Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremenske postajeVprašanja in odgovori (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)davis vantage pro 2-merilec hitrosti vetra
Strani: 1 [2] 3
Natisni
Avtor Tema: davis vantage pro 2-merilec hitrosti vetra  (Prebrano 21194 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5056


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #15 dne: 30. Marec 2012, 21:55:55 »

 icon_question mislim da lepo vse piše v navodilih.... ne vem zakaj bi bile težave . BMW-ji  nimajo navodil za uporabo,pa se kljub temu ker pokvari...oz jih odpokličejo na servise.  
Prijavljen
Aquatic
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1977-06-13
Sporočila: 4727


Lokacija: Trnje,Škofja Loka, 395 nmv

WWW
« Odgovori #16 dne: 30. Marec 2012, 22:57:35 »

Daviske, daviske, tako drage pa takšni problemi!? UF banghead

Če bi dobro prebral vse poste bi videl, da ni bila napaka proizvajalca oz. postaje, pač pa nepravilna montaža.  icon_confused
Prijavljen

Davis Vantage Pro2
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6520


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #17 dne: 31. Marec 2012, 08:58:38 »

Robert.R (Polo)  in Wisky, če so vajine postaje tako dobre, zakaj pa potem njene podatke ne objavljata na spletu  banghead. Mogoče pa ravno zato, ker imata pogoste težave z njo  shrug
 Jaz pa ne poznam nobenga, ki bi imel težave z Davis postajami, mogoče le kdo zaradi napačnega ravnanja z njimi, tko kot recimo mzdk78  icon_banned

EDIT: Se opravičujem Wisky-u. Sem iskal le na geostiku, tam jih pa ni.
« Zadnje urejanje: 31. Marec 2012, 09:20:20 od Oblak69 » Prijavljen

Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5329


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #18 dne: 31. Marec 2012, 09:05:16 »

Robert.R (Polo)  in Wisky, če so vajine postaje tako dobre, zakaj pa potem njene podatke ne objavljata na spletu  banghead. Mogoče pa ravno zato, ker imata pogoste težave z njo  shrug

@Wisky jih objavlja - http://www.vremenar.org/

Sicer pa mislim, da so Davis postaje zelo kakovostne in zanesljive, le pravilno je treba ravnati z njimi  icon_wink
Prijavljen
mat89
Moderator
Cumulonimbus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #19 dne: 31. Marec 2012, 09:13:45 »

Veš kako je, lastniki davis postaj imajo ogromne probleme, samo kaj ki jih lastniki nočejo priznati zaradi preplačanosti. Osebno poznam ljudi, "kitajska jajca" so še najboljša. Za to ceno.


Mislim da imaš @polo ti probleme sam z sabo icon_evil . Ko boš imel postajo na internetu, no prej si moraš nabavit še postajo. Potem se lahko oglašaš in pametuješ. Jaz osebno imam Davisko že 2 leti(30.4.012 bo natanko od kar sem nabavil davisko) in nisem imel nobenih težav,prej ko pa sem imel te vaše kitajska jajca pa sem imel nonstop težave z signalom postaje in itd. Težave od Mzdk78 pa so pri nepravilni nastavitvi in ne pri Daviski.
Prijavljen

joze
Gost
« Odgovori #20 dne: 31. Marec 2012, 09:39:07 »

Daviske, daviske, tako drage pa takšni problemi!? UF banghead

Veš kako je, lastniki davis postaj imajo ogromne probleme, samo kaj ki jih lastniki nočejo priznati zaradi preplačanosti. Osebno poznam ljudi, "kitajska jajca" so še najboljša. Za to ceno.

Kako tipično slovensko, nevoščljivost in škodoželjnost! icon_sad icon_sad Cry

In tudi ne vem, zakaj nebi priznali težav, če bi bile? icon_question Jaz vem, da mojo nisem tikal že skoraj 2 leti...
Prijavljen
wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #21 dne: 31. Marec 2012, 10:33:40 »

Fantje , fantje davisovci! icon_wink

Ko prebiram te ogovore, vedno vidim isto pesem:"bog ne daj, da bi kdo karkoli pokritiziral preko davisovk". Za ostale postaje pa je tako in tako jasno, da so "zanič", čeprav mnogim članom ZEVS-a in nam ostalim, čudovito delujejo. Žal, tudi davis postaje niso imune na napake in krivda ni  samo na uporabniku.

Bi pa želel seznaniti kolege: OBLAK 69, MRAZ-a, in JOŽE-ta , da sem s svojo PRIMUSKO, ki mi  že 20 mesecev neprekinjeno dela izvrstno in na žalost brez okvar, zelo zadovoljen. Nabavna cena pa je bila približno 1/3 cene davisovke. Moji podatki so 24 ur na dan že 19 mesecev neprekinjeno na razpolago na: WEATHER UNDERGROUND-u in AWEKAS-u. Res pa je, da mi je internet včasih tudi zaštekal, kar pa ni bila krivda postaje.

S tem bi želel zaključiti moje vključevanje v to temo  in vam zelim obilo vremenskih užitkov.

Lep pozdrav iz Tezna pri Mariboru.
Wisky smash



« Zadnje urejanje: 31. Marec 2012, 10:35:16 od wisky » Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
joze
Gost
« Odgovori #22 dne: 31. Marec 2012, 11:38:46 »

Bi pa želel seznaniti kolege: OBLAK 69, MRAZ-a, in JOŽE-ta , da sem s svojo PRIMUSKO, ki mi  že 20 mesecev neprekinjeno dela izvrstno in na žalost brez okvar, zelo zadovoljen. Nabavna cena pa je bila približno 1/3 cene davisovke. Moji podatki so 24 ur na dan že 19 mesecev neprekinjeno na razpolago na: WEATHER UNDERGROUND-u in AWEKAS-u. Res pa je, da mi je internet včasih tudi zaštekal, kar pa ni bila krivda postaje.

Wisky smash

Glej, @wisky, če tebi postaja dela brez težav sem zelo vesel! icon_wink Nihče tudi ni trdil, da Davis postaja ne more imeti napak!
Mi pa nikakor ni všeč, da ko ima kdo težave mu jih prav privoščite, to je tisto tipično slovensko.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #23 dne: 31. Marec 2012, 14:24:05 »

Negativna dejstva: Davis postaje so predrage, v Davis postajah so tudi kitajski deli, Davis postaje se tudi kvarijo(tako,kot vsaka stvar na svetu).
Pozitivna dejstva: Davis postaje so natančne, Davis postaje ni sestavil Kitajec, Davis postaje se bistveno manj kvarijo od kitajk,itd.

Zdaj pa glede razlike v ceni med kitajkami in Davisom: Obema postajama dodelimo isto izhodišče: eno poleg druge postavimo cca 30 metrov od objekta na prosto - na popolno sonce,če želite...in to takšni,kot jih vzamemo iz embalaže. Konzoli ene in druge damo v kabinet....po možnosti na drugi strani hiše, kjer imamo senzorje.
Zdaj pa začnimo seštevat stroške in kakovost. Davis postaja bo takoj začela pošiljat podatke(pa četudi senzorje nesemo še 50 ali pa 150 m dalje od kitajke).Podatki bodo relativno točni. Pri kitajki bo tričetrt ljudi popisalo najprej pol foruma, da podatkov ni....pa,da so sam črtice na konzoli...pa,da kaže nelogične vrednosti....in po nevemkoliko urah tuhtanja(aja,te ure so seveda zastonj!) in premikanj konzole po hiši....bo nekako začela pošiljat podatke. Nato sledi drugo razočaranje,ko na kitajko posije sonce. Temperaturo bo nabilo v luft....in spet bo en kup foruma popisanega,kaj je potrebno naredit,da se to prepreči(seveda bodo nato naše staroste udarle po mizi in rekle:vremenska hišica vendar!)....in spet bodo tekle ure(ali v iskanju mizarja...ali pa v lastni izdelavi hiške.Aja,pozabljam,da so te ure in izdelava hišice še vedno zastonj najbrž). In tretje razočaranje sledi ob poletni nevihti, ko toča kot za šalo odbije kitajki šalčko ali pa stolče dežemer.In spet bo nekaj ljudi zapravljalo čas z iskanjem rezervnih delov, dokler se Slavc ne ujezi in že tisočič napiše,da je v Franciji spletna stran,kjer se to lahko ugodno kupi.
In po dveh letih, ko so lastniki Davisk že zdolgočaseni od nikakršne akcije in zapravljanja časa v bifejih(namesto malikovanju svojih plastičnih igračk zunaj na polju), saj so na svoje piksne zunaj na vrtu že skoraj pozabili....se pa nekomu končno res pokvari kak senzor v njej.In takrat nekaj posameznikov tu z največjo sladostrastjo ugotavlja, kako zanič in predrage so Daviske(kar so mimogrede res).
In računica ob primerjavi stroškov za obe postaji? Mah klinc, kdo se bo pa še s tem ukvarjal...glavno,da se tudi daviske kvarijo. Grin Wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
JaniS
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1963-03-30
Sporočila: 2714


Lokacija: Lj - Male Vižmarje
324 mnm


« Odgovori #24 dne: 31. Marec 2012, 16:03:07 »

@Pihe, prav pogrešal sem že te tvoje komentarje . . .   icon_wink
Prijavljen

****
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #25 dne: 31. Marec 2012, 17:17:21 »

En dan sem od doma in takoj štala na forumu  icon_evil icon_banned
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #26 dne: 31. Marec 2012, 17:39:48 »

Jah, tudi daviske so po tem očitno kitajska J....


In kaj si hotu s tem povedat,kar že jaz nisem? icon_arrow
In še nekaj fantje zlati: kitajska jajca so predraga in ne daviske! Kitajc tisto igračo naredi na en-dva-tri in kar je najbolj pomembno,strošek njegovega dela je kak dolar za uro(ali pa še to ne!), davisko sestavlja pa američan, kjer se pa ve,kolikšno ima ceno ure dela in predvsem kdo vse ga kontrolira pri delu. Torej je končna vrednost kitajske postaje bistveno višja,kot pa je njena realna vrednost,izražena v materialu in predvsem v delu. Daviska pa je draga tudi zaradi drage delovne sile v Ameriki.Ampak to je že svetovna ekonomija..... Cool
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5329


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #27 dne: 31. Marec 2012, 17:53:14 »

Citiraj
Davis postaja bo takoj začela pošiljat podatke(pa četudi senzorje nesemo še 50 ali pa 150 m dalje od kitajke).Podatki bodo relativno točni. Pri kitajki bo tričetrt ljudi popisalo najprej pol foruma, da podatkov ni....pa,da so sam črtice na konzoli...pa,da kaže nelogične vrednosti....in po nevemkoliko urah tuhtanja(aja,te ure so seveda zastonj!) in premikanj konzole po hiši....bo nekako začela pošiljat podatke.

Imam vremensko postajo za 150€ in lahko povem:

Postaja je takoj začela sprejemati podatke, čeprav je bila razdalja med senzorji kar velika, pa tudi s signalom še ni bilo nobenih težav.

Citiraj
Nato sledi drugo razočaranje,ko na kitajko posije sonce. Temperaturo bo nabilo v luft...

Tukaj se pa strinjam. Ta ščit ki ga dobiš zraven postaje je premalo kvaliteten, da bi bila temperatura realna ko sije sonce. Rešitev je lahko samo vremenska hišica.
Citiraj
In tretje razočaranje sledi ob poletni nevihti, ko toča kot za šalo odbije kitajki šalčko ali pa stolče dežemer

Smo imeli že zelo debelo točo, pa do zdaj še ni nastala nobena škoda na šalčkah ali dežemerju.

Seveda se pa v večji meri strinjam s tvojim postom, a mislim da tudi te postaje za 100-150€ lahko zelo dobro uporabiš.

Prijavljen
mat89
Moderator
Cumulonimbus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #28 dne: 31. Marec 2012, 19:55:08 »

@Pihe podpis pod tole beerchug praise
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #29 dne: 01. April 2012, 02:41:07 »

Meni je smešno  icon_haha
Prijavljen

Strani: 1 [2] 3
Natisni
Pojdi na: