Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajenakup vp
Strani: 1 [2] 3
Natisni
Avtor Tema: nakup vp  (Prebrano 25848 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #15 dne: 22. November 2010, 12:52:15 »

Jaz sem razumel, da to ročno aktivira. Pri 1 minuti so problem dopusti, izleti, ...
Meni samodejno prenaša, ampak sem imel med dopustom izpad računalnika in 42 ur ni bilo dovolj. Imam pa še vedno 1 min.  Grin
Prijavljen


Mejte se radi
ljuboo
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 10

Lokacija: Kampel-Brdo/Koper

« Odgovori #16 dne: 22. November 2010, 13:11:48 »

Tako je. Zaenkrat nimam stalno priključeno na računalnik. Bom nastavil na 5 minut. Kasneje pa bom porihtal stalno povezavo.
Hvala za nasvete wavey
Prijavljen
Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5328


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #17 dne: 10. Julij 2011, 14:49:42 »

Katero postajo mi bolj priporočate?

1. http://cgi.ebay.de/PROFI-WETTERSTATION-SINUS-PC-AUSWERTUNG-REGEN-WIND-BARO-/380196430456?pt=Kommunaltechnik_Zubeh%C3%B6r&hash=item5885792278

2. http://cgi.ebay.de/WS-2300-FUNK-WETTERSTATION-COMPUTER-ANSCHLUSS-WS2300-/250681510772?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Wettermessung_PM&hash=item3a5dc84b74
Prijavljen
Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5328


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #18 dne: 10. Julij 2011, 17:58:45 »


V moj izbor sem dodal še to http://cgi.ebay.de/Wetterstation-WH3080-Solar-UV-Licht-USB-Regen-Wind-/390303795872?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Wettermessung_PM&hash=item5adfeb4aa0

Prosim da mi čimprej odgovorite, saj bom danes naročil eno od teh postaj.
Prijavljen
Domček
Gost
« Odgovori #19 dne: 10. Julij 2011, 18:34:18 »

Tole zadnjo (WH3080) sem si tudi jaz že ogledoval. Poleg vsega ostalega, meri še moč sonca in UV sevanje. Priklopiš jo lahko na računalnik in je kompatibilna s Cumulusom. Ampak te postaje očitno še noben na forumu nima in ti tako tudi verjetno noben ne bo mogel pomagat, če bodo nastopile težave. Ampak treba je kdaj tudi kaj novega poskusit! icon_smile

Tista iz prvega linka je podobna postaji TE831X, ki meni dobro deluje že nekaj let in z njo nisem imel večjih težav, le včasih izgubi signal s senzorji. Je pa pri tej postaji vse brezžično, tako da merilce lahko postaviš neodvisno enega od drugega (seveda pa ne smejo biti preveč oddaljeni od konzole). icon_wink

WS2300 pa je na tem forumu verjetno najbolj preizkušena postaja (z vsemi napakami, problemi in vsem - vse je že nekje predebatirano). Pri tej postaji je povezava med merilcema za dež in veter prek kabla na TH senzor, ki potem brezžično (ali pa tudi prek UTP kabla) pošilja podatke na konzolo. Več pa si preberi na forumu, ker piše res ogromnoooo o tej postaji.

Odločitev je tvoja. icon_smile



« Zadnje urejanje: 10. Julij 2011, 18:36:24 od Domček » Prijavljen
Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5328


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #20 dne: 16. Julij 2011, 19:53:22 »

Odločil sem se za to: http://cgi.ebay.de/Profi-Funk-Wetterstation-WH3080-UV-Licht-USB-Regen-Wind-/330550758128?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Wettermessung_PM&hash=item4cf65c4af0
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #21 dne: 16. Julij 2011, 19:59:23 »


Beri cpost pred tabo. Veseli bomo, da nam boš poročal o svojih izkušnjah.
Prijavljen
primko
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 56


Lokacija: Žagolič (626 m.n.v)

« Odgovori #22 dne: 04. Februar 2012, 14:13:37 »

Lepo pozdravljeni vsi skupaj.
Še eden nov. Prihajam iz Žagoliča (620 m.n.v.) pri Colu nad Ajdovščino.
Rad bi imel vremensko postajo, ki bi bila povezana z računalnikom (podatki dosegljivi na spletu) in ne potrebuje vremenske hišice. Seveda mora biti tudi cena sprejemljiva.
Prosil bi za kakšen nasvet, kje in kako začeti.
Hvala.
Prijavljen
Mraz
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1997-02-01
Sporočila: 5328


Lokacija: Žvab pri Ormožu, 300 n.m.v

Email
« Odgovori #23 dne: 04. Februar 2012, 14:43:13 »

Marsikatera postaja, ki pride tam okoli 100-120€ ima zraven ščit za temperaturni senzor, vendar slej ko prej vidiš da pride do kar velikih odstopanj pri sončnem vremenu.
Prijavljen
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #24 dne: 04. Februar 2012, 14:48:37 »

Pozdravljen primko!

Dobrodošel na forumu. Za lažje svetovanje bi te prosil, da podaš še kaj informacij. Predvsem je odvisno, koliko denarja si načrtoval za nakup VP? Potem so tu še tvoje specifične lastnosti glede postavitve. Ali imaš možnost za žično povezavo med senzorji in prikazovalnikom, ali rabiš brezžično povezavo? Koliko si že prebral ta forum in h kateri postaji se nagibaš.

Več kot nam boš pomagal, bolj primerni bodo nasveti.

Uživaj in lep dan,
Gorazd
Prijavljen


Mejte se radi
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #25 dne: 04. Februar 2012, 15:01:50 »

@Primko, svetujem ti, da počakaš nekaj časa in napolniš šparovček, potem pa kupiš kakovostno postajo s primernim ščitom.
Če bo težko prišparati za postajo Davis VP2, pa vsaj zunanji ščit za temperaturo istega proizvajalca, stane okoli 70-80€.
Prijavljen

primko
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 56


Lokacija: Žagolič (626 m.n.v)

« Odgovori #26 dne: 04. Februar 2012, 16:23:34 »

Pozdravljen primko!

Dobrodošel na forumu. Za lažje svetovanje bi te prosil, da podaš še kaj informacij. Predvsem je odvisno, koliko denarja si načrtoval za nakup VP? Potem so tu še tvoje specifične lastnosti glede postavitve. Ali imaš možnost za žično povezavo med senzorji in prikazovalnikom, ali rabiš brezžično povezavo? Koliko si že prebral ta forum in h kateri postaji se nagibaš.

Več kot nam boš pomagal, bolj primerni bodo nasveti.

Uživaj in lep dan,
Gorazd

Če sem pošten, sem mislil dati nekje med 100 in 200€. Kar se pa tiče povezave, bi raje brezžično, čeprav bi lahko tudi žična prišla v poštev (če gre lahko zraven kabla za elektriko). Kar sem prebral forum, je najboljša Davis, a je draga. Za začetek sem mislil npr. WS2300. Ali obstaja kakšna, ki zazna največji sunek vetra npr. v zadnji uri kot so to postaje npr. na promet.si?
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #27 dne: 04. Februar 2012, 16:25:35 »

Če sem pošten, sem mislil dati nekje med 100 in 200€. Kar se pa tiče povezave, bi raje brezžično, čeprav bi lahko tudi žična prišla v poštev (če gre lahko zraven kabla za elektriko). Kar sem prebral forum, je najboljša Davis, a je draga. Za začetek sem mislil npr. WS2300. Ali obstaja kakšna, ki zazna največji sunek vetra npr. v zadnji uri kot so to postaje npr. na promet.si?

za merjenje sunkov pa pride v upoštev ws 3600.

ws 23xx tega nimajo.
Prijavljen
primko
Član VD ZEVS
Cirus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 56


Lokacija: Žagolič (626 m.n.v)

« Odgovori #28 dne: 05. Februar 2012, 10:13:22 »

Prebral sem skoraj vse, kar piše na tem forumu. Odločil sem se za WS2350.
Zanima me naslednje:
- Senzorja za temperaturo se ne sme postaviti na sonce brez zaščite. Zamislil sem si, da bi vse senzorje skupaj dal na drog in v senco med visoko drevo in hišo (brez vremenske hišice). Vem da za veter ni najbolje ampak veter me poleti itak ne zanima. Ali se senzor uničuje, če nanj sije sonce ali samo narobe kaže?
- A so vse te postaje brezžične (ni potreben kabel do notranje enote) oz. ali moram biti previden pri nakupu, da kupim brezžično?
- Kako so povezani zunanji senzorji (ali ima vsak zunanji senzor svoj oddajnik oz. ali so povezani med seboj s kablom in je en skupen oddajnik)?
- A se da izbirati kakšen priključek ima postaja (COM ali USB) in kaj je boljše - če parv razumem je to povezava med notranjo enoto in računalnikom.
- Je zagotovo, da se da podatke s te postaje pošiljati na splet (da ne bom kupil mačka v žaklju).
- Kje bi trenutno dobil to postajo najceneje (mogoče http://www.thesaurus.si ali bolje preko spleta)?
- Ali se da kje dobiti tudi slovenska navodila?
Najlepša hvala za odgovore.
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #29 dne: 05. Februar 2012, 10:57:55 »

Zamislil sem si, da bi vse senzorje skupaj dal na drog in v senco med visoko drevo in hišo
-in ko listje jeseni odpade ?

A so vse te postaje brezžične (ni potreben kabel do notranje enote) oz. ali moram biti previden pri nakupu, da kupim brezžično?
-če ne boš imel kabla do notranje postaje, ti potlej pobira podatek na 1 minuto (razen s predelavo), drugače pa je kabel še vedno najboljša rešitev.

Kako so povezani zunanji senzorji (ali ima vsak zunanji senzor svoj oddajnik oz. ali so povezani med seboj s kablom in je en skupen oddajnik)?

-vetromer in dežemer sta povezana s kablom na zunanjo enoto, pri pošiljanju podatkov  v bazo pa gre brezžično , ali pa po kablu.

A se da izbirati kakšen priključek ima postaja (COM ali USB) in kaj je boljše - če parv razumem je to povezava med notranjo enoto in računalnikom.
-pri ws 2350 že dobiš priložen kabel  iz COM na USB

Je zagotovo, da se da podatke s te postaje pošiljati na splet (da ne bom kupil mačka v žaklju).
- za 1x ni še noben kupil mačka v žaklju, ampak potrebno imeti FTP program za pošiljanje podatkov in pa prostor na strežniku (člani ZEVS imamo brezplačno uporabo strežnika)

Kje bi trenutno dobil to postajo najceneje (mogoče http://www.thesaurus.si ali bolje preko spleta)?
- kjer vidiš da ti je ugodnejše oz vsak kupi tam kjer ve, da je najboljše (100 različnih okusov za 1 stvar) ,tko da to moraš sam pri sebi premislit.

Ali se da kje dobiti tudi slovenska navodila?
- so že priložena

p.s. zdej pa... če kdo misli, da sem kaj narobe napisal naj me popravi..... to bilo pač moje mišlenje oz moja pomoč.  grem na icon_kava icon_kava


Prijavljen
Strani: 1 [2] 3
Natisni
Pojdi na: