Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaKaj in kje kupitiNakup vremenske postaje.
Strani: 1 ... 7 8 [9]
Natisni
Avtor Tema: Nakup vremenske postaje.  (Prebrano 231176 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #120 dne: 12. Marec 2020, 11:17:22 »

Tale zadeva res zgleda zanimiva, a je najbrž zelo pomembno, v kakšnem cenovnem rangu je.

Se da to zvedet? Je to par sto, čez tisoč ali par tisoč €?

Prijavljen

josst
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 3


Email
« Odgovori #121 dne: 26. Maj 2020, 14:59:06 »

Nova je malo pod 3000 eur. Ampak ker meni dela samo gužvi v polici, bi jo dal za dobro ceno. Če bi kdo imel, najbolje če mi napiše email (potrpinster@gmail.com) in se dogovorimo, privat sporočila mi nekaj ne dela ok.
Prijavljen
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5514


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #122 dne: 15. Oktober 2021, 14:59:23 »

Je kdo na tekočem z novimi VP? Moja Renkforce je postala precej nezanesljiva pri brezžični povezavi, pa še dežemer mi enkrat kaže prav, drugič ne. Tako da resno razmišljam, da bi nekaj boljšega ubodel.

Pogoji so:
- enostavno odstranljiv termo/higro senzor, da ga lahko prestavim v moj radiacijski ščit (ultimativno hočem veter/solar/dežemer prestaviti na sleme bajte, termosenzor spodaj na travi 10m stran)
- vetromer na šalčke
- Solar in UV senzor
- sončna celica za zunanjo enoto
- da programska oprema lahko laufa na Linuxu, v skrajnem primeru bi se tudi odpovedal notranji konzoli in imel direktno WIFI povezavo na ruter. Če obstaja ob tem kakšna bolj pametna shramba podatkov kot Wunderground.

Kaj se dandanes kaj pametnega dobi? Kot sem na hitro guglal, imajo termosenzor kar vsi integriran v enoto in to mi ni prav nič všeč.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #123 dne: 15. Oktober 2021, 17:45:34 »

Glede tvojih zahtev, pride v upoštev recimo Davis postaja. Termo/hygro senzor odmontiraš in ga s kablom povežeš do oddajniške konzole na postaji. Lahko pa še en solarni oddajniški modul dokupiš in TH senzor priklopiš nanj. Tako sem jaz naredil z vetromerom, ker ga imam na slemenu strehe, ostalo pa je spodaj pod hišo. To je po moji oceni verjetno najcenejša rešitev
Če boš hotel laufati na Linuksu, si boš verjetno moral programsko opremo za zajem podatkov urediti sam. @TgT bo to najbolje vedel.
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #124 dne: 15. Oktober 2021, 20:00:08 »

Osebno vidim dve opciji glede na zahteve - Davis ali Ecowitt/Froggit

Cenejša Ecowitt/Froggit( https://www.froggit.de/ ) opcija te pride 200eur, kar dobis je dezemer,temp,solar,uv,veter ter osnovno enoto ki sprejema podatke, ta deluje preko WIFI, podatke sprejema preko 868mhz (enako kot Davis) in napaja se preko USB (npr kar iz RaspberryPI-ja)
Postaja se konfigurira kar prek mobitela, podatki dostopni v lokalnem omreyzju v appu za mobitele Ws View
Postaja nima dataloggerja...
Veter se meri ultrasonicno 4,75s. Dodas lahko dokupis en primarni TH senzor (15eur) in ga postavis v  svoj zaklon,  ta senzor prepise integriranega, dodatno pa lahko dodas se preostale dodate senzorje - soil temp, air quality, extra TH sensors, leak sensor, lightning sensor ...
Ultrasonicni senzor deluje na baterije in solarne celice, imam ga od januarja in baterija je se vedno full, dodatni senzor imam v hisici in temp je v ragnu  +- 0,1°C  


Za Davis resitev je pa Max povedal vse. TH senzor pri Davisu je na kratkem kablu, vrjetno se lahko podaljsa ali kupi drug ki ima kabel dolzine 7m.
V tvojem primeru bi moral narediti ravno obratno kot Max, glavna postaja na strehi, dodaten transmitter s senzorjem pa spodaj.

Vse to kar lepo pobere Eure z denarnice Smiley
 
700eur postaja s konzolo
560eur solarni in uv senzor,
220eur dodatni transmitter
70eur dodatni TH sensor


Software, vsekakor CumulusMX, deluje top na RPI, obstaja tudi Wview.
Poleg Wundergrounda imas se Windy,PWSWeather, APRS/Cwop, Awekas, WeatherCloud, OpenWeatherMap ...



« Zadnje urejanje: 15. Oktober 2021, 20:05:07 od TgT » Prijavljen

Tminc
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 627

Lokacija: Tolmin

WWW
« Odgovori #125 dne: 15. Oktober 2021, 21:20:10 »

Načeloma je že vse zapisano pred mano, mogoče le še v razmislek: Če želiš "pravo" vrednost sončnega obsevanja in UV indeksa, potem moraš vzeti Davis. Poceni postaje imajo skoraj gotovo senzor osvetljenosti (lux) in preračunavajo približek W/m2. Za UV pa ne vem. Pred kratkim sem imel predračun za tako stvar in je ranga 1500 z vključenim ZEVS popustom. Torej: Vantage Pro2 Plus. Predlagal bi ti, da imaš bazno enoto (temp, vlaga, dež in solar napajanje+transmitter) spodaj na travi, nato pa pelješ kabel (x2) na streho do solarnega ter UV senzorja. Veter pa isto s kablom ali pa z dodatnim transmitterjem (180 EUR).

Če pa nimaš potrebe po kalibrirani vrednosti za sončno obsevanje in te UV načeloma ne zanima tako zelo, lahko kupiš običajno Vantage Pro2 (cca 450 EUR ceneje) in na streho namontiraš kozarček s temp senzorjem. Potem pa v RPi preračunaš približno sončno obsevanje. Jaz uporabljam ta način za določanje stanja neba na eni od postaj in mi deluje odlično.

Ecowitt/Froggit je alternativa, se bi pa jaz izognil soničnemu anemometru in vzel klasično opcijo na šalčke.

Lahko vzameš npr Vantage Vue (600 EUR s popustom) in jo daš komplet na streho (nima ločljivih senzorjev in nima meritve sončnega obsevanja), na travnik pa daš BME280 ali 1-wire temp senzorje ter ločeno logiraš temperaturo.

Izkušenj s Cumulus nimam, sem pa 100% zagovornik weewx. Oba delata na RPi, sploh weewx ima veliko podporo in omogoča logiranje še česa poleg klasičnih vremenskih senzorjev. Kot primer si lahko pogledaš tole (narejeno z Vantage Vue ter dodanimi več drugimi senzorji): https://www.i-tech.si/vreme/  , sončno obsevanje s temperaturnim senzorjem pa izgleda takole: https://www.i-tech.si/vreme/daysolar.png
Pomagal sem tudi pri zbiranju podatkov s postaje, ki pošilja zgolj direktno v WU - definitivno ti ne priporočam nakupa take postaje. Obvezno moraš imeti opcijo, da podatke sprejemaš in shranjuješ lokalno. Z WU lahko logiraš, vendar to ni elegantna rešitev in je odvisna od delovanja WU.

To je bilo samo moje mnenje, gotovo lahko še kdo kaj drugačnega doda. Sicer pa super za odločitev, zrihtaj pred zimo!
Prijavljen
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5514


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #126 dne: 15. Oktober 2021, 23:22:28 »

Uf hvala za vse ideje, bom preštudiral. Ja, ideja je imeti software na RPI, kjer bi tudi lokalno shranjeval. Ampak cene za te Davis so ubijalske, jaz bi tam do nekje 400 še dal, več pa ne. Potem raje nabavim naslednico moje Renkforce in jo razmontiram in kakšen kabel pocinim, da senzor dobim posebej. Ampak mislim da še vedno laufa na Win-only softveru, kar mi ni glih všeč, ker imam pri roki laptopa z Linux mint ali pa RPI. Bomo videli, mudi se mi ne, zdaj ta stara presenetljivo deluje že ene 2 tedna brez težav, ve da jo hočem zamenjat  icon_haha
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #127 dne: 17. Oktober 2021, 00:22:50 »

@Tmin, potem pa še razloži kaj je narobe s soničnim anemometrom oz. zakaj bi se ga moral izognit.
Prijavljen

Tminc
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 627

Lokacija: Tolmin

WWW
« Odgovori #128 dne: 17. Oktober 2021, 14:31:37 »

Imam izkušnje le z weatherflow soničnim anemometrom. Če pride nekaj vmes oz. na gumbke (npr. kondenz ali kapljice od dežja), kaže napačne vrednosti; od narobe smeri do dvojne hitrosti, itd. Ob dolgotrajnem močnejšem vetru (sunki 70+ km/h) se mu je velikokrat sfuzlalo in je kazal smer, obrnjeno za 180° in narobe hitrost. Imam/imel sem 3 take merilnike in vsi se obnašajo enako.
Bral sem tudi mnenja uporabnikov Davisovega soničnega anemometra (sicer je proizvajalec drugi in Davis le opremi s svojim logotipom) in se pojavljajo podobni problemi. Sonični anemometer dela izmerke v nekem časovnem intervalu (npr 3 sekunde). Če /ker so sunki močni, a kratki, ni nujno da vzorči direkt na sunek. Šalčke pa se zaradi vztrajnosti vrtijo in jih 3-sek interval vseeno dokaj dobro vzorči. Vem, da so to detajli in načeloma nepomembni.

Pogledal sem si tudi Ecowitt varianto in izgleda bolje, vsaj po specifikacijah. Dodano ima tudi možnost gretja, ko pade temperatura dovolj nizko. S tem merilnikom nimam izkušenj, zato ne morem komentirat, kako se obnaša. Tako moj komentar velja izključno na Weatherflow in delno Davis.

Mi pa Ecowitt kar dopade; sem si malo pogledal ponudbo in je v redu, da lahko kupuješ in priklapljaš senzorje posebej. Ta varianta niti ne bi bila tako slaba za @Smučar. Bazna enota (GW-1000?) je res dostopna na Wifi - vem, da Weather Display lahko bere direkt iz bazne enote in predvidevam, da lahko tudi weewx oz. drugi programi.
@Tgt: Ali vsebuje sonični merilnik še druge senzorje (temp, hum,dež) ali je čisto posebej? Če deluje res dobro, bi me mogoče zanimal, da nadomestim weatherflow.
Prijavljen
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5514


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #129 dne: 17. Oktober 2021, 19:21:15 »

Mi pa Ecowitt kar dopade; sem si malo pogledal ponudbo in je v redu, da lahko kupuješ in priklapljaš senzorje posebej. Ta varianta niti ne bi bila tako slaba za @Smučar. Bazna enota (GW-1000?) je res dostopna na Wifi - vem, da Weather Display lahko bere direkt iz bazne enote in predvidevam, da lahko tudi weewx oz. drugi programi.
@Tgt: Ali vsebuje sonični merilnik še druge senzorje (temp, hum,dež) ali je čisto posebej? Če deluje res dobro, bi me mogoče zanimal, da nadomestim weatherflow.
U, ja tale Ecowitt GW1102 mi zgleda všečno, namenjeno da vsak senzor postaviš tja kamor ti paše, pa cena še kar ugodna. Sicer vprašanje koliko so cene v EU. Moram najprej naštudirat kako shranjuje podatke.
Prijavljen
dajnar
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1968-05-12
Sporočila: 269


Lokacija: Škofja Loka-Podlubnik (367 mnv)

WWW Email
« Odgovori #130 dne: 29. Januar 2022, 13:36:41 »

Pozdravljeni!
Nameravam kupiti novo vremensko postajo, ker staro jemlje konec, pa me zanima kaj predlagate. Zaenkrat imam dve opcije in sicer:
1. https://www.froggit.de/product_info.php?info=p471_hp1000se-pro-ultrasonic-wifi-internet-funk-wetterstation.html
2. https://www.froggit.de/product_info.php?info=p475_hp1000se-pro-single-sensor-edition---hp1000se-pro-display-inkl--innensensor---dp40-aussen-temperatur-luftfeuchte---dp80-regensensor---dp300-anemometer.html
Ali pa mogoče kaj tretjega v tem cenovnem razredu.
Prijavljen

za začetek WMR928NX

http://skofja-loka.zevs.si
alze
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 670


Lokacija: Nova Gorica, 103 m

WWW
« Odgovori #131 dne: 23. November 2022, 17:07:17 »

Kje je najbolj pametno kupit postajo Davis Vantage Pro 2 wireless.

Na moji trenutni 11 let stari crkujejo senzorji, voda vdira v zunanjo enoto ...
Prijavljen

<- Klik
Tminc
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 627

Lokacija: Tolmin

WWW
« Odgovori #132 dne: 23. November 2022, 19:31:42 »

Nočem delat reklame, tudi nič nimam od tega, ampak:
* kontaktiraj VNET, če si včlanjen, imaš 15% popusta. Cene so se mi do zdaj zdele najnižje.
* e-wetter.eu (na hitro sem pogledal in je ceneje kot Conrad, npr.), je pa strošek pošiljanja verjetno 15-20 EUR

Logger: jaz sem pristaš USB variante. Pazi, ker morda tvoj logger (11 let) ni združljiv z novo konzolo. Če pa stara konzola dela, jo mogoče lahko uporabiš in se izogneš strošku za nov logger. Obstaja tudi wifi varianta, ki jo dosti reklamirajo.
Prijavljen
samsun
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1


Email
« Odgovori #133 dne: 25. November 2022, 00:13:29 »

Pozdravljeni
Zanima me vaše mnenje o tej vremenski postaji oziroma če imate kake izkušnje z njo.
sencor SWS 12500 WIFI
https://www.sencor.com/professional-weather-station/sws-125004
Rad bi si kupil kako vremensko postajo v rangu do 200€ pa ne vem kaj izbrati pogoj pa je da je brezžična. Rad bi tudi da ima senzor temperature ločen
LP
Sandi
Prijavljen
Strani: 1 ... 7 8 [9]
Natisni
Pojdi na: