Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeRaspberryPi
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: RaspberryPi  (Prebrano 15516 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
lebang
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 6


« dne: 08. November 2012, 20:43:30 »

Pozdravljeni,
zadnje čase se dosti govori in je zelo priljubljen RaspberryPi.
Gre za mini računalnik, na katerem delujejo linuxi.

Pa me nekaj zanima...
Kupil bi novo vremensko posjato z usb izhodom,
pa da jo neb priklapljal na požršen računalnik, bi to priklopil kar na ta raspberryPi, kateri bi cel čas deloval in pošiljal podatke na internet.

Sedaj me samo zanima katere vremesnke postaje podpirajo linux?
Pa je mogoče že kdo to preizkušal?

lp.
Prijavljen
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1180


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #1 dne: 08. November 2012, 20:48:54 »

Načeloma je tako, da na Linux lahko priklopiš vsako postajo, ki ima USB/COM port. Gre bolj zato, da imaš potem program/driver, ki ti jo bo bral. Jaz uporabljam wview, ki podpira med drugim Davis, WS23xx in nekatere druge postaje. (http://www.wviewweather.com/). No, ubistvu podpira praktično vse, razen kakšnih res izven serijskih postaj. Smiley
Program je drugače zanesljiv, prilagodljiv.. ne potrebujem česa drugega. Gre pa seveda za delo preko ukazne vrstice.
Prijavljen

lebang
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 6


« Odgovori #2 dne: 08. November 2012, 21:45:16 »

aha,
tako... koliko je ta program zahteven za nastavit?
ker nisem najbolj vešč linuxa.

Malo sem gledal to zelo poceni postajo.
Samo se bojim da spada pod tvojo kategorijo izvenserijskih Smiley

lp
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #3 dne: 09. November 2012, 00:36:23 »


Program ima navodila kako in kaj nastavit, podpira pa najbolj prodajane postaje. Če je tvoja 'izvenserijska' pač bad luck Smiley

H2o, sedaj še pa samo solarne celice pa suhi akumulator in zmagaš, green weather station.
Prijavljen

H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1180


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #4 dne: 09. November 2012, 07:41:23 »

Tgt, jaz imam za strežnik kar eno mašino, ki kuri okoli 60W.. Smiley Tako da še malo manjka Smiley
Prijavljen

bostjanp
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1


Email
« Odgovori #5 dne: 07. Avgust 2013, 14:14:46 »

Jaz sem kupil vremensko postajo WS2350, jo priključil na Raspberry PI preko USB-ja, za pobiranje podatkov pa uporabil wview. Ni prav dosti komplicirano in vsa navodila praktično najdeš na Internetu.

Raspberry Pi - http://export.farnell.com/rp/order/
wview - http://www.wviewweather.com/
namestitev wview na Raspberry Pi - https://groups.google.com/forum/?fromgroups#!searchin/wview/wview$20setup$20on$20$20Raspberry$20pedro/wview/BAaY3s8GOO0/MJiNPcVC66AJ
Prijavljen
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #6 dne: 07. Avgust 2013, 21:02:20 »

Saj vem,da ne spada v to temo, a vseeno:

Super, očitno nas kar nekaj uporablja wview, kar je pohvalno  praise

Člani društva ZEVS lahko dobite brezplačno spletno stran prilagojeno programu za zajemanje podatkov wview: http://sladkivrh.zevs.si/weather/sladkivrh.php
Prijavljen

korner
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1


Email
« Odgovori #7 dne: 14. Avgust 2013, 16:29:59 »

Pozdravljeni

Sem čisto nov na tem forumu. V planu imam kupiti boljšo vremensko postajo. Trenutno imam že dve leti pistajo za 50 eur, ki sicer vseskozi lepo dela ampak je čas za boljšo. Namen imam kupiti ws2810 it, ki bi jo v prihodnosti povezal z internetom. Zanimajo me izkušnje z računalnikom Raspberry, ki je zelo enostaven in malo pokuri. Sam imam notesnika' ki pa imam dopoldne v službi in ni vseskozi na rzpolago.

Ima kdo še kakšno drugo idejo.

Hvala za odgovore.

Lp korner
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6510


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #8 dne: 10. Avgust 2016, 20:26:05 »

Zaradi pomembnih informacij kopiran citat iz tu v tole temo:

Morda zgolj v opozorilo vsem, ki se boste ukvarjali s čim podobnim: VEDNO zamenjajte privzeto geslo na Raspberry-ju. Mene je ta šola drago stala. Niti ne toliko v finančnem, kot v časovnem smislu saj sem moral novo namestiti sistem. Nisem si mislil, da se to dejansko dogaja, ampak očitno se to zaradi velike popularnosti RPI-jev izplača.

Potrdil sem na dveh primerih, da se dogajajo skriptni napadi na raspberry-je iz različnih IP-jev. Gre za "brute force" napade, pri katerih se napadalci oz. boti s skriptami poskušajo povezati na RPI-je preko SSH povezave in nanje namestiti program, ki počne vse mogoče po omrežju. To se tudi lepo vidi iz log datotek, kjer skripte poskušajo z up. imeni in gesli po abecedi in ena kombinacija je uspešna. V dotičnem primeru mi je skripta namestila ukaz za pregled odprtih SSH portov in še neke, meni nerazumljive ukaze s preusmerjanjem podatkov, ki so se izvajali vsako minuto. To je zaznal tudi ARNES, ki je posledično blokiral IP raspberry-ja. Poleg tega mi je pobrisala tudi vse mape, v katerih so shranjene predloge za generacijo spletne strani za prikaz podatkov. Razlog je po mojem v tem, da sem tej mapi nastavil pravice za urejanje vsem uporabnikom RPi-ja, zaradi lažjega in hitrejšega spreminjanja teh predlog.

Če potegnem črto, če bi že prvič spremenil geslo (kar traja 10s), bi si prihranil veliko dodatnih ur dela s postavljanjem sistema na novo.

Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: