Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremensko društvo ZEVSZEVSStatistični podatki vremenskih postaj
Strani: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17
Natisni
Avtor Tema: Statistični podatki vremenskih postaj  (Prebrano 172954 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
zoki16
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-04-16
Sporočila: 485


Lokacija: Cven, Prlekija

WWW Email
« Odgovori #135 dne: 19. April 2011, 22:14:19 »

Očitno sem zaspal...  wise

Zdaj pa je vpisano.. icon_wink
Prijavljen

Vremenska postaja Cven

www.vreme.tikve.com
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9638


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #136 dne: 28. April 2011, 10:27:46 »

Bo, ko bodo vsi vpisali podatke za marec v tabelo ... icon_rolleyes

Kaj ko ne bi več čakali zamudnikov v nedogled in bi naredil mesečni bilten s podatki, ki so vnešeni v tabeli.  icon_question
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
ribncan
Gost
« Odgovori #137 dne: 28. April 2011, 10:58:37 »

Kaj ko ne bi več čakali zamudnikov v nedogled in bi naredil mesečni bilten s podatki, ki so vnešeni v tabeli.  icon_question

Postaviti je treba rok do katerega se še sprejema podatke.
Prijavljen
Domček
Gost
« Odgovori #138 dne: 28. April 2011, 23:41:39 »

Kaj ko ne bi več čakali zamudnikov v nedogled in bi naredil mesečni bilten s podatki, ki so vnešeni v tabeli.  icon_question
Dobra ideja ... icon_confused

Evo ga: Vremensko poročilo za mesec marec 2011  icon_wink

Postaviti je treba rok do katerega se še sprejema podatke.
Saj je postavljen rok, do 10. v mesecu, ampak takrat niti polovica preglednice ni bila zapolnjena. shrug
Prijavljen
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9638


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #139 dne: 29. April 2011, 00:02:12 »

@Domček lepo si se ponovno potrudil.  praise praise

Je pa res škoda, da kljub večim prošnjam ni bilo junaka, ki bi vsaj na kratko opisal in predstavil svojo vremensko postajo.  icon_question
Kako naj se potem pričakuje, da bo nekdo znova in znova izgubljal čas in pripravljal mesečne preglede, medtem ko 20, 30 in več lastnikov privatnih postaj na slovenskem ne najde nekaj minut za kratko predstavitev. Pa celo v društvu imamo mislim, da precej članov, katerih postaje gostujejo na ZEVS strežniku. Razumi vse to če moreš?

Vsekakor še enkrat vse čestitke in priznanja ustvarjalcu tega poročila.  clap clap
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #140 dne: 29. April 2011, 06:07:27 »

@Domček vse čestitke za odlično narejeno poročilo in trud.Je pa res žalostno da je tolko članov ,ki imajo postaje in ne morejo narediti ene predstavitve ,jaz sem mojo naredil v 1uri ni bila ne vem kaj ampak je pa bila.

Imam en predlog,da bi beležili tudi nevihtne dni ter nevihte s točo(nad 0,1mm)če pa kateri tega parametra ne beleži pa se pusti prazno,tako zdaj pri nekaterih podatkih.Ti podatki bi bili zelo zanimivi bo pa težko saj že teh par podatkov je nekomu težko posredovat.
Kolko vem se za mesec April ne bo več opisa oz besedila,tako bi lahko v poročilo dajali tudi opis ekstremnih pojavov če bi do teh prišlo,to mislim na nevihte s točo ,to je par slik ter kakšna radarska slika itd.
« Zadnje urejanje: 29. April 2011, 06:34:39 od mat89 » Prijavljen

Domček
Gost
« Odgovori #141 dne: 29. April 2011, 06:58:47 »

@Domček vse čestitke za odlično narejeno poročilo in trud.Je pa res žalostno da je tolko članov ,ki imajo postaje in ne morejo narediti ene predstavitve ,jaz sem mojo naredil v 1uri ni bila ne vem kaj ampak je pa bila.

Imam en predlog,da bi beležili tudi nevihtne dni ter nevihte s točo(nad 0,1mm)če pa kateri tega parametra ne beleži pa se pusti prazno,tako zdaj pri nekaterih podatkih.Ti podatki bi bili zelo zanimivi bo pa težko saj že teh par podatkov je nekomu težko posredovat.
Kolko vem se za mesec April ne bo več opisa oz besedila,tako bi lahko v poročilo dajali tudi opis ekstremnih pojavov če bi do teh prišlo,to mislim na nevihte s točo ,to je par slik ter kakšna radarska slika itd.

Ja ideja za opis in analizo ekstremnih vremenskih pojavov je dobra, ampak bi se morali to nekako tako zmenit, da tisti, ki je oz. je bil najbližji neki močni nevihti ali je šla celo čez njegov kraj, tisti naredi kratko poročilo in nekaj fotografij. Ker ti ali jaz bova težko naredila poročilo za nevihto, ki je npr. divjala v Novi Gorici, edino, če bi bila takrat tam.

Nevihtne dni in nevihte s točo lahko dodamo v statistiko, čeprav bo verjetno videti takole: /  /  /  /  /  / 8 /  /  /  /  / 6 /  /  /  /  /  icon_smile

Aja, a lahko nekdo napiše definicijo, kaj sploh je nevihtni dan, da ne bomo primerjali jabolk in hrušk, al kako že ... icon_mrgreen
Prijavljen
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11787


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #142 dne: 29. April 2011, 07:10:03 »

Ja tako sem mislil da tisti naredi reportažo ,ki je nevihti najbljižje oz. je šla mimo njegovega kraja,saj imamo tu na forumu kar nekaj čejserjev Grin

Glede dnevov z nevihtami,pa bilo verjetno res tako ///////////8///////////////////////////5 lahkopa vseeno probamo.

Za dni z nevihtami pa mislim da se štejejo dnevi ,ko pade vsaj 0,1mm,vsaj jaz tako štejem,za nevihte ,ki so oddaljene pa se sliši samo grmenje pa zabeležim nevihta brez padavin.

Bo @Štromar kaj več o tem povedal Grin
Prijavljen

wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #143 dne: 30. April 2011, 09:21:59 »

Domen, odlični bilten. Res se vidi, da vlagaš ogromno truda. Hvala Ti icon_wink icon_wink
Lp Wisky smash
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
Duzek
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1983-09-22
Sporočila: 1998


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 521m

WWW Email
« Odgovori #144 dne: 30. April 2011, 09:49:04 »

Super domček. Bom jest probal narediti opis vremenske postaje za naslednji bilten.

LP

Prijavljen

In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #145 dne: 30. April 2011, 09:54:40 »

Super branje! Vse čestitke.  buttrock

Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #146 dne: 30. April 2011, 09:58:43 »

Vse pohvale icon_wink
Hkrati pa opozarjam vse prizadete, ki so v statistiki, da se že od jutri naprej angažirajo in dodajo podatke za April police

Odprl sem tudi povezavo za vnos mesečnih podatkov, je Sticky, tako da je vedno na vrhu icon_wink
http://forum.zevs.si/index.php/topic,3628.0.html
« Zadnje urejanje: 30. April 2011, 10:08:13 od max » Prijavljen

Duzek
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1983-09-22
Sporočila: 1998


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 521m

WWW Email
« Odgovori #147 dne: 30. April 2011, 10:21:22 »

Da pa bi Domčku nekoliko olajšali delo, sem na portalu v galerijah odpr novo kategorijo "Maj 2011", ki jo vidijo samo registrirani uporabniki. Tam naj se nalagajo karte modelov, radarske slike, satelitske slike..., skratka vse kar bi prišlo prav za poročilo ob koncu meseca. Zaželjen je tudi kratek opis slike, da vemo za kaj gre.
Slike dodajate preko uporabniškega menija " Moje slike", ogled pa je možen pod zavihkom "galerija".

http://zevs.si/index.php?option=com_rsgallery2&gid=13&Itemid=72  da link deluje morate biti prijavleni na portalu seveda  Wink

LP
« Zadnje urejanje: 30. April 2011, 10:39:02 od Duzek » Prijavljen

In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si
wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #148 dne: 30. April 2011, 23:29:27 »

Duzek, pozdravljen!
Kako zdaj, registrirani uporabniki ali samo člani društva ZEVS. Jaz sem sicer registriiran uporabnik, pa ne morem videti vsebine.
Lp Wisky smash
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #149 dne: 01. Maj 2011, 08:49:52 »

Duzek, pozdravljen!
Kako zdaj, registrirani uporabniki ali samo člani društva ZEVS. Jaz sem sicer registriiran uporabnik, pa ne morem videti vsebine.
Lp Wisky smash

A nisi prebral tega?

da link deluje morate biti prijavleni na portalu seveda  Wink

Portal ->  http://zevs.si/
Prijavljen

Strani: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17
Natisni
Pojdi na: