Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaVremenske postajenakup vp
Strani: [1] 2 3
Natisni
Avtor Tema: nakup vp  (Prebrano 14628 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
ljuboo
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 10

« dne: 28. September 2010, 10:41:08 »

Pozdravljeni, sem nov člam. Že nakaj časa spremljam forum tako, ki mi je pomagal skrčiti seznam želja na OS WMR 200 z UV senzorjem, Lacrosse WS 2800 in Davis Vantage Vue. Prosim člane z veliko več izkušenj, da mi pomagajo izbrati najboljšo od navedenih.
Prijavljen
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1529

« Odgovori #1 dne: 28. September 2010, 11:03:16 »

Pozdravljen, na forumu.

Da bi ti lažje pomagali, nam boš moral še sam malo pomagati. Najprej malo povej iz katerega konca Slovenije prihajaš, ker je na to deloma vezano tudi kateri parametri so bolj zanimivi. Npr. če si s Krasa, bo sigurno bolj pomembno, da ima postaja čimboljše podatke za veter, ker je tam prevladujoč vremenski predstavnik, če pa si iz Trente, pa te bolj kot veter verjetno zanimajo padavine, če pa si z Babnega polja, pa mora postaja zdržati tudi nizke temperature, ane.

Glede na to, da si že nekako določil ožji izbor in si verjetno že kar nekaj prebral od teh postaj, nam zaupaj še to, katere so za tebe prednosti in slabosti vsake od teh treh postaj. Ko nam boš to zaupal, bomo lahko natančneje svetovali, mogoče se da kakšne slabosti tudi odpraviti, ...

Lep dan,
Gorazd
Prijavljen

Mejte se radi
ljuboo
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #2 dne: 28. September 2010, 13:33:49 »

Torej, moja lokacija je Kampel pri Kopru , cca 70 m n.m.v. Glede prednosti/pomakljivosti pa tako:
-WMR200 izgleda dokaj zanesljiva, enostavna za postavitev in ima UV senzor, minus pa očitno veliki intervali pri prenosu podatkov zlasti hitrosti vetra
-WS 2800 zanesljiva, enostavna, brezžični prenos do pc, minus mogoče ker nima UV senzorja
-Davis očitno dobra in zanesljiva, brez UV, mogoče najbljižja "profesonalnim"
Cenovno pa ni velikih razlik
lp
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5796

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #3 dne: 28. September 2010, 13:39:02 »

Vsekakor Davis... upoštevaj pa še nekatere dodatke, ki so potrebni..o tem pa je že bilo več napisanega na forumu. No, o vseh postajah je veliko napisanega...

Pri drugih rabiš še vremensko hiško..ki pa je tudi svoj strošek... pa omislit si boš moral vremenski PC ( ni nujno)- če boš želel podatke delit z ostalimi na spletu... icon_arrow

pa še..pa še.. se bo našlo kaj...

Prijavljen
ljuboo
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #4 dne: 28. September 2010, 14:57:47 »

Hvala Gradiščan. Kaj pa nakup Davisove postaje, kje se splača.
Zanimajo me tudi mnenja ostalih (tudi glede WMR in WS), čeprav je očitno večina za Davis
Prijavljen
mat89
Uredništvo Biltena ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 10565

Email
« Odgovori #5 dne: 28. September 2010, 19:05:18 »

Jaz osebno ti svetujem Davis,ker meni dela odlično(seveda je cena višja tam do 495eurov brez programa Weatherlink)Program weatherlink + Data loger pride okrog 140eurov.Davis postaja ti omogoča že skoraj narejeno spletno stran(tako kot imam jaz)data loger shranjuje podatke tudi če računalnik zašteka.Glede dobave če se seveda boš odločil za DAVIS pa kontaktiraj @Piheta.

lp
Prijavljen

ljuboo
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #6 dne: 19. November 2010, 09:59:24 »

Lep pozdrav vsem članom. Z veseljem javljam, da sem ponosen lastnik Davis Vantage Vue vremenske postaje. Hvala vsem za nasvete in pomoč, najbolj pa seveda Pihe-tu za posredovanje pri nabavi. danes po službi pa veselo na delo, da bo postaja čimprej postavljena. En lep dan vsem. wavey
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5796

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #7 dne: 19. November 2010, 10:04:33 »

Opa..super.. še en moj bližnji sosed...preko hriba seveda...Go..goooo primorska..
Prijavljen
jkocki
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-05-31
Sporočila: 846

joco.kocnar@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #8 dne: 19. November 2010, 10:16:57 »

Čestitke, bravo! clap
Prijavljen

wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2492

Delaj dobro in bo vse dobro!

WWW Email
« Odgovori #9 dne: 19. November 2010, 12:42:26 »

Čestitke tudi od mene.
Lp Wisky smash
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
ljuboo
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #10 dne: 22. November 2010, 10:05:13 »

Lep pozdrav vsem in hvala za čestitke. Preko vikenda sem mojo postajo končno usposobil. Nekaj problemov sem imel z namestitvijo programa na računalnik. Sem moral 2x ponoviti, ker po prvi namestitvi in povezavi postaja-računalnik povezava ni najboljše delovala. Ko sem prekinil in se ponovno poskušal povezati računalnik ni našel vp. Po drugi namestitvi je sedaj vse OK. Data loger deluje. Pustil sem 30 minutni interval, kot je prenastavljeno. Prosim za vaše iskušnje glede tega termina, ali je dovolj 30 minut ali je boljše krajši oziroma daljši čas. Pa še to me zanima, za koliko dni podatkov se shrani v data loger, oziroma na koliko dni jih moram prenesti na računalnik, da se nebi izgubili. Glede same postavitve zunanjih senzorjev pa še malo eksperimentiram, da najdem najboljšo pozicijo. Zaenkrat so okrog 40 m od hiše . Deluje super, brez motenj. Moram priznati, da sem s postajo zelo zadovoljen. Hvala za nasvete glede data logerja. icon_biggrin 
Prijavljen
blazek
Uprava ZEVS
Stratokumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1987-10-14
Sporočila: 3638

Email
« Odgovori #11 dne: 22. November 2010, 11:36:47 »

30min interval za zapisovanje podatkov je absolutno predolg. Daj rajši na 5min ali manj, če imaš postajo direktno priključeno na računalnik. Če boš moral pa občasno prenašat, je pa bolje malo daljši interval shranjevanja, ker v primeru če pozabiš prenest, da se ti stare meritve ne brišejo in zapisujejo nove.
Prijavljen

Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1529

« Odgovori #12 dne: 22. November 2010, 13:06:51 »

Mislim, da je v navodilih od logerja tudi navedeno, koliko v kolikem času se napolni loger glede na različne intervale.

Citiraj
The WeatherLink Data Logger can store up to 2560 archive records (one 52-byte record per archive interval) for later transfer to a computer. Archive records are stored in 128K of non-volatile memory; protecting the data even if the console loses power. Maxima, minima, averages, and totals are taken over the archive interval, which is user-selectable in increments of 1, 5, 10, 15, 30, 60, or 120 minutes. The data logger archive storage capacity (the amount of time before the archive is completely filled) is as follows:

1 Minute Archive Interval - 42 hours
5 Minute Archive Interval - 8 days
10 Minute Archive Interval - 17 days
15 Minute Archive Interval - 26 days
30 Minute Archive Interval - 53 days
60 Minute Archive Interval - 106 days
120 Minute Archive Interval - 213 days
Vir: http://www.weathershack.com/davis-instruments/vantage-pro2-weatherlink.html

Če boš znotraj 8 dni vsaj enkrat prenesel podatke na računalnik, imaš lahko 5min interval.
« Zadnje urejanje: 22. November 2010, 13:08:32 od Gorazd » Prijavljen

Mejte se radi
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 6563

« Odgovori #13 dne: 22. November 2010, 13:37:18 »

Samo nekaj pa mi ni čisto jasno tu: zakaj ne vklopiš v Wlinku funkcije,da ti kar sproti prenaša na PC? icon_question
Se pa strinjam s predhodniki: 5 minut je ravno pravi interval. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 632

Email
« Odgovori #14 dne: 22. November 2010, 13:48:05 »

Zakaj pa ne 1 minuta? V 42 urah pa že opaziš, če kaj ne štima...

LP Ciril
Prijavljen

Strani: [1] 2 3
Natisni
Pojdi na: