Statistični podatki vremenskih postaj

(1/50) > >>

Domček:
Zdaj ko imamo že toliko vremenskih postaj na različnih koncih Slovenije, bi lahko izdelovali mesečna in letna poročila statističnih podatkov.

Nekaj takega ste včasih že delali, pa ne vem zakaj tega danes ni več ...  :icon_question:  --> http://www.zevs.si/info/2006/Avgust2006.pdf

Preden sem se včlanil v društvo, sem na portalu ZEVS prebral tole:
Citiraj

Vse člane vremenskega portala in tudi vse ostale najlepše vabimo, da se nam pridružijo in s svojo pomočjo pripomorejo k delu in razvoju samega društva.

S pravnoformalno ustanovitvijo nameravamo malo resneje poseči v slovenski prostor na področju vremenskih pojavov, merjenja in analize podatkov ter napovedovanja vremena. Seveda to ne pomeni, da bomo postali totalno resni in preveč profesionalni, še vedno smo združenje ljubiteljev, ki veliko svojega prostega časa namenijo vremenu. Organiziranost nam bi naj prinesla lažje vključevanje ter boljše sodelovanje z drugimi društvi, organizacijami in državnimi službami.

Zavedamo se, da nas čaka veliko dela, a smo pripravljeni in voljni, da se temu delu posvetimo in ga izpeljemo v skladu s svojimi smernicami. Seveda pomoč vedno prav pride, zato vas resnično lepo vabimo, da se nam pridružite in s svojimi idejami ter delom pripomorete k ustvarjanju novih in boljših storitev.

Sicer se v temi statistika piše podatke za posamezne mesece, ampak to bi lahko združili v nekakšno mesečno poročilo z povprečnimi, minimalnimi in maksimalnimi vrednostmi ter grafičnim prikazom.

Zanimivo bi bilo tudi, če bi izdelali karte Slovenije, recimo za vsako leto za temperaturo, padavine, veter, sneg itd. Tako nekako kot ima ARSO karte podnebja (http://meteo.arso.gov.si/met/sl/climate/maps/).

Seveda je treba vse to narediti, ampak glede na to, kaj piše zgoraj v citiranem besedilu, to ne bi smel biti prevelik problem. :shrug:  :icon_smile:

Kaj menite ... bi bilo kaj takega smiselno? Meni se to zdi zelo zanimivo, da bi imeli svoje karte vremenskih podatkov, poročila, grafe ...
in bi bili konec koncev tudi konkurenca ARSO-tu. :icon_mrgreen:

Upam, da pišem v pravo temo. :shrug:

LP :wavey:

maestro:
Se povsem strinjam/o z teboj, ampak kot vedno se tu zopet srečamo vedno z enim in istim problemom.. Kdo bo to delov? Zadeva je preprosta, le človeka rabimo, ki ima čas in voljo za tole.  ;)

Domček:
Kdo bo to delov ... Če vsak od nas naredi samo en del, bo celota nastala sama od sebe. Saj nas je veliko. :icon_wink:

Vsak za svojo postajo zbere potrebne podatke, nekdo napiše kratko poročilo o (zanimivem) vremenskem dogajanju preko meseca, nekdo sestavi grafe in grafični prikaz ... potem pa se vse združi skupaj. Tako noben nima zelo veliko dela s tem. :icon_smile:   Samo ideja ...  :icon_confused:

wisky:
Ideja in predlog je odličen, vendar bo moral nekdo prevzeti veliko odgovornost, da bo zbral vse podatke in jih uredil v celoto. Z veseljem se bom pridružil k posredovanju svojih podatkov.
Lp Wisky  :smash:

Domček:
@wisky, hvala za podporo! :icon_smile:

Jaz se bom lotil izdelave vremenskega poročila vključno z tabelami in grafi.
Za mesec december 2010 bom naredil "poskusno" verzijo, pa da vidimo kako se bo obneslo, oz. kaj bo nastalo iz tega. :icon_mrgreen:

Izgledalo bo približno takole: http://www.zevs.si/info/2006/Avgust2006.pdf  Zdaj me pa zanima, če je za izdelavo takšnih grafov, kot so na tej povezavi, primaren Microsoft Office Excel 2007? Malo se bom moral še naučit, kako se to naredi, ampak mislim, da bo uspelo. :icon_wink:

Fino bi bilo, če bi nekdo naredil še kratko poročilo vremenskega dogajanja skozi mesec december 2010 (cikloni, fronte, sneženja, odjuge ...).

Pa seveda upam na čim večje sodelovanje s strani lastnikov vremenskih postaj, da bo na razpolago čim več podatkov.

LP :wavey:

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran