Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremeZahtevaj napovedVeter v Radečah
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Veter v Radečah  (Prebrano 4870 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2138

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« dne: 12. Marec 2012, 08:00:43 »

Na nas se je obrnila občanka, ki si želi naslednje:
-------------
Spoštovani!
Na vas se obračam s prošnjo, če mi lahko pomagate, oziroma poveste kdaj je v Radečah (Radeče pri Zidanem Mostu) v drugi polovici leta 2011, najbližja vremenska opazovalnica Lisca pihalo več kot 65 km/uro.
Pri močnemu sunku vetra, nam je zlomilo visoka vrata, razbila so se stekla, zavarovalnica pa povrne škodo le v primeru, če piha oz. je sunek vetra več kot 65km/uro in sevedaa to tudi preverja. Datuma tega dogodka si nisem zapomnila, zato bi vam bila zelo hvaležna za pomoč. Je pa pri nas močno pihalo tudi 2.1.2012, vendar spet ne vem, če je dosegel veter hitrost 65km/uro.
Hvala za razumevanje!
S spoštovanjem, Valentina
---------------

Ji lahko kako pomagamo?

Hvala.
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7886

WWW Email
« Odgovori #1 dne: 12. Marec 2012, 08:15:38 »

Težka bo, datuma ne ve, zaokrožuje pa na celo drugo polovico leta 2011  surprised  bi še šlo, če bi vsaj mesec vedela......
Poleg tega pa naši podatki niso uradnega značaja, tako da bi zavarovalnica potem lahko prešla na to finto.....icon_rolleyes

Mimogrede..........zelo močno je pihalo okoli 15, 16, decembra, sunki so zlahka presegali tudi 65km/h
Prijavljen

Aquatic
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1977-06-13
Sporočila: 4697

« Odgovori #2 dne: 12. Marec 2012, 09:30:33 »

Poleg tega pa naši podatki niso uradnega značaja, tako da bi zavarovalnica potem lahko prešla na to finto.....icon_rolleyes

Pri nas je leta 2010 sunek vetra podrl telefonski drog, ki je nato poškodoval fasado hiše. Telekom in zavarovalnica nista oporekala podatkom z moje postaje, kjer je bilo razvidno kdaj in s kolikšno hitrostjo je pihal veter. Škodo smo brez problemov dobili povrnjeno.
Prijavljen

Davis Vantage Pro2
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5740

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #3 dne: 12. Marec 2012, 12:23:30 »

Tudi jaz nisem imel problemov z zavarovalnico, ko sem posredoval podatke iz moje VP  buttrock.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #4 dne: 12. Marec 2012, 13:56:56 »

Potem je to vse OK.
Če velja tako da mi napišemo datum, je najmočnejši veter na Lisci bil 16.12.2011,
Ravno tako velja za nižinske postaje kot je Celje
Sunki so presegali 8bf, kar zadostuje zavarovalniškim zahtevam. (vir, spletni arhiv ARSO)

Še Beaufortova lestvica
http://ro.zrsss.si/projekti/energetika/8_razred/merjene_vetra_resitve.htm

še ena slikca Grin
« Zadnje urejanje: 12. Marec 2012, 14:07:18 od max » Prijavljen

Serpentinšek
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1984-10-08
Sporočila: 3306

« Odgovori #5 dne: 12. Marec 2012, 19:45:31 »

Zanimivo tole z zavarovalnicami. Nisem vedel, da celo upoštevajo podatke iz amaterskih postaj, kar se mi zdi super. Če pa bi kakšna zavarovalnica bila trmasta, pa se da marsikaj dokazat z uradnimi meritvami in tu nimajo kaj praskat.  icon_cool

Kot imam zabeleženo za tisti dan je 16.12. je mnogo postaj na Štajerskem in delu Dolenjske (Radeče so pa ravno vmes, pod Lisco) beležilo zelo močne sunke JZ vetra, tudi pri nas v Zg. savinsjki dolini je butalo do okoli 70km/h in naredilo nekaj manjše škode.

Držim pesti za Valentino.  icon_wink
« Zadnje urejanje: 12. Marec 2012, 19:51:21 od Serpentinšek » Prijavljen

Naš kotiček v Bočni: http://shrani.si/f/3I/dL/1XwLxGjH/bocna-mix.jpg
LP iz pad. postaje Domžale Smiley
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2138

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #6 dne: 13. Marec 2012, 09:20:40 »

Super, hvala vsem!

Bom posredoval naprej pa bomo videli, kako in kaj naprej.

Ma, to so Zevsovci! Smiley  beerchug
Prijavljen

wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2493

Delaj dobro in bo vse dobro!

WWW Email
« Odgovori #7 dne: 13. Marec 2012, 15:02:30 »

Fantje, pozdravljeni!

Jaz bi bil s temi podatki na vašem mestu malo pazljiv. Dostikrat pride do poškodb na objektu zaradi drugih vzrokov, potem pa zavarovanci želijo prikazati zavarovalnici, da je to storil viharni veter. Malo je čudno, če nekdo ne ve, kdaj je prišlo do škode ( vsaj približni datum). Če se bo izkazalo, da gre za poskus "nategnitve" zavarovalnice, je to lahko zelo slabo za naš ugled in ugled ZEVS-vsa.

Pa lep dan Vam želim!
Wisky smash
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
Oblak69
Uredništvo Biltena ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 5975

Email
« Odgovori #8 dne: 13. Marec 2012, 15:32:50 »

Fantje, pozdravljeni!

Jaz bi bil s temi podatki na vašem mestu malo pazljiv. Dostikrat pride do poškodb na objektu zaradi drugih vzrokov, potem pa zavarovanci želijo prikazati zavarovalnici, da je to storil viharni veter. Malo je čudno, če nekdo ne ve, kdaj je prišlo do škode ( vsaj približni datum). Če se bo izkazalo, da gre za poskus "nategnitve" zavarovalnice, je to lahko zelo slabo za naš ugled in ugled ZEVS-vsa.

Pa lep dan Vam želim!
Wisky smash

Koga pa boš nategoval, če je postaja zabeležila take podatke icon_banned. Bodo že oni ocenili ali so merodajni podatki ali ne  Drugo vprašanje je, če bodo šli ugotavljat škodo za nekaj mesecev nazaj.

Wisky, pa koga se ti bojiš, no  banghead banghead
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #9 dne: 13. Marec 2012, 16:46:36 »

Ti podatki za ta dan so uradni(ARSO) in dosegljivi na spletu. Za kakšen namen jih pa kdo uporabi, pa ni naša stvar, s tem se bo ukvarjala zavarovalnica shrug
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: