Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumRačunalništvoOmrežja in razvijanje straniStrežnik problemi (DNS)
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Strežnik problemi (DNS)  (Prebrano 4467 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
clio_RS
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1977-12-10
Sporočila: 381

« dne: 15. Januar 2010, 23:18:22 »

Mogoče sem se obrnil na napačen forum, ampak poskusiti ni greh  icon_mrgreen. Doma imam dva  strežnika trenutno na debianu 3.1 (sarge) vsak je bil na svoji linji.  Sedaj sem nabavil en mal boljši strežnik in tudi eno linjo sem odjavil. Na ta novi strežnik sem namestil  Ubuntu server. Na njem imam virtualne IPje, tako da je na 3 lokalnih IPjih drugo spletno stran (v prihodnje bom imel virtualne mašine).  Vse skupaj se mi pa ustavi pri DNS strežniku, ker o tem nimam pojma.  Postavil sem DNS strežnik BIND in mi v domačem omrežju deluje vredu (deluje server.domena.si, vreme.domena.si, storage.domena.si... ).  Sedaj bi jaz rad imel svoj DNS za svoje domene in poddomene. Sedaj mi pa ni jasno ali moram imeti postavljena dva dns strežnika  ( primary in secondary), da bi bile domene, ker ko hočem pri providerju domene vpisati DNS strežnik, dobim nazaj napako, da sta potrebna dva DNS strežnika.  Sedaj pa ne vem kako naprej ? Ali lahko uporabim en DNS strežnik od provajderja, drugega pa vpišem svojega ?
Ker drugega BINDa ne morem nikakor namestiti, kar mi je logično, ker ne moreš laufati dveh serverjev na istih portih. Če bi še imel dve liniji, bi na vsakem IPju postavil en DNS strežnk, pa bi bila zadeva rešena.
Prijavljen
matic
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 250

« Odgovori #1 dne: 17. Januar 2010, 10:19:28 »

V kolikor ne boš dobil informacij tu, poskusi na FERI - forum mislim da ne bo problemov...

lp,

Matic
Prijavljen

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2155

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 18. Januar 2010, 09:08:47 »

Čisto pravilno razmišljaš - en je pri tebi, drugi pri tistemu, ki ti vozi domeno ali pa pri kakem zastonjskem dns-u.
Prijavljen

clio_RS
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #3 dne: 18. Januar 2010, 10:52:53 »

Ali potem deluje npr. tako. Da ja na svojem DNS strežniku npr. nastavim A rekord za ip 192.168.0.20  server1.domena.si ? Oddaljeni DNS pa tega zapisa nebo mogel imeti, ker ni v mojem omrežju, ampak tam moram pa vpisati  WAN IP.
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #4 dne: 18. Januar 2010, 14:04:19 »

DNS boš seveda imel za zunanje adrese. Saj gre za to, da svet dostopa do tvojih strežnikov, kajne? Tudi sam DNS bo najbrž v "zunanjem" omrežju.

Ti je provider dal več IPjev?

Prijavljen

clio_RS
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #5 dne: 18. Januar 2010, 14:15:38 »

Trenutno imam samo en statični IP. Prej sem imel dva, ker sem imel 2 ADSL linji.
Problem je v tem, ker imam več virtualnih IPjev.  In jaz bi rad imel:
192.168.0.20 -- www.domena.si
192.168.0.21 -- vreme.domena.si
192.168.0.22 -- storage.domena.si
192.168.0.22 -- vpn.domena.si
192.168.0.1 -- gateway.domena.si
Jaz imam na lokalnem nivoju tako urejeno. Sedaj bi še pa tako moral imeti urejeno na "globalnem" nivoju. Če bi vsak zgornji lokalni IP bil na svojem WAN ipju, to nebi bil noben problem.
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #6 dne: 18. Januar 2010, 14:33:36 »

Vse domene ti bodo morale kazat ne en sam - isti - ip. Od zunaj lahko hodijo le na kombinacijo enega IP/porta. Torej imaš lahko le en "normalen" web strežnik. Lahko jih sicer usmerjaš po portih, vendar pa je to za web strežnike neprimerno. Če pa so pri različnih servisih tudi različni porti, potem pa ni problema! Vsak port namreč lahko usmeriš na drug IP naslov.

Hm, zakaj pa bi sploh imel svoj/lasten DNS strežnik?

Jaz imam naprimer tudi kar nekaj različnih domen na istem IPju, dnsje pa urejam pri tistih, ki so mi prodali domenski prostor. Tam urejaš praviloma tudi vse svoje poddomene.

Seveda jaz to govorim za zunanji svet...

V zunanjem prostoru nihče ne rabi vedet za notranje naslove. Isto je res za obratno - notri nihče ne potrebuje vedet, kaj so zunanje adrese (tvojih strežnikov), saj jih usmerjevalniki ponavadi itak ne znajo usmerjat.
Prijavljen

clio_RS
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #7 dne: 19. Januar 2010, 13:19:07 »

Hm, zakaj pa bi sploh imel svoj/lasten DNS strežnik?

Sem se isto sam vprašal.  Pa se mi je potem posvetilo in sem se si  pri provajderju domene nastavil A record npr.  vpngui.domena.si. Potem sem pa postavil virtualca in gor apacheja, ki bo  samo usmerjal zahteve na lokalne strežnike.

<VirtualHost *:80>

ServerName vpngui.domena.si

RewriteEngine On
  RewriteRule ^/(.*)$ http://192.168.0.22:48910/$1 [P]

</VirtualHost>
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: