Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremenske postajeVremenske postaje po Sloveniji (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Vremenska postaja Rudnica
Strani: 1 [2] 3 4 ... 6
Natisni
Avtor Tema: Vremenska postaja Rudnica  (Prebrano 43983 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
joze
Gost
« Odgovori #15 dne: 29. Januar 2010, 11:12:27 »

Jaz mislim, da je odlično narejeno. icon_wink Tudi zrak bo zadosti krožil.
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2184

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #16 dne: 29. Januar 2010, 11:34:29 »

Ah, dajte no, drevo je prav dobra noga!

Lahko kdo izračuna razliko pri merjenju temperature, če imaš drevo/stojalo in če je drevo rjavo/belo?

Včasih se mi zdi, da se mal hecate... Malo izvirnosti bi pa res lahko nagradili s pohvalo!

Meni se zdi zadeva super!
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #17 dne: 29. Januar 2010, 11:50:44 »

Saj je cool zadeva,to sploh ne morem kontrirat,ampak,če bi bila čist vsaka rogovila,ki se ti znajde na vrtu dobra za obešat meteo instrumente, se tudi uradni meteorologi ne bi preveč obremenjevali in ne bi za meteo polje izbirali skoraj "sterilnih" površin.Se ti ne zdi Piskec? Grin
Ker pa smo amaterji, bomo pač idejo pohvalili.In najbrž res kakih pretiranih razlik pri merjenju res tudi ne bo.
Ampak predhodniki pred mano so pisali bolj zaradi principa.In če se dela in postavlja nekaj na novo, naj bi to bilo vsaj približek idealu.
Skratka,funny ideja, ni pa po meteo standardih. shrug
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #18 dne: 29. Januar 2010, 12:49:03 »

Ah... dajte no, principi so več ali manj za zgago delat. Seveda je dobro, da ima človek vsaj približno pogoje dobrih meritev zagotovoljene, a nemogoče je primerjat "uradnega" in amaterskega metorologa.

Ker človek pač nima 100m2 povsem proste površine je povsem vseeno na kakšnem drogu stoji hišica, se ti ne zdi?

Principi so že kul, ampak uporabljat jih je treba malo manj "principijelno"... Smiley

A veš, nihče od nas nima zadev po čisto vseh "standardih". Vse so "le" približki. In to v večini primerov kar presneto dobri. In drevo namesto droga se mi zdi povsem v območju vseh naših dobrih "približnih" postavitev.

Zakaj mu potem nihče ni oporekal, da naj poseka vsa tista drevesa, po principu bi tudi morala it! Čakaj, da vidiš, kako bo spomladi! Smiley)))

Prijavljen

gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 8097

Email
« Odgovori #19 dne: 29. Januar 2010, 14:04:03 »

Hehe, @piskec jaz imam 10 ha placa, toliko je namreč naše zemlje, ki se drži skupaj.
Pa tistega mrtvaškega stojala res ne bi bilo problem našvasati, je veliko težje bilo najti tako drevo, ni to drevo tam stalo in sem samo veje požagal, ampak ga je bilo treba podreti in na novo postaviti.
Pa kar poskusite vi kritizerji poiskati takšno drevo da bo imelo tako razporejene veje. icon_arrow

Sicer pa koliko na forumu jih ima hiško in vse instrumente po ARSO standardih??? icon_question

Pa dejte nehat take kvasit da bo drevo preprečevalo pretok zraka banghead no tole pa je ena najbolj smešnih izjav kar sem jih kdaj slišal. :icon_lol:Saj ni na mizo postavljena hiška, ampak je spodaj luft.
Pa zakaj imamo sploh potem hiške pri katerih so lamele le 4mm narazen. icon_idea

Glede barve pa tako, če ne velja drevo, ki je povsem naravno, ne vem zakaj merimo temperaturo v naravi, kjer je vse zeleno in rjavo in še in še barvasto?Huh?

Res ni po ARSO standardih, ampak pri T verjetno ne bo nobene razlike, sicer pa kdo pravi da je niihovo najboljše?Že načrt za hiško je tak zakompliciran da bog pomagaj, mislim da obstajajo tudi boljše rešitve...Ampak pustimo zdaj to.

Ker meni res ni problem tole drevo razžagati, zašvasati tisto stojalo, pa še kakšen ar trave okoli hiške bom poštrihal z belo barvo, da slučajno temperatura zaradi njene barve ne bo napačna....

Takegale odziva pa res nisem pričakoval......beda
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #20 dne: 29. Januar 2010, 15:08:53 »

Počasi fantje, samo ne se mi zdaj skregat. Čisto prav je, da imamo različna mnenja, a vendar pojdimo počasi, ok?
Prijavljen

gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #21 dne: 06. Julij 2010, 12:16:09 »

Ne dolgo po tej debati sem "stojalo" 2x prebarval z belo, tako da so sedaj podatki realni:
« Zadnje urejanje: 06. Julij 2010, 12:21:19 od gregach » Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #22 dne: 06. Julij 2010, 13:01:40 »

Pa internet? Podatki?
 buttrock
Prijavljen

gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #23 dne: 06. Julij 2010, 13:07:44 »

Pa internet? Podatki?
 buttrock

Huh.....Rada volje bi dal na internet, samo se bojim da mi ne bo uspelo. Sem namreč drugi Ekolog....... banghead

Imam sicer soseda, ki se zelo spozna na računalniške programe, pa boma poskusla zrihtat.
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #24 dne: 06. Julij 2010, 15:55:53 »

Citiraj
Sem namreč drugi Ekolog.......
icon_lol icon_lol icon_lol, verjemi, da se sčasoma vse naučiš, na koncu je pa že vse skupaj prava rutina icon_smile, ampak tako je, če se človek šele v srednji šoli sreča z računalnikom, skratka nikoli ni prepozno icon_wink
Prijavljen
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #25 dne: 28. Oktober 2010, 15:35:44 »

Danes sem stestiral dežemer ws 2350. Vanj sem počas zlil 1dl vode in pokazal je 13.9 mm, po izračunu bi pa moral 14.6 mm. Pomeni, da je odstopanje slabih 5% v minus. Še kar..... shrug
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #26 dne: 28. Oktober 2010, 15:54:47 »

Mislim,da je +/-5% ,tovarniško dopustna nenatančnost za take vrste dežemerov in s tem ni nič narobe. icon_question icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #27 dne: 29. Oktober 2010, 21:14:36 »

Glejte zdaj to:Od T/H senzorja imam 2x10m kabla v hišo do konzole in dela BP, vendar bi rabil še nekaj metrov kabla do vremenskega PC-ja. Zdaj imam pa 3 kable na izbiro za podaljšati:
1) Kabel ki sem ga odrezal od vetromera (saj sem na vetromer dal 30 m UTP kabla) in nanj stisnil nov konektor, ta kabel sem že imel 3 tedne, kot tretjega (3x10m-do PC-ja) in je delalo BP do četrtka zvečer, ko je začelo nekaj zahebavati (o tem se že pisal).
2)UTP kabel kupljen danes z novimi 4-žilnimi konektorji.
3)Kabel, ki sem ga imel za internet.

Vsi trije kabli delajo pri internetu, ko pa katerega od njih probam dati kot tretjih 10 m podaljška do PC-ja pa postaja ne kaže podatkov. Pravtako sem vsakega od teh 3 kablov probal dati direktno od T/H senzorja do konzole, spet samo črtice.

Ko pa konzolo priklopim na tistih 2x10 m pa vedno dela, tako da res ne vem v čem je problem.... icon_question

Ne vem če bi se  icon_lol ali  icon_cry
 banghead icon_evil
Prijavljen

wisky
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1957-05-12
Sporočila: 2493

Delaj dobro in bo vse dobro!

WWW Email
« Odgovori #28 dne: 29. Oktober 2010, 21:36:16 »

Ej, @Pihe,
daj pomagaj z rešitvijo @gregach-u. Jaz bi, pa imam premalo kilometrine na forumu (vem pa, kje je napaka in kaj mora narediti @gregach, da bo zadeva delovala). Ajd @Pihe, da vidim, če si res takšen car, ko pravijo drugi in če res poznaš rešitev.
Lp Wisky  smash
Prijavljen

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

Email
« Odgovori #29 dne: 29. Oktober 2010, 22:10:01 »

@Wisky, saj tu ni kaj za pomagat. Sem že (skoraj) vse poskusil, probal vse kombinacije pa nič. OČitno se nekaj dela norca iz mene. laugh
Prijavljen

Strani: 1 [2] 3 4 ... 6
Natisni
Pojdi na: