Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremenske postajeVremenske postaje po Sloveniji (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)VP Šentjošt nad Horjulom 642m
Strani: 1 2 [3] 4 5 ... 18
Natisni
Avtor Tema: VP Šentjošt nad Horjulom 642m  (Prebrano 209997 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #30 dne: 02. December 2009, 20:59:54 »

Samo pogumno naprej in loti se organizacije  beerchug, take rabimo v našem društvu  praise
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #31 dne: 02. December 2009, 21:29:00 »

No včeraj mi je pa le uspelo se registrirat v awekas, sedaj pa še na http://www.geostik.com/mv30.asp in pa na Wunderground. Wink
Kar se pa srečanja tiče, se pa sigurno vidimo v Šentjoštu in sicer v začetku maja 2010. Točen datum bom postavil kasneje, takrat pa bo tudi že znan sam opis dogajanja.
Lepo vas povabim že sedaj.beerchug wavey
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #32 dne: 02. December 2009, 21:56:02 »

Lepo vas povabim že sedaj.beerchug wavey

Zdaj pa bo  Grin icon_wink
Prijavljen

Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #33 dne: 04. December 2009, 18:42:02 »

Stanje ob 17.30h

Na http://www.geostik.com/mv30.asp smo pa trenutno drugi najhladnejši kraj -0.3°C, le Mrzla Rupa z -1.6°C je pred nami-zanimivo.
Sem pa še nekaj opazil: VP Rovt 798m Huh? http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IPOLHOVG2 pa kaže trenutno +0.6°C,
ko pa sem bil danes na hribu Lavrovec 890m ob 16h, pa je kazalo -0.8°C (to je sosednji grič), zato me je  prepričalo, kot že nekaj časa trdim, da ta VP ni na višini 798m,
ampak kvečjemu do 600m, tako tudi kažejo kordinate. Zato bom pa v kratkem raziskoval dejansko na terenu in se 100 odstotno prepričal.

Zuaj pa še vedno sneži

EDIT 17.45h :  Takoj ko se je megla razredčila, je T.v hipu poskočila iz -0.3°C  na 0.1°C- glej T. graf na http://sentjost.zevs.si/
« Zadnje urejanje: 04. December 2009, 18:49:20 od Oblak69 » Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #34 dne: 04. December 2009, 20:40:38 »

Ja najbolje bo, da pojdeš v vasico Rovt, pa malo pogledaš hišne številke, potem pa bodisi si jih nekaj zapomneš ali zapišeš na list papirja, prideš domov, pojdeš na internet na Geopedio ali na ARSO atlas okolja, vtipkaš hišno številko oz. številke, ki si si jih zapisal na list papirja in vsakršni dvomi bodo razblinjeni, vsaj tako jaz delam, če sem v dilemi glede kakšne nadmorske višine, najprej raziščem, grem peš po okoliških vaseh, si zapomnem hišne številke, ko pa pridem domov pa pojdem na internet ter vtipkam te hišne številke v Geopedio in mi ven vrže točno nadmorsko višino določene hiše, na decimalko natančno. Najbolje bi bilo, da se odpraviš prav do tiste hiše, kjer je ta meteorološka postaja (prej se pozanimaj kje točno je ta postaja, če pa veš pa toliko bolje), si zapomneš hišno številko ter jo nato, ko prideš domov vtipkaš v Geopedio icon_arrow icon_wink
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #35 dne: 04. December 2009, 21:12:29 »

Ja najbolje bo, da pojdeš v vasico Rovt, pa malo pogledaš hišne številke, potem pa bodisi si jih nekaj zapomneš ali zapišeš na list papirja, prideš domov, pojdeš na internet na Geopedio ali na ARSO atlas okolja, vtipkaš hišno številko oz. številke, ki si si jih zapisal na list papirja in vsakršni dvomi bodo razblinjeni, vsaj tako jaz delam, če sem v dilemi glede kakšne nadmorske višine, najprej raziščem, grem peš po okoliških vaseh, si zapomnem hišne številke, ko pa pridem domov pa pojdem na internet ter vtipkam te hišne številke v Geopedio in mi ven vrže točno nadmorsko višino določene hiše, na decimalko natančno. Najbolje bi bilo, da se odpraviš prav do tiste hiše, kjer je ta meteorološka postaja (prej se pozanimaj kje točno je ta postaja, če pa veš pa toliko bolje), si zapomneš hišno številko ter jo nato, ko prideš domov vtipkaš v Geopedio icon_arrow icon_wink

Ravno to je problem, ker nevem kje točno stoji postaja, sicer samo vas ROVT dobro poznam in tudi z nadmorskimi višinami mi ni težav,
ampak na zemljepisni širini kaže da je tu, to pa je 570m.n.m:http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IPOLHOVG2



Če bo čas dopuščal, bom šel že ta vikend v akcijo, da vidim, kje hudi_a je ta VP icon_question
« Zadnje urejanje: 04. December 2009, 21:14:56 od Oblak69 » Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #36 dne: 04. December 2009, 21:32:36 »

Super, pojdi torej na teren in nato poročaj icon_wink
Prijavljen
.sonček.
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-01-01
Sporočila: 1117


Lokacija: Z Polhograjsko hribovje 700m

« Odgovori #37 dne: 04. December 2009, 22:18:36 »

VP Rovt....bo kar držalo, da je taka nadmorska, sem se z njim tudi pogovarjal.
Prijavljen

Brez vremena ni življenja.
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #38 dne: 05. December 2009, 00:33:13 »

VP Rovt....bo kar držalo, da je taka nadmorska, sem se z njim tudi pogovarjal.

Potem bi te pa prosil, da mi poveš, kje točno se nahaja ta lokacija. icon_question In da spremeni koordinate
« Zadnje urejanje: 05. December 2009, 00:36:34 od Oblak69 » Prijavljen

.sonček.
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-01-01
Sporočila: 1117


Lokacija: Z Polhograjsko hribovje 700m

« Odgovori #39 dne: 05. December 2009, 01:09:52 »

Točnega naslova mi ni povedal....je samo rekel da je slaba dva kilometra od LOga. NI pa od nekdaj domačin.
Na geopedi sem šel pogledat in naj bi imel hišno številko 14 Rovt (796 metrov)...tam skozi pa sem se že peljal.
Najbolje bo, da se zapelješ tja
Prijavljen

Brez vremena ni življenja.
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #40 dne: 05. December 2009, 01:26:59 »

Hvala za odgovor, grem v akcijo jutri wavey
Prijavljen

andro
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-04-25
Sporočila: 166


Lokacija: Ljubljana
andro@earthling.net
« Odgovori #41 dne: 05. December 2009, 07:35:36 »

Pozdravljeni, vremenski prijatelji!
Po dolgem času sem se spet malo zapeljal na ta forum (ah, zakaj neki, skrbi me sneg Wink ) in opazil, da sem bil iskan, no, vsaj moja VP Smiley
Situacija z VP Rovt je taka: dejanska NMV bo kar prava, vpisana je na podlagi geometrske izmere na tem koncu (no, morda +/- kak meter, prav veliko pa ne). Prej je možno, da sem v pisanju koordinat kaj zgrešil, nisem prepričan, če ni bila takrat vmes še malo namerna deviacija, saj konec koncev celemu svetu človek morda le ne bi dajal povsem natančnih podatkov, kje ga najdejo.
Sama VP (no, in hiša, katere se drži) se nahaja na jasi v gozdičku, zato je lokacija malo manj prepihana in so lahko tudi zato kdaj razlike v temperaturah. Lahko se pa tudi kak polh stiska senzorja, kaj pa vem Smiley
Senzorji niso postavljeni povsem optimalno, za "radiation shield" temperaturnemu senzorju služi nadstrešek od "garaže", na istem objektku so tudi ostali senzorji. Tako, malo zimprovizirano, ne ravno povsem profesionalno postavljeno.
Kar se tiče podatkov na internetu, zaradi stalnih težav z dostopom do interneta na tej lokaciji so bolj na "sad ih vidiš, sad ih nevidiš", plus še dodaten faktor je močna preobremenitev računalnika, na katerem laufa ter drastično pomanjkanje časa, da bi se kaj bolj igral s tem. Poleg tega sem trenutno v zaključni fazi obnove ene hiše in po tem selitve, kar bo pomenilo tudi, da gre VP z mano v vremensko manj zanimive kraje (tako, ene 500m stran od @Paradolfove dnevne lokacije Wink ), zaradi česar sem si jemal še manj časa za ureditev VP. Arhiv podatkov (wswin) sicer imam, če komu kaj koristijo, jih seveda rade volje predam Wink
Mikrolokacija VP je sicer naslov Rovt 16 in Soncek je kar dobro ugotavljal, saj je Rovt 14 v neposredni bližini in na približno isti višini (le malo gozdička je med nama). Tako da, Oblak, če boš hodil kaj okrog, da boš vedel, kam se obrniti. Z veseljem bi te povabil na pivo, ampak sem ravno na poti na bajto delat in me do večera ni Smiley
Upam, da sem ti s tem tudi odgovoril na vprašanja v PM, če nisem, povej in napiši, zdaj bom malo pogosteje prisoten tu Wink

Lp, Andrej
Prijavljen
Oblak69
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-17
Sporočila: 6537


Lokacija: Šentjošt nad Horjulom; 642m Član VD ZEVS

Email
« Odgovori #42 dne: 05. December 2009, 10:37:35 »

Pozdravljeni, vremenski prijatelji!
Po dolgem času sem se spet malo zapeljal na ta forum (ah, zakaj neki, skrbi me sneg Wink ) in opazil, da sem bil iskan, no, vsaj moja VP Smiley
Situacija z VP Rovt je taka: dejanska NMV bo kar prava, vpisana je na podlagi geometrske izmere na tem koncu (no, morda +/- kak meter, prav veliko pa ne). Prej je možno, da sem v pisanju koordinat kaj zgrešil, nisem prepričan, če ni bila takrat vmes še malo namerna deviacija, saj konec koncev celemu svetu človek morda le ne bi dajal povsem natančnih podatkov, kje ga najdejo.
Sama VP (no, in hiša, katere se drži) se nahaja na jasi v gozdičku, zato je lokacija malo manj prepihana in so lahko tudi zato kdaj razlike v temperaturah. Lahko se pa tudi kak polh stiska senzorja, kaj pa vem Smiley
Senzorji niso postavljeni povsem optimalno, za "radiation shield" temperaturnemu senzorju služi nadstrešek od "garaže", na istem objektku so tudi ostali senzorji. Tako, malo zimprovizirano, ne ravno povsem profesionalno postavljeno.
Kar se tiče podatkov na internetu, zaradi stalnih težav z dostopom do interneta na tej lokaciji so bolj na "sad ih vidiš, sad ih nevidiš", plus še dodaten faktor je močna preobremenitev računalnika, na katerem laufa ter drastično pomanjkanje časa, da bi se kaj bolj igral s tem. Poleg tega sem trenutno v zaključni fazi obnove ene hiše in po tem selitve, kar bo pomenilo tudi, da gre VP z mano v vremensko manj zanimive kraje (tako, ene 500m stran od @Paradolfove dnevne lokacije Wink ), zaradi česar sem si jemal še manj časa za ureditev VP. Arhiv podatkov (wswin) sicer imam, če komu kaj koristijo, jih seveda rade volje predam Wink
Mikrolokacija VP je sicer naslov Rovt 16 in Soncek je kar dobro ugotavljal, saj je Rovt 14 v neposredni bližini in na približno isti višini (le malo gozdička je med nama). Tako da, Oblak, če boš hodil kaj okrog, da boš vedel, kam se obrniti. Z veseljem bi te povabil na pivo, ampak sem ravno na poti na bajto delat in me do večera ni Smiley
Upam, da sem ti s tem tudi odgovoril na vprašanja v PM, če nisem, povej in napiši, zdaj bom malo pogosteje prisoten tu Wink

Lp, Andrej


Pa smo Te končno priklicali. Zdaj pa točno vem, kje je tvoja lokacija, sem se tudi že vozil s kolesom tam blizu, samo tele koordinate so me begale     Lat: N 46 ° 6 ' 5 '' ( 46.102 ° ); Lon: E 14 ° 10 ' 9 '' ( 14.169 ° ), ki niso prave. Mogoče ti senzor včasih res ne kaže najbolje, a za prvo silo bo. Z veseljem se zapeljem tja gor, mogoče že jutri, če boš doma.
Je pa škoda, ko praviš, da se seliš, saj imaš zanimivo lokacijo.
Lep pozdrav

Prijavljen

andro
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1976-04-25
Sporočila: 166


Lokacija: Ljubljana
andro@earthling.net
« Odgovori #43 dne: 05. December 2009, 16:21:15 »

Hja, res, lokacija je zanimiva in prijetna, ampak v življenju človeka splet okoliščin vodi marsikam, vprašanje pa je, če odgovoriš na vodenje ali trmariš naprej. Midva sva se odločila, da poskusiva svojo srečo v življenju še malo v Ljubljani. Če bo pa prednost vse infrastrukture premagala prednost čistega zraka, sonca vedno, ko se kotlina koplje v megli itd.
Koordinate, saj pravim, sem od nekje potegnil, a se mi sanja ne od kje, tako da je čisto verjetno, da so napačne. Se bom moral za naslednjo lokacijo bolj potrudit Smiley žal me pa te dni ni praktično nič doma, saj sem polno zaseden z dokončevanjem obnove, selitveni servis prihaja čez cca. 10 dni Wink ampak kakšna prilika bo že še, ni hudič. Sem pa zelo vesel, da bo v bližini zrastla kvalitetna vremenska postaja, da bom še vedno na tekočem, kaj se gor dogaja Smiley
MMG, pri nas cca. 10 cm snega. Pa pri vas?
Prijavljen
.sonček.
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-01-01
Sporočila: 1117


Lokacija: Z Polhograjsko hribovje 700m

« Odgovori #44 dne: 05. December 2009, 17:34:32 »

Sem pa zelo vesel, da bo v bližini zrastla kvalitetna vremenska postaja, da bom še vedno na tekočem, kaj se gor dogaja Smiley
MMG, pri nas cca. 10 cm snega. Pa pri vas?

Opa nova VP in kdo bo ta kandidat
Pri nas je bilo tudi 10 cm snega, sedaj pa ga je že pol manj.
Prijavljen

Brez vremena ni življenja.
Strani: 1 2 [3] 4 5 ... 18
Natisni
Pojdi na: