Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Programska oprema WEATHER Display 10.37 P
Strani: [1] 2
Natisni
Avtor Tema: Programska oprema WEATHER Display 10.37 P  (Prebrano 25081 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« dne: 26. Julij 2010, 21:37:57 »

Pozdravljeni!

Na preiskušnji imam 30 dnevno programsko opremo WEATHER DISPLAY 10.37P. Zanima me, ali je to programsko opremo že kdo od članov ZEVS preiskusil in kakšne so bile težave. Meni za enkrat na VP TFA Primus Solar-it, dela dobro in jo bom po 30 dnevih najverjetneje kupil. Cena je 65 EUR. Ali kdo pozna kje bi se lahko ta programska oprema dobila ugodneje-ceneje?
Hvala za odgovore in lep pozdrav!
Wisky  smash
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #1 dne: 26. Julij 2010, 22:13:33 »

Ta program meni(pa komu drugemu na forumu najbrž tudi) laufa vzporedno z WsWinom in Weatherlinkom s pripombo,da se ti trije programi med seboj preprosto sovražijo. icon_arrow
Tu imaš uradno spletno stran avtorja  http://www.weather-display.com/index.php,kjer si lahko prebereš polno koristnih napotkov in nasvetov.Seveda ga tu tudi kupiš za 70 USD,kar je ceneje od 70 EUR.
Moje izkušnje? Brian(avtor programa) je v izdelavo tega programa vložil ogromno truda in časa.V nekaterih rečeh je šel v take potankosti,da je na trenutke že kar pretirano in preobsežno.V nekaterih rečeh pa ima še vedno take pomanjkljivosti,da je čudno,da jih v številnih nadgradnjih in popravkih ne more popraviti. Vsekakor so najslabša zadeva tega programa zelo nevšečni grafi,poleg tega pa tudi (včasih) različni zapisi podatkov,kot se prikazujejo na konzoli(predvsem pri količini padavin!).
Mnogo več pa si preberi v forumu in Wiki-ju na zgornjem linku. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 26. Julij 2010, 22:24:14 »

vzemi cumulus, ki je free, pa še dosti piše o njem na forumu. Drugače pa imamo večina wswin. Če mene vprašaš, katerega priporočam..bom rekel, da ne favoriziram nobenega..naj bo to tvoja odločitev.
Prijavljen
joze
Gost
« Odgovori #3 dne: 27. Julij 2010, 09:57:01 »

Sam se moraš odločiti kateri program boš uporabljal!!

Moje mnenje pa je, da sta cumulus in wswin zmagovalna kombinacija.
Jaz z nima nimam težav. icon_wink
Prijavljen
wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #4 dne: 27. Julij 2010, 12:08:10 »

PIHE, GRADIŠČAN in JOŽE, pozdravljeni!

Hvala za vaš trud in prijazne nasvete glede programa Weather Display. Ker sem na tem področju novi, mi vsakršen nasvet od vas, starejših ZEVS-ovcev, samo pridno koristi.
PIHE, hvala za napotek na spletno stran, saj jo bom temeljito proučil in tvoje izkušnje. Torej, po tvojem ta program za začetnika ni najprimernejši ali?
Enako hvala GRADIŠČANU in JOŽETU za koristne nasvete.
Bi pa vas prosil za pomoč, kje lahko dobim preizkusno verzijo ali pa kje kupim WSWIN (zastojn ga verjetno ni). CUMULUS sem si že potegnil s spleta,vendar ga na moji postaji ne morem ali pa ne znam pognati in bom moral nekoga poiskati, da mi pomaga.
Prosim vas, če se kje kaj ponavljam ali sprašujem kakšne neumnosti, da mi oprostite, ker sem popolnoma nov na tem področju in nisem ravno rosno mlad za računalnik.

Lep dan in pozdrav!

Wisky smash
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 27. Julij 2010, 12:39:20 »

malo pobrskaj po forumu..kar nekaj je bilo že napisanega za cumulus. Povsej verjetnosti tvoje postaje ni na spisku, katere podpira in jo ne prepozna, ne vem no..samo razmišljam...

Glede tvoje rosne mladosti za računalnik..pa ti iz lastnih izkušenj povem, da si samo vzemi čas..malo preštudiraj zadeve..pa bo vse ratalo...
Prijavljen
wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #6 dne: 27. Julij 2010, 16:12:05 »

GRADIŠČAN,
hvala za vzpodbude in se bom dela resno lotil. Če kaj ne bo šlo, pa bom povprašal vas na forum.
Lep pozdrav!
Wisky  smash
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
Domček
Gost
« Odgovori #7 dne: 17. Avgust 2010, 07:53:12 »

Zanima me, če se da iz Weather Dispalya uvozit podatke na WsWin?  icon_question

Hvala za odgovor!

LP wavey
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #8 dne: 17. Avgust 2010, 10:17:21 »

Ne verjamem, ker je WD samostojen program za obdelavo podatkov, ravno tako kot WsWin.
Prijavljen

wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #9 dne: 17. Avgust 2010, 17:16:08 »

DOMČEK,
žal ne gre, kot je potrdil tudi MAX. Bom pa še povprašal SEBASTIG-a, on je mali čarovnik in mi je že marsikatero rešitev nakazal.
LP Boris
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #10 dne: 17. Avgust 2010, 20:50:14 »

Ne samo,da se ne da,temveč se ta dva programa na smrt sovražita.Jaz imam sicer oba,vendar imam pri zagonu obeh prav določeno proceduro,saj v primeru poizkusa istočasnega zagona obeh,ziher vsaj en zaštrika(sploh,če je zraven še Weatherlink). icon_exclaim
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2495

Lokacija: Maribor, Tezno, 267 m n.v.
Delaj dobro in bo vse dobro!


WWW Email
« Odgovori #11 dne: 17. Avgust 2010, 21:50:32 »

Domček,
povprašal sem Sebastiga in mi je prav tako povedal, kot pravi PIHE, da se ta dva programa sovražita in ti zadeva ne bo istočasno laufala. Žal, je potrebno se odločit za enega ali drugega.
LP Boris
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
Domček
Gost
« Odgovori #12 dne: 17. Avgust 2010, 22:32:25 »

Fantje, moram vas razočarat ... da se!  icon_wink

Sem malo pobrskal in našel:
V najnovejši verziji WsWina je pod File -> Import weather data -> Import file -> Weather-Display log-file.
Spodaj pod Filename (Choose file) poiščeš Weather Display > logfiles > xxxxxlg.txt (podobno kot history.dat).

In potem ti vrže v WsWin podatke iz WD-ja.  icon_wink 
Problem je samo še v tem, da se potem podatki na WsWinu ne osvežujejo, čeprav se v WD-jev xxxxxlg.txt zapisujejo vsako minuto.  shrug

A nobeden od vas ne uporablja najnovejše verzije WsWina (V2.96.1)?  icon_question

LP wavey



Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #13 dne: 17. Avgust 2010, 22:59:46 »

Po moje se gre tu za enkratni dogodek,ko npr.: želiš trajno prešaltat iz WD-ja na WsWin in moraš prenest vso zgodovino.S tistim ukazom to narediš enkratno in najbrž ne,da bi ti nonstop vleklo podatke iz WD-ja v WsWin.
Sploh pa sam ugotavljaš,da se zadeva potem ne osvežuje. shrug
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #14 dne: 18. Avgust 2010, 12:35:38 »

............Fantje, moram vas razočarat ...
A nobeden od vas ne uporablja najnovejše verzije WsWina (V2.96.1)?  icon_question

LP wavey

Nobenega od nas nisi razočaral, ker si verjetno edini ki se ubada s tem... icon_rolleyes

Dokler ne bom imel problemov z WsWin V2.95.4, ne bom upgrade-al. Sicer so pa upgrade-i predvsem namenjeni poplavi novejših postaj, za katere še WsWin ni popolnoma spedenan.

Je pa Ekolog tisti ki upgrade-a za vsako ko pride nova verzija, mogoče bo on vedel Grin
Prijavljen

Strani: [1] 2
Natisni
Pojdi na: