Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeStatistika (Moderatorji: paradolf, blazek, ŠTROMAR) Vnos podatkov za mesečno statistiko
Strani: [1] 2 3 ... 5
Natisni
Avtor Tema: Vnos podatkov za mesečno statistiko  (Prebrano 72745 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« dne: 03. Maj 2011, 16:54:45 »

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtgCReUXwfnccHZZVDhUWFdkYmppcDFJM0JudmZNTkE

Link za vnos statističnih podatkov, po odprtju je potrebna še prijava Smiley
« Zadnje urejanje: 26. April 2018, 16:14:04 od max » Prijavljen

ŠTROMAR
Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9638


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #1 dne: 06. Marec 2012, 20:37:04 »

V gornjo tabelo sem v mesecu februarju vpisal podatke za vse tri moje postaje. Ko je @Domček pobiral podatke iz tabele naj ne bi bilo več podatkov za VP Gradišče nad Pijavo Gorico in zato jih tudi ni objavljenih v mesečnem pregledu za februar. 
Ker to ni prvič, da nekdo nepooblaščeno posega v že vpisane podatke pričakujem, da tisti, ki imate vpogled v dogajanje raziščete, kdo to počne. Saj dokler lahko nekdo nekaznovano briše že vpisane podatke v tabeli, nima nobenega smisla več vpisovati podatkov, ki izginjajo.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #2 dne: 06. Marec 2012, 21:05:03 »

Najboljše bi bilo da bi imeli neko kodo za dostop ,samo nevem če je to izvidljivo. Čudno da se samo tebi @Štromar dogaja to.Malo se mi dozdeva gdo bi lahko to delal,ampak nisem 100%,tako da ne bom nikogar obsojal. Vsekakor kateri to počne,ga je lahko sram,takim bi bilo potrebno prepovedat vstopa na foum.
Prijavljen

medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #3 dne: 06. Marec 2012, 23:00:26 »

Sam tole je pa res... smash

Žal 100% ne morem ugotoviti. Najbolje, da se da dovoljenje le vpisovalcem in urednikom biltena. To se da narediti. Potreboval bi le seznam vpisovalcev (VP?) in njihove e-maile (mat89 je to izvedljivo?). Zadnje čase sem bil malce pasiven, ker sem opravljal strokovni izpit. Se bom malo bolj posvetil sedaj, ko je mimo.

lp, Marko

Prijavljen

Kaj je na obzorju?
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #4 dne: 08. Marec 2012, 22:13:30 »

Pozdravljeni, vpisovalci podatkov z VP!

Najprej hvala prav vsem lastnikom VP, ki vpisujete podatke!

Zaradi zagotavljanja varnosti podatkov VP v vpisni tabeli (žal smo imeli že nekaj primerov nepooblaščenega spreminjanja podatkov) prosim vse lastnike VP, ki vpisujejo podatke v tabelo, da mi sporočijo naslednje podatke:

1) Ime VP (kraj)
2) Ime lastnika VP
3) elektronski naslov


Tako bomo omejili možnost vpisovanja v tabelo le pooblaščenim vpisovalcem (=vsi vi, ki vestno vpisujete podatke in/ali z njimi upravljate).

Podatke pošljite na e-naslov društva do petka, 16. 3. 2012:

vd.zevs@gmail.com


Žal vsi lastniki VP niso tudi člani društva, zato podatkov ne morem pobrati iz evidence članstva.

Še enkrat najlepše hvala za razumevanje in pripravljenost zagotoviti vsaj osnovno varnost.

Z lepimi pozdravi,

Marko Premelč
predsednik Vremenskega društva ZEVS

« Zadnje urejanje: 08. Marec 2012, 22:35:40 od medovreme » Prijavljen

Kaj je na obzorju?
wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #5 dne: 02. Maj 2012, 11:06:56 »

Pozdravljeni!
Želel bi vpisati mesecne podatke za April, pa še ni tabele?
Lp Wisky
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #6 dne: 02. Maj 2012, 11:32:22 »

Pozdravljeni!
Želel bi vpisati mesecne podatke za April, pa še ni tabele?
Lp Wisky

Wisky,malo bo treba počakati ,saj bo Domček drug teden dokončal bilten za mesec marec.
Prijavljen

wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #7 dne: 02. Maj 2012, 21:22:14 »

Ok Matej, bom počakal.
Lp Wisky
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6520


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #8 dne: 09. Junij 2012, 12:18:13 »

Dobro bi bilo obvestit, ko se sprosti prazen prostor za novi mesec. V začetku meseca sem hotel dvakrat vpisat, a je bil še vpis za prejšnji mesec, potem pa sem kar pozabil, zato sem tudi jaz ta mesec pozen z objavo.
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #9 dne: 10. Junij 2012, 10:04:24 »

Dobro bi bilo obvestit, ko se sprosti prazen prostor za novi mesec. V začetku meseca sem hotel dvakrat vpisat, a je bil še vpis za prejšnji mesec, potem pa sem kar pozabil, zato sem tudi jaz ta mesec pozen z objavo.

Enako.....
Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #10 dne: 10. Junij 2012, 10:17:51 »

Se opravičujem, v bodoče bom obvestil ko bo tabela pripravljena za naslednji mesec.   smash
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #11 dne: 10. Junij 2012, 10:22:53 »

Se opravičujem, v bodoče bom obvestil ko bo tabela pripravljena za naslednji mesec.   smash
icon_wink
Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #12 dne: 22. Junij 2012, 09:28:47 »

Trije lastniki postaj še niste vpisali podatkov za mesec maj v tabelo za bilten. Prosim vas, če lahko to čim prej uredite.
 
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApyQDmRZorNadDdWWVBMMjBJT2RCNE9reS1ydUVqN1E&authkey=CL2O9P4I&authkey=CL2O9P4I#gid=0
Prijavljen
medovreme
Administrator
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1979-04-12
Sporočila: 2885


Lokacija: Kamnik - Duplica

« Odgovori #13 dne: 22. Junij 2012, 20:33:10 »

Pozdravljeni!

Tabela za mesečno statistiko je trenutno (pomotoma) zaklenjena z moje strani (tudi sebi sem zaklenil). Urednika (@Domček?) prosim, da dodeli stare pravice, nato pa bo matic19 prirpavil nov, bolj varen sistem dostopanja, ki bi korenito zmanjšal dosedanje zlorabe s strani zlonamernih "forumašev".

lp, Medovreme
Prijavljen

Kaj je na obzorju?
matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1827


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #14 dne: 22. Junij 2012, 21:43:45 »

Ja, danes je spet prišlo do vdora v preglednico. Pri tem je bila pobrisana polovica tabele vključno z imeni postaj.  V izogib nadaljnim zlorabam smo se v uredništvu odločili za nov sistem.
Preglednica bo ostala ista, le na drugem naslovu, urejali pa jo bodo lahko samo registrirani uporabniki.

Sistem je sledeč:

Vsi, ki ste oz. bi radi sodelovali pri pri vpisovanju podatkov v tabelo potrebujete gmail račun. Tisti ki ga že imate, lahko obstoječ račun uporabite tudi za dostop do tabele. Nov gmail račun pa si lahko ustvarite tukaj: https://accounts.google.com/SignUp?service=mail&continue=https%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2F&ltmpl=default&hl=sl

Svoj gmail e-poštni naslov mi pošljite na matic.cankar@t-2.net oz. na ZS.

Jaz vas bom v čim krajšem času dodal na seznam tistih, ki lahko urejajo preglednico.

V odgovor boste dobili povezavo na tabelo, če jo slučajno kdaj izgubite. Takoj ko dobite odgovor, lahko vpisujete podatke.

Opomba: zgoraj opisan postopek je potrebno izvesti le enkrat, nato veljajo vaše pravice "za vedno".

Nova preglednica se nahaja tukaj: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtgCReUXwfnccHZZVDhUWFdkYmppcDFJM0JudmZNTkE

Če se vam pri dostopu do preglednice zgodi, da se vam računalnik ne vpiše avtomatsko v preglednico je zgoraj desno gumb prijava, kliknite nanj, vpišite svoje uporabniško ime (gmail naslov) in geslo.
V primeru kakršnih koli težav, se obrnite name po e-mailu ali po ZS.

Upam, da nismo preveč zakomplicirali zadev, vendar če želimo, da do zlorab ne pride več, so ti ukrepi nujni.

LP, Matic
Prijavljen
Strani: [1] 2 3 ... 5
Natisni
Pojdi na: