Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremeTrenutno vreme (Moderator: paradolf)Trenutno vreme [16.8.--31.8.2007]
Strani: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 57
Natisni
Avtor Tema: Trenutno vreme [16.8.--31.8.2007]  (Prebrano 140464 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Lazic
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-06-10
Sporočila: 1735

Lokacija: Stranje pri Kamniku (3km severno od Kamnika 410m.n.v.), LJ - Šiška

« Odgovori #90 dne: 17. Avgust 2007, 20:20:58 »

mislim da smo gorenjci danes končali z veselico. bilo je burno tudi ob tem prehodu nevihte, kot je že mamut povedal je lilo kot iz škafa, pri meni trenutno 16,5mm. padajo pa posamezne kaplje icon_question me pa prav nič ne preseneča količina dežja pri laziču in ob takem nadaljevanju, tudi pogled proti njim daje vedeti da gor ščije ko pr norcih 70mm. ne uide. S sosed poročaj kak je blo icon_biggrin

lp

Sedaj je že skoraj ponehalo deževati.Večerna runda nam je dala še 2 naliva v katerih je padlo novih 10mm dežja,tako da vsega skupaj blizu 60mm danes.Proti serpentinšku in vremenkotu pa seka kot na fronti.
Prijavljen
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1108

*STORM CHASER*

« Odgovori #91 dne: 17. Avgust 2007, 20:40:41 »

kot zanimivost naj povem da je bil pri kolegu v dravogradu zabeležen max sunek vetra 162km/h icon_eek

lp
pa nehaj s takimi no  icon_rolleyes A ne bi raje prej pomislil kaj sploh pomeni "sunek 162 km/h" preden tako spustiš v javnost? Berem poste v teh zadnjih urah...bolje, da ne spustim kake nizke, sam dajte se nekateri malo zamislit nad napisanim...če ne drugega, se dodobra nasmejimo ob tolikih neumnostih, paniki in pretiravanju...še med vojno ni bilo toliko panike...zdej pa pride ena nevihtica in je popoln kaos in konec sveta...ohjej icon_lol
Prijavljen

zimazakon
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1965-10-14
Sporočila: 1582

zlobko@zimazakon.si
WWW Email
« Odgovori #92 dne: 17. Avgust 2007, 20:45:21 »

Ravnokar sem prišel domov, prebral vaše prispevke ...... kaj naj rečem icon_question tukaj je povsem mirno - v pričakovanju praise temp. je še 23.3 °C  ,torej veliko več, kot na zahodu.
Lahko se zgodi, da tukaj vse skupaj ne bo kaj konkretnega ; sploh,če pogledam radar ..... suspicious  Karte zaenkrat kažejo bolje   . wavey
Prijavljen

Davis Vantage Pro2 Plus
www.zimazakon.si
Vremenko
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-06-15
Sporočila: 995

bpolja@hotmail.com
« Odgovori #93 dne: 17. Avgust 2007, 20:46:34 »

Tle je bila pa speeet štala
Zabliskalo in počilo je vsake 5s
Ulivalo kot satan trenutno padlo 29mm
Skupno danes okrog 90mm icon_exclaim
Bilo je spet kot v peklu zabeleživ sem nekaj toče
Jutri se bo vidlo razdejanje 30m je strela ucepla v drevo
Mislim in upam da danes ne bo nič več ker je razdejanje že veliko icon_surprised
Po cesti je bil potok in cesta je zdaj taka kot en graben
Prijavljen

Next Demension World (Qlimax 2008)
http://www.youtube.com/watch?v=prSqJYKZoD4
TheAnswer
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1984-06-17
Sporočila: 580

« Odgovori #94 dne: 17. Avgust 2007, 20:49:15 »

No mi pa smo danes očitno totalno izviseli, kar se dežja tiče.

Padlo je vsega skupaj 0,9 mm.  shrug

Temp. pa trenutno 19,0 °C
Prijavljen

Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2613

Email
« Odgovori #95 dne: 17. Avgust 2007, 20:52:25 »

Citiraj
pa nehaj s takimi no

kolega iz dravograda ki mislim da tudi sodeluje na forumu in ima vremensko postajo doma je zabeležil najmočnejši sunek vetra 162km/h. zdaj če ga je ali ni nevem ne moreš pa ti iz krasa govorit o vetru na koroškem če te ni bilo tam icon_rolleyes bom preveril informacijo in vam kasneje sporočim ali je podatek pravilen ali ne. je pa res da bi tak sunek vetra po mojem mnenju v tistem koncu odkril vse strehe ruval drevesa...

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
urša
Gost
« Odgovori #96 dne: 17. Avgust 2007, 20:54:49 »

kot zanimivost naj povem da je bil pri kolegu v dravogradu zabeležen max sunek vetra 162km/h icon_eek

lp
pa nehaj s takimi no  icon_rolleyes A ne bi raje prej pomislil kaj sploh pomeni "sunek 162 km/h" preden tako spustiš v javnost? Berem poste v teh zadnjih urah...bolje, da ne spustim kake nizke, sam dajte se nekateri malo zamislit nad napisanim...če ne drugega, se dodobra nasmejimo ob tolikih neumnostih, paniki in pretiravanju...še med vojno ni bilo toliko panike...zdej pa pride ena nevihtica in je popoln kaos in konec sveta...ohjej icon_lol

Take nevihte so zelo dober "trening" za vse bodoče poročevalce v sistemu SKYWARN.
Vsak,ki bo dopustil,da mu adrenalin odplavi zmožnost realne presoje dogodka bo težko kos pravilnemu poročanju.Zdrav razum bo pač moral biti na prvem mestu....
Do polnega zagona SKYWARN projekta vam(nam) želim še veliko takšnih "trening dogodkov" kot je bil današnji shrug icon_biggrin
Prijavljen
grizli
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-06-20
Sporočila: 1491

Moj trenutek prihaja...

padi11@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #97 dne: 17. Avgust 2007, 20:58:47 »

Štajerci so sedaj bogi... shrug

V Kočevju je še sedaj delno jasno, na severu so oblaki in tudi posamezni bliski se vidijo, kar priča, da je res hudo na štajerskem.

-temperatura 21.1°C
-tlak 1015 hPa
-vetra ni

lpP
Prijavljen

grizli ma vas rad
Cumulonimbus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1990-01-06
Sporočila: 2613

Email
« Odgovori #98 dne: 17. Avgust 2007, 21:01:12 »

Citiraj
in zaradi te "nevihtice" imajo DANES nekateri mokro po hišah in so brez strehe !!!
 tule se strinjam s teboj. me pa malo razjezi drugi del tvojega posta ko si napisal da doživljajo eni orgazme... poglej enim so pač všeč ekstremni vremenski pojavi vključno z mano. to ni nič slabega, dokler sosedu ne privoščiš hudega. in mislim da ga ni človeka na forumu ki bi sosedu želel kaj slabega na račun vremena, če razumeš. enim je pač všeč zima in 1m. snega spet drugim poletje in 40°C. pač tako je ljudje smo si različni, če bi bili vsi enakega mnenja o določenih stvareh nebi obstajali forumi in take debate na njih v tem primeru icon_arrow

lp
Prijavljen

Član ZEVS Smiley
stog
Skrbnik Portala VD ZEVS
Nimbostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-19
Sporočila: 2402

Email
« Odgovori #99 dne: 17. Avgust 2007, 21:03:42 »

Vendarle nam je zalilo že kar malo suh breg. Začelo je iznenada kapljati še preden je radar, ki zamuja 10 minut zaznal padavine. Kmalu je začelo nad glavo nekaj grmeti in se močno temniti proti JZ in J. Jasno nebo za temnimi oblaki so prekrile dežne zavese in pričelo je močneje padati. Vse skupaj se je stopnjevalo z nenavadno nepridvidljivimi udarci strel v okolico.  
V pol ure kolikor je nevihta trajala je padlo 23,9mm dežja. Toče ni bilo. Pred tem je padlo še v popoldnanski plohi 0,4mm. Lepo ni kaj. Zanimive bi bile tudi informacije iz mojega bližnjega Horjula in Dobrove.  
Mislim, da bo Bočna tudi dobila kar dosti dežja.
Nekaj slik:
Pred začetkom pogled proti jugu:

Temno kot v rogu, zadaj še jasno še brez dežnih zaves:

In nekaj utrinkov iz balkona proti liniji neviht, ki so se umaknile vzhodno od mene proti Ljubljani in Dobrovi:

« Zadnje urejanje: 17. Avgust 2007, 21:06:15 od stog » Prijavljen
Lazic
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-06-10
Sporočila: 1735

Lokacija: Stranje pri Kamniku (3km severno od Kamnika 410m.n.v.), LJ - Šiška

« Odgovori #100 dne: 17. Avgust 2007, 21:04:50 »

lp

Seveda kaj bi paničarili če ti streho odkrije,zalije klet,toča razbije avto,...če bi živel v krajih kjer tornado odnese hišo ne par strešnikov nad tem ne bi paničarili,ampak za naše razmere je to huda nevihta.Če pa kdo česa ne verjame mi pa lahko jutri pride pomagati zamenjati razbite strešnike...
Prijavljen
ajvan
Gost
« Odgovori #101 dne: 17. Avgust 2007, 21:06:57 »

@Cumulonimbus

Se opravičujem za tisto. Sem že popravil. icon_redface

Malo mi je pritiska preveč dvignalo.
Pri nas je veter trto polomil in vse premetal. Po telefonu sem se pogovarjal s teto kako jim je toča streho preluknjala in imajo bajto gnilo od podstrešja do kleti.
Potem pa tle nekdo o "nedolžni nevihtici" !?!?!?!?!?!?

Prosim lepo, resnično ne vem ali sem jaz z Marsa ali pa kdo drug?

Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 6563

« Odgovori #102 dne: 17. Avgust 2007, 21:09:10 »

Glede na radarske posnetke je moralo biti in je marsikje na severovzhodu zelo hudo.@Skywarn, jaz tega res ne bi podcenjeval in omalovaževal, sploh če je iz posnetkov članov(pa tudi iz spletne strani Uprave RS za reševanje) vidno, da je zadeva povzročila tudi škodo. Verjamem tudi tistim, ki so zadevo doživeli, da zadevo vidijo drugače od tistega, ki je 100 km stran samo light show gledal. Skratka, da ne dolgovezim: Ni v redu pretiravanje, ker bo to res lahko projekt Skywarn naredilo neverodostojen, še manj pa je v redu minimaliziranje vremenskega dogajanja, v katerem sploh nisi bil udeležen. icon_arrow
Drugače pa je mene k sreči ujma tokrat popolnoma obšla in trenutno je popolnoma jasno pri +19,8 in 71% vlagi. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
maestro
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 2769

klemen.crnko@yahoo.com
« Odgovori #103 dne: 17. Avgust 2007, 21:09:23 »

pri meni danes le 2.5mm, v službi (9km proč) pa le nekaj kapljic. nevihtne linije so nas preskočile.
Prijavljen

ajvan
Gost
« Odgovori #104 dne: 17. Avgust 2007, 21:10:13 »

@Lazic

Sočustvujem zaradi škode.
Me pa veseli, da je tudi kdo od "vremenskih navdušencev" z glavo na pravem mestu.

Okrog nas pa zopet grmi  icon_exclaim icon_sad
Prijavljen
Strani: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 57
Natisni
Pojdi na: