Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaWEB kamereExtraWebCam[Canon fotoaparati]
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: ExtraWebCam[Canon fotoaparati]  (Prebrano 4411 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
matic
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 255

Lokacija: Celje

« dne: 12. Januar 2010, 14:42:07 »

Še ena zanimivost za imetnike Canon dig. fotoaparatov je program Extrawebcam, kateri spremeni digitalca v spletno kamero. Problem se pojavi, ker ne podpira vseh modelov in so nekak čudno razmetani po serijah  icon_question, se niti še nisem podrobno spuščal v podrobnosti. Na modelu Powershot SX100iS deluje brezhibno, nastavljaš lahko večino parametrov, kot recimo na aparatu samem. Med tem ko pa na Powershot A530[fprelog tu izvisima Sad] ne dela, deluje pa recimo na A510, A520  icon_question. Vse skupaj deluje v Messengerju, prav tako Skype-u brez zapletov... Naložil sem še program YawCam, forward-al porte in zaenkrat v domačem omrežju deluje, nisem pa imel časa preveriti dejansko preko spleta... Ko stestiram, sporočim rezultate.  Wink

lp,

Matic
Prijavljen

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)
matic
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 255

Lokacija: Celje

« Odgovori #1 dne: 13. Januar 2010, 12:07:59 »

Evo, za nastavljanje in oddajanje preko spleta še nisem nič urejal, ker nimam časa, sem pa naredil primerjavo med klasično web kamerco in pa dig. fotičem Canon Powershot SX100is kot web cam. Programa YawCam sem se izognil ker je preprosto preveč požrešen in sem tako instaliral WebcamXP Pro 2008 v4.12.275 po namigu forumaša z Griž icon_wink. Razlika je očitna, YawCam je jemal nekje 70% procesorja, med tem ko mi je z WebcamXp slabih 60%[celoten sistem, nekje 80 procesov] plus zagnan eMule in uTorrent... Tak na prvo oceno sem navdušen nad programom, kot nad kvaliteto silke z aparata. Spodaj prilagam screene z opisi, sami pa presodite kolikšna je razlika. Slike niso popolnoma ostre, ker sem zajemal fotke skozi okno[dvojno ne ravno čisto in rahlo deformirano steklo, staro +20let], pri odprtem oknu mi pa ni bilo za delati icon_mrgreen

Program Extrawebcam za Canon z vsemi funkcijami



Klasična web-kamera [Genius, 1.3Mpix, 300k]



Canon [označeno mesto kasnejše povečave]



Canon [nekje 5X povečava]



Canon [10X optična povečava]



Trenutna poraba procesorja[%] in aktualne temperature[°C] v prenosniku



Kasneje bo zadeva na samostojnem računalniku.

lp,

Matic
Prijavljen

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: