Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumRačunalništvoOmrežja in razvijanje straniMap View 4.0
Strani: [1] 2 3 4
Natisni
Avtor Tema: Map View 4.0  (Prebrano 34319 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Prisoten Prisoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2162

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« dne: 28. Januar 2013, 22:08:15 »

Danes smo nekaj razpoloženi...  buttrock

V testiranje dajem beta verzijo ZEVS Map View 4.0!

Glavna sprememba je vpeljava Min/Max vrednosti na pregledu. Zaenkrat so podatki dnevni/mesečni/letni, bomo videli ali ima smisel prikazovati vse.

Da bi si lahko verzija res lahko zaslužila preskok za celo številko, pa bo v kratkem narejeno še:
- različne številke oz. barve za prikaz vrednosti,
- tabela vrednosti prikazana pod karto,
- povezave na statistiko vremenskih postaj,
- čiščenje napačnih podatkov,
- v3 google api (delovanje na tablicah),
- ... če ima kdo kakšno idejo, zdaj je čas!

Ne pozabite, da imajo arhivske podatke in s tem statistiko le ZEVS vremenske postaje.

MV4.0 bo v naslednjih dneh, tednih v razvoju, zato so možna zelo čudna obnašanja. Vsako stvar poizkusite večkrat in šele nato javite, da je kaj narobe.

Le z vašim sodelovanjem bomo kam prišli in naredili storitev kvalitetnejšo in bolj uporabno.

In še link: http://www.geostik.com/mv40.asp

Vse pripombe/kritike/pohvale kar tukaj v tej temi.

Prijavljen

zelva
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1982-01-08
Sporočila: 414

« Odgovori #1 dne: 28. Januar 2013, 22:19:37 »

Super! bouncy bouncy bouncy
Prijavljen

mat89
Uredništvo Biltena ZEVS
Cumulonimbus
*
Prisoten Prisoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 10906

Email
« Odgovori #2 dne: 28. Januar 2013, 22:51:51 »

Odlično praise Edino padavine bi se lahko še dodale max dnevne. Bi bilo možen prikaz za vsaj en dan za nazaj ter tudi v tabeli?
 icon_wink
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7946

WWW Email
« Odgovori #3 dne: 29. Januar 2013, 06:17:34 »

Dobro narejeno!  icon_wink
Sem pa opazil, da je uporabljen podatek recimo za minimum ali maxsimum tisti ki prileti na geostik, ne tisti ki ga imam jaz....  Wink
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Prisoten Prisoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #4 dne: 29. Januar 2013, 08:36:04 »

Dobro narejeno!  icon_wink
Sem pa opazil, da je uporabljen podatek recimo za minimum ali maxsimum tisti ki prileti na geostik, ne tisti ki ga imam jaz....  Wink

Max, tole si pa dobro opazil.  bouncy

Zajem se v najboljšem primeru dela na 10 minut. Že tu se lahko veliko izgubi. Če pa sem prištejemo še vse izpade samih postaj, interneta, povezav, strežnika in programske opreme, je pa izgubljenega samo še več.

Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Prisoten Prisoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 29. Januar 2013, 08:38:50 »

Odlično praise Edino padavine bi se lahko še dodale max dnevne. Bi bilo možen prikaz za vsaj en dan za nazaj ter tudi v tabeli?
 icon_wink

Za padavine pa še ne vem, kako in kaj jih bom naredil, če jih bom sploh. Tu je namreč kar nekaj težav, največ s samim intervalom.

V MV4 ne bo arhivskih podatkov, bo pa kmalu narejena Statistika, kjer bo možno dostopat do vseh možnih statistik. Za bilten bo tisto bolj uporabno.

V vsakem primeru pa bo treba najprej malce sčistit podatke... Smiley
Prijavljen

mat89
Uredništvo Biltena ZEVS
Cumulonimbus
*
Prisoten Prisoten

Email
« Odgovori #6 dne: 29. Januar 2013, 12:27:20 »

Vredu,pač koliko bo možno,skratka super zadeva. Ko kliknem na današnje max t pokaže za vremensko postajo Gradišče nad Pijavo gorico 30,6 stopinjc ,pri letnem max pa za Kranjsko Goro 43,3 stopinj C. To so moja opažanja in so dobronamerna.
Zanimajo me še dve stvari.
1.Je možno naredit takšen pregled tudi za recimo en dan nazaj(zemljevid)
2.Moje mnenje je da se  spremeni barva številk brez teh kvadratov(tako kot je recimo na pljusak.hr)ter malenkost zmanjšati pisavo številk.Lažje bodo postaje pregledne ko odpreš zemljevid  in se ne bodo prekrivale.

lp
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Prisoten Prisoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #7 dne: 29. Januar 2013, 13:02:31 »

Vredu,pač koliko bo možno,skratka super zadeva. Ko kliknem na današnje max t pokaže za vremensko postajo Gradišče nad Pijavo gorico 30,6 stopinjc ,pri letnem max pa za Kranjsko Goro 43,3 stopinj C. To so moja opažanja in so dobronamerna.
Zanimajo me še dve stvari.
1.Je možno naredit takšen pregled tudi za recimo en dan nazaj(zemljevid)
2.Moje mnenje je da se  spremeni barva številk brez teh kvadratov(tako kot je recimo na pljusak.hr)ter malenkost zmanjšati pisavo številk.Lažje bodo postaje pregledne ko odpreš zemljevid  in se ne bodo prekrivale.

lp

Če vpeljem številke, kot na geoStiku, potem ne bo decimalnih števil. Nekateri pravijo, da imajo MV radi ravno zato, ker so tu tudi decimalke. Lahko pa malo zmanjšam kvadratke in velikost številk, morda bo zgledalo drugače. Zdajle se lahko malo igramo in vidimo, kako in kaj.

Ja, lahko naredim tudi podatke za včeraj. Me pa zanima ali so sploh "današnji" podatki zanimivi? Min/max vrednosti se namreč ne računajo sproti temveč na določen interval, uro, dve, tri. To pomeni, da včasih podatki tudi niso "pravilni". Npr. zdajle ob dviganju temperature je trenutna seveda višja od Max temp, ker tista še ni izračunana.

Bi bilo smiselno imeti le za "včeraj" ali kar oboje?

Glede podatkov pa je tako, da taki podatki pač na žalost so. Boš videl potem v statistiki, je kar hudo. Take bo seveda potrebno prečistiti, s tem bo pa presneto veliko dela...
Prijavljen

mat89
Uredništvo Biltena ZEVS
Cumulonimbus
*
Prisoten Prisoten

Email
« Odgovori #8 dne: 29. Januar 2013, 15:44:24 »

Naj ostane zapisano v decimalkah,bo tako najboljše. Moje mnenje je da bi lahko imeli min/max za današnje in včerajšnje. Tudi če današnji podatki ne računajo sprotnih meritvah bi vseeno bilo zanimivo.
Prijavljen

zelva
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1982-01-08
Sporočila: 414

« Odgovori #9 dne: 29. Januar 2013, 19:36:10 »

Ja, lahko naredim tudi podatke za včeraj. Me pa zanima ali so sploh "današnji" podatki zanimivi? Min/max vrednosti se namreč ne računajo sproti temveč na določen interval, uro, dve, tri. To pomeni, da včasih podatki tudi niso "pravilni". Npr. zdajle ob dviganju temperature je trenutna seveda višja od Max temp, ker tista še ni izračunana.

Tudi če se ne računajo sproti je OK. Zame je stvar uporabna s tega stališča: npr dopoldan pogledam koliko so bili današnji min in zvečer koliko max. Če koga moti se lahko nekam doda disclaimer da se max in min osvežujejo na x ur.

Bi bilo smiselno imeti le za "včeraj" ali kar oboje?

jaz bi bil za oboje

Glede podatkov pa je tako, da taki podatki pač na žalost so. Boš videl potem v statistiki, je kar hudo. Take bo seveda potrebno prečistiti, s tem bo pa presneto veliko dela...

Jah to je pa večna debata, ki se tukaj še bolj pokaže. Ali sedaj neko postajo izključiti, ker ima pri leten pregledu nek fail. Jaz še vedno mislim da ne. Seveda moramo pa biti kritični do vseh podatkov.

Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Prisoten Prisoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #10 dne: 30. Januar 2013, 11:07:45 »

Sem že dodal tudi Max/Min za "včeraj". Saj ni problem, dokler ne bo postalo nepregledno.

Dodane tudi padavine. Zanimivi podatki, še posebej, ko "uletijo" v dnevne količine mesečne vrednosti. Bo treba čistit!  clap

Pa še nekaj malenkosti - klik pripelje zdaj direktno na podrobnosti.
Cifre so malo manjše - je kaj bolje? Lahko se igram še malce naprej s kako barvo...

Prijavljen

mat89
Uredništvo Biltena ZEVS
Cumulonimbus
*
Prisoten Prisoten

Email
« Odgovori #11 dne: 30. Januar 2013, 11:17:57 »

Odlično icon_wink. Je možno imeti brez teh okvirčkov?
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Prisoten Prisoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #12 dne: 30. Januar 2013, 11:50:12 »

Odlično icon_wink. Je možno imeti brez teh okvirčkov?

Okvirčkov? Misliš številke? Na žalost ne... Vsaj za zdaj še ne, nisem še videl rešitve, ki bi imela decimalke brez okvirčkov.  icon_question

Če pa kdo to najde... pa bom pogledal.
Prijavljen

mat89
Uredništvo Biltena ZEVS
Cumulonimbus
*
Prisoten Prisoten

Email
« Odgovori #13 dne: 30. Januar 2013, 12:13:22 »

Številke so fajn pomanjšane  icon_wink, Lahko tak ostane nimam nič  proti,samo zanimalo me je če se da.Na pljusku imajo številke brez decimalk. Tako da naj ostane z decimalkami je bolj zanimivo.
Prijavljen

Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1116

« Odgovori #14 dne: 30. Januar 2013, 18:44:58 »

Piskec, a ti si kaj poškodovan??  Grin

Sicer pa super, bravo, vedno bolje ti gre clap in to celo brez mojih idej  buttrock
Prijavljen

Strani: [1] 2 3 4
Natisni
Pojdi na: