Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoOmrežja in razvijanje straniNowcasting
Strani: [1] 2 3 4
Natisni
Avtor Tema: Nowcasting  (Prebrano 30933 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« dne: 07. Januar 2010, 15:39:16 »

Pripravlja se nova storitev, s katero upam, da bom zajel večino dogodkov, ki jih lahko naša skupnost poroča s terena.

Storitev je zamišljena ne kot najlažja temveč prej kot čimbolj enostavna za vpisovanje podatkov. Optimizacija temelji predvsem na enostavnosti, hitrosti in podprtosti različnih vnosnih poti.

Zaenkrat je pripravljen okvir zajema, kjer se sicer še nič realnega ne zgodi, vendar pa je vse opisano, kako naj bi bilo.

Zakaj dajem to prvo v pregled? Predvsem seveda zato, da zberem čimveč pripomb. Tako vsebinskih kot katerihkoli drugih! Naprimer, če manjkajo podatki, če je kaj preveč, če se slučajno kaj podvaja, če je kaj popolnoma brez pomena itd. Seveda dodajte tudi šifrante različnih dogodkov, za zdaj so notri le najbolj pogosti.

Vmesnik za zajem naj bi bil čimbolj minimalističen, primeren tako za PCje kot tudi za mobilce. V prihodnosti tak vmesnik lahko požre tudi email, MMSje, SMSje, Twitter in facebook in forumska sporočila in podobno. Pri tem ni potreben (možen pa seveda je!) razvoj posebnih aplikacij (naprimer iPhone, java itd.).

Sam zajem bo kmalu nared, naslednji bo potem na vrsti prikaz vseh teh podatkov, kar pa bo precej zanimivo... Smiley

S samo storitvijo bi pravzaprav strukturirali in geografsko u(s)merili kar nekaj podatkov iz tem iz našega foruma, kjer so zdaj ti podatki neformalizirani in nestrukturirani. Verjamem tudi - ker nam nowcasting gre zelo dobro! -, da bi lahko to v prihodnosti postala precej močna storitev kar se tiče razmer, vremena, opazovanja in podobno.

Poglejte in podajte pripombe! http://www.geostik.com/nc.asp
« Zadnje urejanje: 07. Januar 2010, 16:33:40 od piskec » Prijavljen

Capillatus
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-14
Sporočila: 2270


Lokacija: Pohorje - 1050 m.n.v. Vremenski samouk.

WWW Email
« Odgovori #1 dne: 07. Januar 2010, 15:51:40 »

Sama ideja je zelo dobra. In ta storitev na prvi pogled igleda dobro.  icon_wink
Lepo je videti sam razvoj in napredek v pozitivo  Smiley

kar sem opazil: Mogoče bi pri kategoriji KAJ (KAJ - #KA:xx) lahko bilo še kaj dodanega (močnejši sunki vetra, ali pa je mogoče to mišljeno pod nenavaden dogodek?)

In link za nabor krajev ( http://www.geostik.com/kraji.asp ) ne dela trenutno, vendar mislim da zato ker je še seveda v pripravi če se ne motim Smiley


Na splošno lahko povem da je moja skromna ocena storitve 4/5 (vendar zato ker pač je treba še to preizkusiti v praksi seveda).
 Drugače ocena same ideje pa seveda 5/5  praise

LP  wavey
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 07. Januar 2010, 16:19:19 »

Ej, fino in hvala Capillatus!

Ravno to bi potreboval - pri KAJ še dodatne kategorije, zdaj je pač samo tisto, kar sem se do sedaj spomnil... Vendar pa jih ne smemo imeti preveč, da se potem ne bomo izgubili.

Ah, kraji... evo, v enostavni obliki so že.  angel
Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #3 dne: 07. Januar 2010, 21:35:50 »

Fina zadeva. Samo ni potrebno pretiravati z dvema decimalkama, ena je čisto dovolj. Kaj pa možnost vpisa npr. nekakšnega povzetka dneva: Tpov, Tmax, Tmin, enako za vlago, pritisk, veter,...

Za rubriko KAJ pa bi bilo res potrebno nekoliko razširiti, morda bi lahko vnesli kar mednarodne simbole za vreme, ki bi jih označili s številko.

LP Ciril
Prijavljen

Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2950


Lokacija: VP Komenda / Vrhnika
Vreme bo!


Email
« Odgovori #4 dne: 07. Januar 2010, 21:57:49 »

Zanimiva idej. Moj skromen predlog je v smeri, da se čim več vsebine pobira direktno iz foruma, najbolje kar vsebina iz trenutno vreme. Koordinate bi lahko pobiral iz kraja, od koder poročevalec poroča, torej, katerega je v profilu navedel. Kot dogodek bi pobiral ven recimo le prvi dve vrstici vnosa teksta, potem pa link za podrobnosti do foruma ... Za začetek bi v to vključil le tiste člane foruma, ki imajo v profilu določen kraj.

Morda je to izvedljivo, po mojem bi bilo tako najbolj enostavno za forumaše. Ne vem pa, če je to programsko preprosto izvedljivo.  Wink

Sicer pa vse pohvale za zagnanost na tem projektu.

LP.  icon_wink
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 08. Januar 2010, 09:14:58 »

Ciril, ja, dve sta res preveč ampak bolje več, kot manj. Mislim... nič ne škodi, če pa jih bomo kdaj rabili, bo pa cela štala, če jih ne bo. Pri tem ne mislim šparat.

Povzetki dneva so dobra ideja. Pripravim kaj na to temo.

KAJ je bolj nabor različnih dogodkov/opazovanj/itd. kot pa nabor vremena. V STA določiš potem stanje samega vremena. Tako bi v KAJ dal prej OV (opazovanje vremena) in potem v STA Dežuje, kot pa v KAJ Padavine in potem spet dežuje oz. brez.

Hm, torej kaj počnejo Padavine/Sneg in podobni sploh v KAJ? Morda pridejo prav ko nekdo hoče to prav poudarit? Heh, vidiš, tudi sam še ne vem čisto kako.

Astra, na kratko: iz foruma pobirat ni šans. Preveč različnih zadev, saj bi rabil pravo umetno inteligenco, če bi hotel kaj razbrat... Sem že razmišljal v tej smeri, a ne verjamem, da bi se našel kak junak. Je pa seveda možno pobirat iz foruma, če bi bil post v enem delu sestavljen tako strukturirano kot je predlagano. Se pravi, ti bi lahko opisno vse opisal, tako kot do sedaj, na koncu pa bi poknil še #KA:OV... zapis. Tako bi potem znal sparsat in ti ne bi bilo treba tega vpisovat na drug konec. Pri tem je edini drawback, da nimaš povratne informacije ali si kaj narobe sestavil, ampak to je tudi pri emailu, smsu in podobnih ne-online zadevah...

Prijavljen

Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #6 dne: 08. Januar 2010, 19:12:08 »

Piskec pohvale vredno, zanimiv projekt katerega seveda globoko podpiram. Predvsem mislim,da bo to za nimivo za tiste člane, ki svojih postaj nimajo na spletu, oz kolikor razumem bomo lahko te podatke pošiljali od bilo kod. Bi predlagal,da bi se še dodala nadmorska višina, nikoli se ne ve kdo bo iz vrha Triglava poročal o neznosni vročini Wink

Predlagam,da čimprej pripraviš testno verzijo, pa da jo najprej preizkusimo,da boš potem lažje videl kako in kaj!!

Prijavljen

Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #7 dne: 08. Januar 2010, 20:06:52 »

Tudi meni se zdi zadeva zanimiva.

Ali pa obstaja kakšna opcija, da bi imeli podoben način poročanja kot ga ima Awekas? Tu mislim na MyAwekas?

Lahko bi samo še bolj v detalje dodelal.  icon_cool

Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
fprelog
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-12-11
Sporočila: 310


Lokacija: Ptuj (225 m)

WWW Email
« Odgovori #8 dne: 08. Januar 2010, 20:31:18 »

podoben način poročanja kot ga ima Awekas?

dober predlog,
dodajam še:  za vmesnik preko Internet Explorerja, Mozilla itd.  tudi možnost izbire podatka iz zaloge vrednosti iz šifranta
Prijavljen

MINIMAX
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1967-11-30
Sporočila: 4847


Lokacija: Ljubljana-Polje

« Odgovori #9 dne: 09. Januar 2010, 07:19:49 »

Odlično   clap
Prijavljen

MINIMAX
Lj-Polje
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #10 dne: 12. Januar 2010, 15:51:48 »

Hm, nekateri bi radi imeli prav kakšne fancy vmesnike... naj kar na začetku povem, da jih pravzaprav ne bo. Vsaj za vnos najbrž še dolgo ne.

Eden od primarnih ciljev NowCasting-a bo tudi samo izobraževanje. Celoten sistem bo namreč odprt za kogarkoli, članstvo za poročanje ne bo omejeno, niti ne bodo postavljeni nobeni pogoji za sodelovanje. Seveda tu takoj nastopi vprašanje verodostojnosti podatkov, poročevalcev in tako naprej, saj sami dobro vemo, kako to gre.

Vs poročevalci bodo pravzaprav skupnost, ki bo (naj bi!) regulirala samo sebe. S sistemom komentarjev, ocen in podobnega. Seveda se zavedam, da bo vse skupaj prineslo še veliko težav, pa vendar verjamem, da se bodo poročevalci, podatki, skupnost in vse, kar paše zraven, prej ali slej uneslo in izoblikovalo do te mere, da bo celoten sistem postal več kot dovolj verodostojen!

To je vsekakor eden od razlogov, zakaj bo vmesnik tak, da ne bo omogočal enostavnega klikanja. Vsak, ki bo poročal, se bo moral vsaj nekaj malega potrudit, da bo znal in dovolj obvladal svoj nabor poročevalskih stanj. Poleg tega pa sem prepričan, da je sistem tako enostaven, da bi ga moral znati izpolniti sredi noči.

Drug razlog je ta, da bo vmesnik enak na vseh mogočih platformah, kjer bo pač možno oddajati NCje.

Tretji razlog... se ga zdajle ne spomnim, ampak vem, da je! Smiley

Dodal sem še Dnevne/Mesečne/Letne vrednosti - max, min, avg. Delam naprej. Kmalu bo začetek testnega obdobja.
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #11 dne: 14. Januar 2010, 14:56:54 »

NowCasting začenja z Alfa fazo!

Prosim vas, da greste na http://www.geostik.com/nc.asp in se malce učite, vpisujete, pregledujete zapise, komentirate, ocenjujete in se skratka igrate.

http://www.geostik.com/nc.asp je najbolj minimalističen vmesnik, bolj za tiste, ki se že spoznajo.
http://www.geostik.com/nch.asp pa je podoben vmesnik, vendar s pomočjo, ki jo od začetka sigurno potrebujete.

Da lahko začnete, se boste seveda morali registrirati v geoStik, brez tega na žalost ne gre - http://www.geostik.com -> Prijava -> Nov član?

http://www.geostik.com/NCPreg.asp pa je Pregled zapisov, komentarjev, uporabnikov in komentiranje/ocenjevanje posameznih zapisov. Sam prikaz v geografskem načinu še ni narejen, bo pa kmalu!

Prosim vas le, da poveste, če gre kaj narobe in kaj je šlo narobe.

Poskusite vpisovat čim več, saj ni tako težko, zadeva je povsem enostavna, vpišeš pa (že) lahko boga in pol!

Hvala!  icon_bird
Prijavljen

Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #12 dne: 14. Januar 2010, 16:52:01 »

Sem se ravno na novo registriral v Geostik.

Vendar mi ne prepozna glesla pri Nowcastingu. A je potrebno počakati nekaj časa, da se geslo sinhronizirna na strežniku?
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
polo
Gost
« Odgovori #13 dne: 14. Januar 2010, 16:54:16 »

Sem se ravno na novo registriral v Geostik.

Vendar mi ne prepozna glesla pri Nowcastingu. A je potrebno počakati nekaj časa, da se geslo sinhronizirna na strežniku?

Enako tudi pri meni,na mail nič ne pride.
Prijavljen
Vreme
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1962-05-10
Sporočila: 1132


Lokacija: Zgornja Velka, 326 m.n.v.

WWW
« Odgovori #14 dne: 14. Januar 2010, 18:35:26 »

Jaz problemov z vpisom nisem imel, veze pač  icon_haha

Sem pa se zato poskusil malo potruditi in preizkusil našo novo zadevico.


*Prvi vtis komplicirano za vpisovanje potrebuješ kar nekaj časa.
* pišite brez presledkov
*ob morebitnem napačnem vnosu te pri pošiljanju opozori na napako. Skopirajte si kodo, da jo ne boste potrebovali ponovno pisati
* na koncu mi je celo uspelo,
* za nagrado sem dobil odgovor:
Microsoft VBScript runtime  error '800a0005'
Invalid procedure call or argument: 'Mid'
/NCh.asp, line 502

icon_confused
Prijavljen

Strani: [1] 2 3 4
Natisni
Pojdi na: