer: Lj-Bežigrad (arso) pred Lj-Polje, Lj-Koseze)
- da dve stavljeni lokaciji nista preveč skupaj (razen ob izjemah če imata kraja izrazito drugačne vremenske lastnosti oziroma če imata bistveno različno nadmorsko višino Primeri: Vogel-Bohinj, Katarina-Ljubljana, Čepovan-Nova Gorica, Postojna-Planina)

Kraji brez arsotovih vremenskih postaj in z članom Zevsa, katere bi (včasih po potrebi) lahko vključili v stave ampak bolj v primeru poleg arsotovih postaj če bi bilo stavljenih krajev veliko:

Bovec, Bohinj, Čepovan, Kamnik, Bled, Tolmin, Žiri, Šentjošt, Logatec, Planina, Gradišče pri Materiji, Velenje, Dravograd, Ribnica, Kanomlja nad Idrijo, Martinj Vrh, Loški Potok, Orešje pri Ptuju, ? pri Podčetrtku, Ilirska Bistrica, Vinji vrh pri Metliki(?) itd.
Vem da sem vas še mnogo pozabil zlasti za vzhodno polovico Slovenije ampak te so mi prišle najprej na pamet.

Glede izbora postaj se s tabo ne morem strinjati. Mi smo društvo Zevs in bi zato morale biti Zevs postaje prioriteta in ne izjema. Glede izbora lokacij, da 2 lokaciji nista preveč skupaj, se strinjam in se bom v prihodnje trudil, da izberem čimbolj različne lokacije.

V PRIMERU STAV, KJER SO VKLJUČENI TUDI KRAJI ČLANOV FORUMA, BI BILO PAMETNO MALO PRED ROKOM TUDI NAPISATI VIŠINO SNEGA, KER KAKO BOŠ STAVIL SKUPNO VIŠINO ZA NEK KRAJ, ČE NE VEŠ ALI IMAJO TAM ŽE 10 ali 40cm STAREGA.
DRUGA MOŽNOST JE DA SE STAVIJO SAMO ARSOTOVE MERILNE POSTAJE.
TRETJA PA JE DA SE STAVI LE VIŠINA NOVOZAPADLEGA SNEGA.

Glede tega se strinjam. Ampak poudarjam, da bi to morala biti odgovornost in skrb člana foruma, ki je privolil v sodelovanje in ne mene kot sestavljavca in točkovalca stave.

stog:
Citiraj iz: ribncan na 12. Februar 2013, 17:52:45

Drugič. Naj ti povem, da nisem zbiral postaje iz svojih koncev, ampak prej nasprotno. Se bom pa v prihodnje trudil, da bom bolje pokril vso Slovenijo, ampak to ni odvisno zgolj od mene, ampak tudi od lastnikov vremenskih postaj, ki posredujejo podatke. Ne more se staviti za kraj, če od lastnika VP ne dobim zagotovila, da bo posredoval svoje podatke.

Glede izbora postaj se s tabo ne morem strinjati. Mi smo društvo Zevs in bi zato morale biti Zevs postaje prioriteta in ne izjema. Glede izbora lokacij, da 2 lokaciji nista preveč skupaj, se strinjam in se bom v prihodnje trudil, da izberem čimbolj različne lokacije.

Glede tega se strinjam. Ampak poudarjam, da bi to morala biti odgovornost in skrb člana foruma, ki je privolil v sodelovanje in ne mene kot sestavljavca in točkovalca stave.

Tisto o izbiranju postaj iz svojih koncev nikakor ni letelo na tebe ali na zadnjo stavo ampak bolj kot usmeritev za naprej.
To o posredovanju podatkov je seveda jasno.  
Poleg tega je vprašljiva verodostojnost merjenja, nejasna začetna vrednost snežne odeje za tiste ki v stavi sodelujejo in vprašlivo merjenje ob pravilnem času.
Vidiš, cel kup razlogov zakaj bi morale biti meritve arso prioriteta in ne postaje ZEVS-a.
Pri meritvah in zbiranju podatkov že (ali pa podatki za bilten), ampak pri stavah pa ne (to velja zlasti če gre za skupen sneg).

Citiraj iz: ribncan na 12. Februar 2013, 17:52:45

Se strinjam. Že tako si sestavljalec nakoplje dovolj dela...

To je vse z moje strani. Še kakšno mnenje?

ribncan:
No jaz mislim, da je točnost podatkov predvsem odgovornost tistega, ki jih posreduje. Je pa lepo, da soočimo svoja mnenja. Kaj pa drugi mislite? Naj bodo ARSO postaje prioriteta ali ne?

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran