Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema WUHU kreiranje awekas.txt datoteke
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: WUHU kreiranje awekas.txt datoteke  (Prebrano 6134 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
pepo
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1973-03-18
Sporočila: 45


Lokacija: Biljana - Goriška brda

WWW Email
« dne: 27. December 2010, 13:46:55 »

Pozdrav!

Zamenjal sem programsko opremo za vremensko postajo in sicer sem iz Cumulus prešel na WUHU (ker Cumulus ne podpira WMR 200). Kako z WUHU kreirati awekas.txt datoteko, je to sploh možno? WUHU pošilja podatke na Awekas direktno, awekas.txt pa bi potreboval zaradi pregleda postaj na Zevsu in za Vremenkota.

Zgleda, da bom potreboval pomoč tudi za kreiranje spletne strani z WUHU, a to je že druga zgodba...

Hvala za info in LP!

Matjaž
Prijavljen

Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #1 dne: 27. December 2010, 15:21:56 »

Povprašaj @piskeca, ali lahko zajema podatke direktno iz Awekasa in ti ne bo treba posebej kreirati datoteke. Jaz tega ne vem.
Prijavljen


Mejte se radi
alze
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 670


Lokacija: Nova Gorica, 103 m

WWW
« Odgovori #2 dne: 27. December 2010, 18:17:02 »

Če rabiš kodo za generiranje awekas datoteke ti jo lahko pošljem. Vendar npr. za geostik ni uporabna, ker WUHU uporablja za decimalna ločila piko namesto vejice. Sam imam za generiranje te awekas datoteke Wswin.
Prijavljen

<- Klik
pepo
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1973-03-18
Sporočila: 45


Lokacija: Biljana - Goriška brda

WWW Email
« Odgovori #3 dne: 27. December 2010, 19:27:01 »

Hvala, vendar jo rabim ravno za Geostik, lahko pa mi jo vseeno pošlješ, vsaj da vidim, kako zgleda. Na WUHU se namreč šele privajam in moram malo naštudirat, da ga usposobim do te mere, da mi bo generiral in nalagal podatke na spletno stran. Kakršnakoli informacija v tej smeri bi bila zelo dobrodošla, sploh, ker imaš ti spletno stran zelo lepo porihtano. Je to narejeno z WUHU? S čim pa generiraš grafe?

@ Gorazd: S Piskecom sem že bil v stiku, pravi da lahko pobira tudi direktno, vendar je v tem primeru osveževanje vsako uro, zato iščem način za generiranje awekas.txt.

LP
Prijavljen

alze
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 670


Lokacija: Nova Gorica, 103 m

WWW
« Odgovori #4 dne: 28. December 2010, 10:27:07 »

Bom poslal. Stran je narejena z Wuhujem, grafi pa z Graphweather.
Prijavljen

<- Klik
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 28. December 2010, 12:27:51 »

Če rabiš kodo za generiranje awekas datoteke ti jo lahko pošljem. Vendar npr. za geostik ni uporabna, ker WUHU uporablja za decimalna ločila piko namesto vejice. Sam imam za generiranje te awekas datoteke Wswin.

To bi se dalo urediti, če bi potem lahko vsi wuhujevci uporabljali enako zadevo.

Vendar priznam, da ne razumem popolnoma kako tole misliš - kodo za awekas v wuhuju?

Drugače pa je takole:
- z awekasa ne morem pobirat,
- z wundergrounda lahko pobiram, vendar na eno uro,
- pobiram lahko iz datotek: awekas.txt, awekas.txt brez prve prazne vrstice, clientraw.txt, findu, pljusak.com, wunderground 1, wunderground 2 (letališča, postaje), awekas.htm in še nekaj posebnih postaj še od samega začetka (domex, Črni vrh itd.)

Mislim, da je to povsem dovolj in nisem najbolj razpoložen za razvijanje posebnih zadevščin za vsakega, ki se spomni nekaj novega. Tako namreč imamo pri nas, vsi bi nekaj svojega. Seveda pa nihče nima problema pošiljati na awekas. Take stvari mi pač ne bodo nikoli jasne, a zgleda da so naša posebnost. Zaradi tega že od začetka nismo zahtevali posebne datoteke še za Pregled, raje smo uporabili že tisto, ki so jo vsi uporabljali (awekas).

Še več kot lepo pa bi bilo, če bi imeli neko rešitev, ki bi veljala za večino in bi bila dovolj dobra.
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #6 dne: 29. December 2010, 11:25:56 »

Če ima kdo kakšno pametno rešitev naj pokaže nanjo ali pa naj jo objavi.
Prijavljen

pepo
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1973-03-18
Sporočila: 45


Lokacija: Biljana - Goriška brda

WWW Email
« Odgovori #7 dne: 29. December 2010, 11:31:46 »

Brišem uvod, vidim, da je piskec brisal prejšnje poste...

Zadevo sem rešil (s pomočjo uporabnika alze).

V glavnem, če bo še kdo rabil, spodaj prilagam navodila od uporabnika alze, upam, da ne bo imel nič proti:
Prilagam ti kodo za izdelavo datoteke awekas.txt. Najbolje, da jo daš v direktory od Wuhuja. Zdraven je še datoteka action.txt v katero poljubno dodajaš akcije katere wuhu izvede (popravi poti če je treba). V Actions aktiviraj sound/action On Weather update, sam imam še on update seconds na 600, da mi dela datoteke vsakih 10 minut. Potem pa klikni sound/action gumb in v vrstico action on activation vpiši: actionfile:"C:\Wuhu\Action.txt" (pravi pot do datoteke, če ni taprava)

Še vsebina awekas.txt:

%[outdoor_temperature]deg_C%
%[outdoor_humidity]percent%
%[pressure_relative]hpa%
%[rain_daily]mm%
%[wind_speed]kmh%
%[wind_direction]deg%
%[time2]time_hm%
%[time2]time_day%.%[time2]time_month%.%[time2]time_year%
%[weather_tendency]number%

Vsebine action.txt ne bom lepil, ker je objavljena v manualu programa.

Še nekaj je pomembno: v nastavitvah je potrebno pod General settings obkljukati Write currdat.lst in Write extended data. Spodaj je  potrebno vnesti še pot do currdat.lst!!! (jaz sem to spregledal, iz tega so izhajale vse moje težave)

LP
« Zadnje urejanje: 29. December 2010, 11:50:45 od pepo » Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: