Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumRačunalništvoOmrežja in razvijanje straniRadar display
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Radar display  (Prebrano 24395 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1016

« Odgovori #15 dne: 07. Junij 2011, 20:16:01 »

Takšen radar..Taki kot je Madžarski.Riše tudi pot neviht.Samo to je že bolj dodatna opremljenost.Lepo pa bi bilo,če bi lahko bila barvna lestvica do vijolične,ker je bolj berljivo-vidljivo glede trenutne največje jakosti padavin.Res škda,da je input samo štiribarven icon_cry Ampak vseeno ta radar display je tudi dober ne glede,če ni vijolične praise

Povezava do Madžarskega radarja http://www.idokep.hu/radar
« Zadnje urejanje: 07. Junij 2011, 20:21:08 od Thor » Prijavljen

zevs.si
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Prisoten Prisoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4477

Kaj bi brez letnih časov.

« Odgovori #16 dne: 07. Junij 2011, 21:02:50 »

dokler ni bilo te animacije.. ni bilo nobenga ki bi recimo...se lotil napraviti kaj takega. Ko pa nekdo nekaj dobrega naredi.... pa se najde še 100 različnih želja.  MIslim da je avtor   napravil odlično animacijo... in sem si jo že spravil med zavihke. Z ali brez barvne lestvice.

Odlično napravljeno-  icon_wink icon_wink
Prijavljen
msjr
Cirus

Odsoten Odsoten

Sporočila: 8

« Odgovori #17 dne: 08. Junij 2011, 08:49:12 »

Še enkrat hvala vsem za komentarje, predloge in tudi pripombe.

dokler ni bilo te animacije.. ni bilo nobenga ki bi recimo...se lotil napraviti kaj takega. Ko pa nekdo nekaj dobrega naredi.... pa se najde še 100 različnih želja.  MIslim da je avtor   napravil odlično animacijo... in sem si jo že spravil med zavihke. Z ali brez barvne lestvice.

Hvala, da si se mi postavil v bran Smiley

100 različnih želja, pa četudi so nekatere zaenkrat neuresničljive pomeni še en dokaz, da mi je ratalo nekaj dobrega naredit, na to gledam tako kot na dober in slab film. Ko smo šli mulci ven iz kina in gledali dober film, smo imeli takoj še 1000 idej, pri slabem pa, tišina in gremo damu.

Sicer pa je vedno prostor za napredek.

Prijavljen
msjr
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #18 dne: 09. Junij 2011, 12:21:46 »

Še nekaj, dodal sem http://radar.adrialog.com/latest.jpg, zadnja slika radarja za vse tiste, ki nimajo flasha...

Narejena je z osnovnim GD librarijem, tako da ni tako lepa kot v flashu, od časa do časa je treba počakat par sekund da se zloada...
Prijavljen
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1016

« Odgovori #19 dne: 09. Junij 2011, 20:26:53 »

dokler ni bilo te animacije.. ni bilo nobenga ki bi recimo...se lotil napraviti kaj takega. Ko pa nekdo nekaj dobrega naredi.... pa se najde še 100 različnih želja.  MIslim da je avtor   napravil odlično animacijo... in sem si jo že spravil med zavihke. Z ali brez barvne lestvice.

Odlično napravljeno-  icon_wink icon_wink

Lluka nisem mislil z to barvno lestvico kot grajo ampak kot zamisel za boljšo berljivost.Katera včasih prav pride pri gledanju kje so padavine najmočnejše.Saj pol lažje nekdo vidi kakšna jakost padavin se bliža in si lahko zavaruje svoje premoženje:zaščita prostorov,da ne vdre noter voda.Saj pri močni jakosti padavin se ponavadi zamašijo odtoki in nato voda začne popljavljat.  icon_rolleyes
Drugače pa ta Radar display je dokaj berljiv in avtorju vse naj naj za tako dober izdelek kateri pokriva še nekaj kilometrov od mej.Včasih je potrebno odpret en kup drugih strani,da vidiš kaj se bliža Sloveniji.Tako pa je končno en tak radar,ki pokriva še območja onstran mej.Zato msjr-u še enkrat  praise icon_wink
« Zadnje urejanje: 09. Junij 2011, 20:35:14 od Thor » Prijavljen

zevs.si
Capillatus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-14
Sporočila: 2269

WWW Email
« Odgovori #20 dne: 09. Junij 2011, 21:10:53 »

Hvala, da si se mi postavil v bran Smiley

Saj se ni bilo treba postaviti v bran. Nihče ni kritiziral, ampak so ˝forumaši˝ samo podajali predloge kaj bi še lahko bilo uporabno ali zanimivo. Smiley Je treba ločiti med predlogom in kritiko.  Wink
Prijavljen

mihaa
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-27
Sporočila: 216

« Odgovori #21 dne: 09. Junij 2011, 21:34:43 »

Treba je pa tudi priznati, da si se zadeve lotil zelo "profesionalno" saj takle radar ni kar tako lahko narediti  icon_wink Grin
Prijavljen

VREME, PROGRAMIRANJE, HOCKEY
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1559

LFC :)

« Odgovori #22 dne: 09. Junij 2011, 23:05:16 »

Ja, koncno nekaj kar zgleda lepo in enostavno.
Prijavljen

mihaa
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-27
Sporočila: 216

« Odgovori #23 dne: 10. Junij 2011, 06:52:03 »

Ja, koncno nekaj kar zgleda lepo in enostavno.

Sedaj zgleda res perfektno!
Prijavljen

VREME, PROGRAMIRANJE, HOCKEY
msjr
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #24 dne: 10. Junij 2011, 11:09:37 »

Mimogrede sem poštimal še load slike, originala zdaj ne konvertiram pixel po pixel ampak naredim kar replace color, kar pohitri render kar za neverjetnih 93% iz ene sekunde in pol smo prišli na ~100ms, kar je luksuz. Večina vas tega ni opazila, ampak par tistih revežev, ki so naložili novo sliko in ne iz cache-a pa je moralo malo počakati. No zdaj je že znosno.

Zdaj pa me kakšen teden ne bo, sem na dopustu... Upam da se ne bo usulo, ker ne bom gledal neta, se bom raje posvečal beerchug ipd.
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5745

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #25 dne: 10. Junij 2011, 13:52:42 »

Zdaj pa me kakšen teden ne bo, sem na dopustu... Upam da se ne bo usulo, ker ne bom gledal neta, se bom raje posvečal beerchug ipd.

Prijeten dopust in še kakšnega za nas  beerchug
Prijavljen
asocialec
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-08-17
Sporočila: 23

WWW Email
« Odgovori #26 dne: 19. Julij 2011, 22:06:18 »

Glede sledenja neviht me lahko kontaktiraš na zs ali še raje mail v profilu (prvič na forumu po res dolgem času).
Sam se zadnja 2 dneva zelo počasi ukvarjam z android aplikacijo za slovenski radar (lisca) in italijanski osmer fossalon, ker "dež na marketu" res šteka.

Za sledenje najintenzivnejših padavin (vijola barva) imam napisano skriptico v matlabu. Žal še ne znam narediti zaganjanja po urniku, tako da je vsakič potreben ročni zagon.
Prijavljen
msjr
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #27 dne: 30. Maj 2014, 12:13:11 »

Po dolgem času se spet oglašam. Radar je letos dobil html5 podobo, ta vikend pa sem ga še malo optimiziral, tako da se malo hitreje naloži. Testiran je bil na iPhone-u in v landscape mode-u se prav lepo vidi.

Prav tako je meteo.si začel streamati bolj podrobno radarsko sliko, kar je seveda "izboljšalo" tudi radar.

Stara flash verzija je dostopna na: http://radar.adrialog.com/v1.0/

Novo verzijo se lahko enostavno embeda na vašo stran (primer je za 340x290):

Koda:
<iframe style="background:transparent;width:340px;height:290px" frameborder="0" scrolling="no" src="http://radar.adrialog.com/?embed"></iframe>

Razmerje velikosti iframe-a je približno 1:0,85 tako da se lažje računa druge višine in širine. Iframe ima prozoren (transparent) background, tako da pripročam da ga vstavite na neko temno barvo - najbolje črno.
« Zadnje urejanje: 30. Maj 2014, 12:25:12 od msjr » Prijavljen
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: