Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Pobiranje podatkov iz WS2350 s kabelsko povezanim senzorjem
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje podatkov iz WS2350 s kabelsko povezanim senzorjem  (Prebrano 7237 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
miskolin
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4


Email
« dne: 09. Maj 2011, 12:08:58 »

Pozdravljeni,

zadnji teden prebiram tale forum in nisem uspel najti odgovora na eno vprašanje. Imam namreč WS2350, trenutno še v fazi testiranja. Ko imam zadevo povezano brezžično zunanji senzor pošlje podatke 1x na 128 sek v postajo. To pomeni, da je Heawy weather iste podatke v bazo zapisoval po 2-3x (interval zapisovanja v HW imam nastavljen na 1min, kar pomeni, da 2-3x prebere iste podatke iz base station).

Vem, da vsi predlagate, naj ta kitajska jajca povežem žično (senzor in postajo), da izkoristim kar se pri tej postaji izkoristiti da. To sem tudi poizkusil, sedaj pa ne vem sledečega: podatki se v bazno postajo prenašajo na 8 sek. V HW pa se podatki beležijo le 1x na minuto. Kolikor sem uspel ugotoviti HW v bazo zapiše samo zadnjo vrednost, ki jo prebere ob zapisovanju. So potem ostali podatki izgubljeni?

Če prav razumem, je potem v primeru te postaje razlika med žično in brezžično postajo le v tem, da v primeru žično povezane baze in senzorja podatke dobimo na 1 min, v primeru brezžične povezave pa na 2min in 8sek.

Obstaja morda možnost, da ws2350 direktno povežem na Wswin, da bi beležil še te vmesne intervale (sedaj Wswin podatke sprejema preko "file-watchinga")? Ne gre se mi za nič drugega kot podatke o hitrosti vetra, ostalo se itak spreminja počasneje.

Hvala za odgovor in lp
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #1 dne: 09. Maj 2011, 13:18:17 »

Obstaja morda možnost, da ws2350 direktno povežem na Wswin, da bi beležil še te vmesne intervale (sedaj Wswin podatke sprejema preko "file-watchinga")? Ne gre se mi za nič drugega kot podatke o hitrosti vetra, ostalo se itak spreminja počasneje.

Hvala za odgovor in lp


Seveda lahko......WsWin zabeleži vsak vhodni podatek, risanje v graf pa osvežuje od 1min naprej.
Lahko se uporabi tudi Cumulus preko virtualnega com, in ti laufa neodvisno od HW in WsWin-mislim, da bo to boljša varianta.
« Zadnje urejanje: 09. Maj 2011, 13:20:09 od max » Prijavljen

miskolin
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4


Email
« Odgovori #2 dne: 09. Maj 2011, 13:29:33 »

Kako pa se lahko poveže WsWin direktno z WS2350? Sem mislil, da gre samo posredno preko filewatchinga? Ja o Cumulusu sem že razmišljal, vendar sem slišal, da RS232 - USB adapter dela težave na WS2350 pri pobiranju podatkov. Včasih naj bi vpisoval neke čudne številke? Huh?

Če bi nastavil virutalni com, bi to pomenilo, da HW in wswin delata svoje (tako kot sedaj-1x na minuto), medtem ko bi Cumulus sam pridobival podatke vsakih 8 sek in jih obdeloval?


Prijavljen
miskolin
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4


Email
« Odgovori #3 dne: 09. Maj 2011, 15:11:36 »

Nikakor, vmes manjka računalnik...  shrug

Smiley

Bom zastavil vprašanje drugače: kako lahko povežem WS2350 z WsWin-om, ki je naložen na računalniku. Rad bi se namreč izognil posredniku (Heavy Weather), ki beleži podatke najhitreje na 1 minuto, na spletni strani Cumulusa pa piše, da "If your weather station is a La Crosse and it is connected using a serial/USB adapter, then you will probably have problems using it with Cumulus, in that you will get erroneous data from time to time – this is a common problem with these stations when used in this way".
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #4 dne: 09. Maj 2011, 19:40:09 »

Ali pa WeatherDisplay, z njim in skriptami, ki so na voljo od veliko WD uporabnikov, lahko ustvaris zelo zanimivo in koristno internetno stran Smiley
Prijavljen

miskolin
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 4


Email
« Odgovori #5 dne: 09. Maj 2011, 20:58:16 »

Hvala, verjetno res nima smisla pretirano komplicirati. Zanimalo me pa je, kako imate to povezani drugi.
lp
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: