Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeSplošnoNova vremenska napoved
Strani: 1 2 [3] 4
Natisni
Avtor Tema: Nova vremenska napoved  (Prebrano 29193 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
krispy123
ZEVS napovedovalec
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 9085


Lokacija: Bistrica ob Dravi 296 m.n.v (Dravska dolina)
Kristijan1964@gmail.com
« Odgovori #30 dne: 03. September 2012, 16:12:44 »

Pa sej sem samo komentiral,kaj si mislim o tem novem projektu.Mojo mnenje lahko brez problema ignoriraš. Huh?
Sicer pa če izgleda stran na prvi pogled lepa, še ne pomeni da je tako dobra. icon_arrow
« Zadnje urejanje: 03. September 2012, 16:17:40 od krispy123 » Prijavljen

jaka
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-09-18
Sporočila: 1610

Lokacija: Zadrečka dolina (Zg. Savinjska dolina), 370 m.n.v.
jaka_sporin@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #31 dne: 03. September 2012, 18:16:10 »

Kolikor js vem bodo študenti meteorologije tukaj delovali bolj v ozadju, torej bodo bolj svetovali, izbirali prave karte itd. Jaz mislim da večji delež kot bodo imeli pri napovedi bolje bo, čeprav po mojem bodo imeli premalo besede zraven, da bi nastalo kaj pametnega. Ker roko na srce, tile novinarji na pop-u nimajo dost pojma o stvari...imajo pa zelo simpatične napovedovalke, to se pa strinjam Smiley
« Zadnje urejanje: 03. September 2012, 18:19:17 od jaka » Prijavljen

uros1980
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1980-04-09
Sporočila: 748


Lokacija: Ptuj 285 n.m.v - Ljudski vrt

WWW
« Odgovori #32 dne: 03. September 2012, 18:45:02 »

http://vreme.24ur.com/#week-ptuj

Napovedi že delujejo!
Prijavljen

grajbos
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1064


Lokacija: Selnica ob Dravi

« Odgovori #33 dne: 03. September 2012, 21:33:16 »

Ja, takoj je treba začeti kritizirati, a ne?  banghead

Ne pozabite da napovedujejo študenti meteorologije in znajo verjetno bolje napovedovati vreme kot mi  icon_arrow
Pa saj imajo popovci tudi en kup študentov novinarstva, pa vsi vemo, kakšen je rezultat...
"A te trakove imate zato, da zaščitite območje?"  (ob balonarski nesreči)

Jaz jim tudi želim vso srečo, čeprav že to, da bodo v Sloveniji za 50 krajev napovedali vreme do ure natančno, izniči vso kredibilnost in resnost tega projekta. So že prav patetični s tem amerikanskim senzacionalističnim načinom ustvarjanja oddaj...
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5048


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #34 dne: 03. September 2012, 21:44:32 »

Postojna in Cerknica...... umes pa Javorniška pregrada visoka 1200m. Kolikor sem "na hitro" prečekiral... je za oboje enaka napoved  (zračne linije je 10km)..ampak padavine... gredo učasih po eni strani, drugič po drugi...ko pa so padavine po celi državi..je pa sevede na obeh koncih. Dobro... napoved je v takem (lepem oz oblačnem) vremenu identična, ampak kaj, ko pa pride najzanimivešji del leta.."poletje" in nevihte ??  Bodo za 2 dni naprej vedeli do ure  kje bo lilo? Na eni strani Javornika ali na drugi ? Tko da tole..  na uro.... mi je vse skupaj za lase povlečeno. Smo preveč razgibana država z nadmorskimi višinami, da bi lahko "zadel" urne napovedi. Eno je ravninska država, drugo je hribovska država... tretje smo pa mi.. raznovišinska država na 300m.
Prijavljen
snowfrick
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-01-23
Sporočila: 3186


Lokacija: Velenje, 400m

« Odgovori #35 dne: 03. September 2012, 22:16:23 »

Edit: opazil sem da jim geografija ravno ne leži, saj so Ormož in Ljutomer uvrstili v Prekmurje, Slovenj Gradec pa pod Štajersko  icon_question

Slovenj Gradec je še dejansko Štajerska (pokrajina)
Prijavljen

šetor
Gost
« Odgovori #36 dne: 04. September 2012, 06:20:20 »

Slovenj Gradec je še dejansko Štajerska (pokrajina)

Od leta 1995 spada h koroški regiji. icon_arrow icon_wink
Prijavljen
Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5328


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #37 dne: 04. September 2012, 06:21:03 »

Od leta 1995 spada h koroški regiji. icon_arrow icon_wink

Tako je  smash
Prijavljen
ribncan
Gost
« Odgovori #38 dne: 04. September 2012, 06:40:41 »

Saj so študentje meteorologije odlično opravili svoje delo, ki so ga jim na 24 ur zadali.  beerchug beerchug beerchug Saj ni problem iz kart razbrati tako natančnih napovedi (sploh za študente meteorologije). Samo vprašanje je, koliko so take napovedi za toliko krajev sploh točne. Verjemite mi, da bi tudi Arso objavljal urne napovedi in za veliko slovenskih krajev, če bi bile le te kolikor toliko zanesljive. Lahko bi izdajali tudi napoved za 10-minutne intervale. Ampak včasih je težko podati tudi splošno napoved le za dan naprej, kaj šele da bi za ta dan izdali urne napovedi za 50 slovenskih krajev. Napovedovalci na PoPu pa itak ne vedo, o čem govorijo.  Saj se vidi, da si niso sami napisali teh napovedi.  icon_haha icon_haha icon_haha
« Zadnje urejanje: 04. September 2012, 06:45:44 od ribncan » Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #39 dne: 04. September 2012, 06:47:08 »

No, da še jaz dodam svoj lonček h urni napovedi... Včerajšna napoved za Il. Bistrico in Sežano ( kraja kjer sem jaz na sredini) je bila brez padavin, pa je vseeno pršelo celo noč.  icon_wink
Prijavljen
ribncan
Gost
« Odgovori #40 dne: 04. September 2012, 06:52:20 »

No, da še jaz dodam svoj lonček h urni napovedi... Včerajšna napoved za Il. Bistrico in Sežano ( kraja kjer sem jaz na sredini) je bila brez padavin, pa je vseeno pršelo celo noč.  icon_wink

Pri nas pa je kazalo dež, pa ga ni bilo.  icon_haha icon_haha icon_haha
Sicer pa imajo na FMF svojo napoved ki, je rezultat aktivnosti Katedre za meteorologijo znotraj Centra odličnosti VESOLJE-SI in sodelovanja z Agencijo za okolje Republike Slovenije.
http://meteo.fmf.uni-lj.si/?q=vreme
Prijavljen
paradolf
Član VD ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11167


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #41 dne: 04. September 2012, 07:08:38 »

No, da še jaz dodam svoj lonček h urni napovedi... Včerajšna napoved za Il. Bistrico in Sežano ( kraja kjer sem jaz na sredini) je bila brez padavin, pa je vseeno pršelo celo noč.  icon_wink

Potem pa kar malo podrezat s kakim emailom  Grin
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
stog
Skrbnik Portala VD ZEVS
Nimbostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-19
Sporočila: 2667


Lokacija: Ljubljana

Email
« Odgovori #42 dne: 04. September 2012, 11:29:36 »

Jaz bom vreme še vedno gledal na nacionalki. So le napovedovalci profesionalni meteorologi in povedo včasih še kako besedo več, njihovi sončki, oblački so manj vsiljivi, pa tudi ostale karte so mi bolj profesionalne in ne kičaste kot na Pop-u. A mora res vse migetati?  icon_question
No pa tudi za več področij so sončki in oblački.
Tudi na nacionalki mi je bilo prej precej bolj všeč.

Mene pa zanima, kdo se je spomnil tole enourno napoved za posamezne kraje!?
To se nikoli ni dalo, se ne da in se nikoli ne bo dalo!  icon_arrow banghead Samo gledalce hočejo privabiti, potem pa butasti ljudje preveč zaupajo in naslednji dan so že jezni, ker redko zadanejo, kar je tudi logično, ker se pač ne da.
Pa tudi če bi se hipotetično dalo, že za Otočec ne bi bilo isto kot Novo mesto za katerega so recimo včeraj napovedali dež in nevihte za zjutraj.  icon_lol
Da o poletnih nevihtah sploh ne govorim. To bo šele zanimivo.  icon_mrgreen

Res škoda besed kar se tega tiče (da o kakšnem športu sploh ne govorim: koji klinac ves čas motociklizem, trening formule, kaj se dogaja z enim zvezdnikom, španska liga itd.)
« Zadnje urejanje: 04. September 2012, 11:43:09 od stog » Prijavljen
snowfrick
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-01-23
Sporočila: 3186


Lokacija: Velenje, 400m

« Odgovori #43 dne: 04. September 2012, 11:39:24 »

Od leta 1995 spada h koroški regiji. icon_arrow icon_wink

A sem jaz slep ali sem napisal pokrajini in ne regiji.
Prijavljen

Serpentinšek
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1984-10-08
Sporočila: 3689


Lokacija: Domžale (297m), tudi Bočna/Gornji Grad (440m)

« Odgovori #44 dne: 04. September 2012, 19:44:33 »

Medtem ko stvar v grobem še kar štima (okoli 25°c od petka dalje), je za Velenje pred desetimi minutami naslikalo tole:



WTF? Je to Velenje na 1300m.n.v.?  Verjetno gre za neko napako, al kaj?  Grin


Prijavljen

LP iz pad. postaje Domžale Smiley
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg
Strani: 1 2 [3] 4
Natisni
Pojdi na: