Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaWEB kamereKako nardijo markacije za strani neba???
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Kako nardijo markacije za strani neba???  (Prebrano 6438 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
sebastig
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 25

« dne: 25. Junij 2011, 15:39:40 »

En lep pozdrav,

Spletna kamera deluje pač kolikor imam vklopljen računalnik, vendar pa me zeeeelo živcira tale slika : http://meteo.arso.gov.si/uploads/probase/www/observ/webcam/MURSK-SOB_dir/siwc_MURSK-SOB_nw.jpg
Namreč, če pogledamo malo nižje sliko, lahko vidimo določene strani neba, recimo NW  NNW
Kako to nardijo? Ali obstaja zato kak tko strašno pametn program??? S čem sploh to nalagijo oz. kater program sploh uporabljajo za sliko v živo?

No če mogoče kdo ve in mi lahko malo pomaga, drugač bom na roko označil strani neba pri sebi amapk tole kako imajo tile na ARSO narjeno mi je dejansko zelo všeč pa se mi zdi da je le nekak avtomatizirano na sliki??

Lep pozdrav,
S
Prijavljen

Only the sky is the limit!
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1559

LFC :)

« Odgovori #1 dne: 25. Junij 2011, 20:25:41 »

Napis na sliko naredijo pri procesiranju slike ( ko se slika zajame iz kamere na dolocen interval gre skozi proceduro, pomanjsanje slike, vstavljanje raznega texta, vstavljanje logo-ta ), npr. s php kodo ali pa imagemagick programom.
Dvomim da se dobi enostaven programcek da naredis tako lepo. Oznake NW in podobno pa ne doloci programcek, ampak je to dolocila oseba, ki je spisala skripto katera vse to na slikico napise/narise Tongue
Prijavljen

sebastig
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 25

« Odgovori #2 dne: 25. Junij 2011, 23:19:20 »

Hvala!
Hmmmm tale Imagemagick je kr zanimivo orodje, sam veliko kodiranja...jaoooo...kot bi rekli na facebooku...no like....

HVALA za informacije TgT!!

Lep pozdrav,
S
Prijavljen

Only the sky is the limit!
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: