Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoOmrežja in razvijanje straniNovosti MapView
Strani: [1] 2 3
Natisni
Avtor Tema: Novosti MapView  (Prebrano 26939 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« dne: 02. Julij 2012, 09:31:46 »

Odpiram temo v kateri bi zbirali predloge, debatirali o novostih, dodatkih in izboljšavah za MapView.

Od vsega prosim le to, da se predlogi malce bolj razdelajo. Ne samo reč - imel bi neki tacga kt majo tm. To čisto nič ne pomeni in medtem, ko vi mislite, da ste pomagali, pravzaprav naredite še večji kaos.

Razdelajte, premislite, razmislite.

Pa le pogumno!
Prijavljen

Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6524


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #1 dne: 02. Julij 2012, 12:27:27 »

 Predlog je bil, da bi se na http://www.geostik.com/mv30.asp dodalo možnost prikazovanja minimalne, maximalne vrednosti trenutno obstoječih spremenljivk pod rubriko Podatki
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 02. Julij 2012, 13:07:19 »

Oblak69, to bi bilo pravzaprav enostavno narediti.

Edini problem je v razpoložljivosti podatkov, zajemam jih na 10 minut, pa še to seveda le takrat, ko so na voljo. Naprimer nekateri še vedno ponoči ugašajo postajo...

Zato bodo imele te vrednosti vedno nekakšen "pogojno sprejemljiv" predznak. Dokler se tega zavedamo, ni problema.

Bi ti imel te vrednosti na karti (kot zdaj temperature ipd.) ali da bi pri vsaki postaji imel na voljo še te vrednosti - šele po kliku?
Prijavljen

H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1180


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #3 dne: 02. Julij 2012, 13:11:20 »

Lahko bi se pa dogovorili za format in bi, mi, uporabniki, pripravljali to datoteko. Ja, vem, pol jih tega ne bi naredilo.  icon_kavabanga
Prijavljen

Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6524


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #4 dne: 02. Julij 2012, 13:14:33 »

Jaz sem si predstavljal, da bi bilo to na karti..... ja podobno, kot je sedaj trenutna temperatura in ostale 4 spremenljivke, razen za padavine. Zato sem tudi podal primer na Istrametu, kjer imajo oni to na karti grafičnega prikaza...
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 02. Julij 2012, 13:15:59 »

Lahko bi se pa dogovorili za format in bi, mi, uporabniki, pripravljali to datoteko. Ja, vem, pol jih tega ne bi naredilo.  icon_kavabanga

Edino, kar bi bilo možno je, da bi podatke spravili iz sedanje statistike in biltena še v programsko obliko. Tako bi zajemali podatke in s tem omogočili tudi biltenu lažje delo, vendar pa je tu res kar nekaj dela...

Sicer bi bili to podatki za en mesec in še malo nazaj, a kaj bolje je skoraj nemogoče.

Morda pa se enkrat res lotim tega zajema...
Prijavljen

marko30
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-02-02
Sporočila: 166


Lokacija: Okroglo, Kal nad Kanalom

WWW Email
« Odgovori #6 dne: 02. Julij 2012, 13:31:19 »

Predlagam saratoga weather template v.2? Template je seveda free! ...primer Beneluxa http://www.beneluxweather.net/index.php, pa še linki do drugih vremenskih mrež po svetu http://www.beneluxweather.net/wxglobal.php.
...enostavna inštalacija, registracija, glavni vremenski podatki na zemljevidu, OFFLINE-prikaz, Cumulus, Weather Display, Weatherlink, večjezičnost...

Prijavljen

mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11788


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #7 dne: 02. Julij 2012, 13:44:02 »

Tako kot ima pljusak ali istramet je super,vprašanje koliko dela  je potrebno.Pri pljusak http://pljusak.com/ imaš na desni strani min. in max. vrednosti tekočega dne.
Je pa ta ideja od marko tudi zelo zanimiva.
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #8 dne: 02. Julij 2012, 13:47:27 »

Večina naših postaj je že tako vključenih na Awekasu, na Weatherundergroundu, istrametu, daviske imajo nekaj svojega, cumulus spet nekaj, tale wx spet nekaj drugega.

Teh mrež je milijon.

Mogoče bi bilo res najbolje, da tale MapView ukinemo, ker se tako ali tako vedno le spričkamo. Pa pojdite po podatke v veliki svet, jih je več kot dovolj.
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #9 dne: 02. Julij 2012, 14:28:07 »

Lahko bi se pa dogovorili za format in bi, mi, uporabniki, pripravljali to datoteko. Ja, vem, pol jih tega ne bi naredilo.  icon_kavabanga
+1

Ne vem no, če bi jaz želel, da je moja postaja na nekem kakovostnem pregledu bi se potrudu in ustvaril datoteko prilagojeno zahtevam pregleda.
Vsi ti naši programi, ki zajemajo podatke, imajo webtage s katerimi se lahko ustvari datoteka v kateri so vsi podatki, tmax tmin, padavine danes, včeraj, mesečne, letne... itd... To bi bilo enostavno tudi za bilten. brez potrebnega ročnega vnašanja v razne tabele. Edini problem pri tem so podatki o dnevi z nevihtami in še kakšen parameter

Torej, potrebno je ustvarit neko osnovo, kaj bi naj ta datoteka vsebovala, potem jo prilagodit vsem programov oz. večini WsWin,Cumulus, WeatherDisplay, tako da jo uporabnik samo vstavi in periodično pošilja v internet (tukaj bi bil potreben vodič za vsak program, ker danes itak noben ne zna naredit nič sam).

Potem pridemo do problema postaj brez zaščite, te postaje se striktno ne bi smelo uvrstiti na pregled dokler niso dosežene minimalne zahteve. Postaje bi se dodajale prek sistema, ki bi zahteval vsaj sliko ali dve okolice in postaje. osebno imam raje 15 postaj na pregledu za katere vem, da imajo potrebno zasčito kot pa 30 postaj brez določenega sistema.

Pregled
- oranžna podlaga in črna temperatura, hm, osebno zelo grdo. Raje temperaturna skala (vroče = rdeče,  ldeno = sinjemodro) z črno obrobo.
- mouseover prikaže Tmax Tmin in čas obeh terminov, mogoče tudi kakšen drug podatek.
- klik na postajo prikaže podatke o postaji, kot sedaj, lastnika, vrsto postaje, podatek o zaklonu! in mogoče manjšo sliko postavitve postaje, za lastnike ZEVS mogoče tudi kakšno statistiko iz arhiva, graf?
- pod pregledom vsekakor tabela s podatki top10 ali pa top5 za temp,wind,rain in še kaj...


Torej, odločit in to narest, ne samo jamrat in metat polena, to ne, ono ne. bla bla bla

 icon_kava
Prijavljen

Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6524


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #10 dne: 02. Julij 2012, 15:05:03 »

Oblak69, to bi bilo pravzaprav enostavno narediti.

Edini problem je v razpoložljivosti podatkov, zajemam jih na 10 minut, pa še to seveda le takrat, ko so na voljo. Naprimer nekateri še vedno ponoči ugašajo postajo...

Zato bodo imele te vrednosti vedno nekakšen "pogojno sprejemljiv" predznak. Dokler se tega zavedamo, ni problema.

Bi ti imel te vrednosti na karti (kot zdaj temperature ipd.) ali da bi pri vsaki postaji imel na voljo še te vrednosti - šele po kliku?

Torej jaz sem vseeno zato, da se nadgradi z min. max., če se torej strinjaš Aleš in ostali, ali kdor pač že mora odločat o tem. Če imamo sedaj pri nekaterih postajah že itak velika odstopanja, bo pač zaenkrat treba prenest tudi take pogreške in kot praviš, da je kar enostavna izvedba  shrug
Prijavljen

Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6524


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #11 dne: 21. Julij 2012, 09:03:24 »

Mi je le uspelo nagovorit Fredija, da se je lotil odpravit težavo z temperaturnim senzorjem. VP Mekotnjak tako sedaj z novo vremensko hiško, ki sicer ni najbolj po standardu, so pa odstopanja sedaj minimalna.
VP Mekotnjak

Z postavitvijo hiške je razlika v max. temperaturi očitna  icon_wink
Tedenski temperaturni graf

Nekatere s podobnimi težavami sem še naprosil in se jim ponudil za pomoč.  Upam, da bo še kdo izmed teh šel po tej poti.
Prijavljen

mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11788


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #12 dne: 21. Julij 2012, 09:28:48 »

Odlično Robert beerchug  Vse čestitke Frediju icon_wink
Prijavljen

Mraz
Stratus

Prisoten Prisoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5330


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #13 dne: 21. Julij 2012, 09:57:56 »

VP Mekotnjak je meni najbližja postaja, oddaljena le okoli 2-3 km.

Hvala Robert, da si uspel prepričati lastnika da uredi zadevo  icon_wink

Včerajšnja grafa:

1. VP Žvab


2. VP Mekotnjak


Sicer maksimalna temperatura na VP Mekotnjak še malo odstopa, vendar je bolje kot je bilo prej  icon_wink
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6524


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #14 dne: 23. Julij 2012, 20:22:20 »

Še eden, ki je obljubil, da v kratkem reši težavo z prekomernim odstopanjem maksimalnih temperatur -  VP Palčje  icon_wink
« Zadnje urejanje: 23. Julij 2012, 20:38:40 od Oblak69 » Prijavljen

Strani: [1] 2 3
Natisni
Pojdi na: